Китай блокує ввезення ріпакової олії з Казахстану

Олійники Казахстану просять усунути бар’єр з експортом ГМО ріпакової олії до Китаю. Проблема в тому, що КНР періодично блокує ввезення партій ріпакової олії на підставі виявлення в ній ГМО.
Про цю проблему було заявлено на Форумі експортерів, що відбувся днями в Астані. Як повідомили на заході, у 2023 році експорт переробленої олійно-жирової продукції з Казахстану зріс майже на 50%, склавши близько 900 тис. тонн. Основними країнами-імпортерами стали Китай, Середня Азія, наразі освоюються нові ринки Європи.
Якщо говорити окремо про Китай, за період січня-травня 2024 року відвантаження за сумою перевищили $90 млн, зростання становило майже 30%. Переробники готові збільшувати обсяг експорту до КНР. Однак для цього необхідно усунути бар’єр, що перешкоджає ввезенню до Китаю ГМО олії.
“Головне митне управління Китаю періодично блокує ввезення партій ріпакової олії під приводом виявлення в ньому ліній ГМО”, – зазначили переробники.
Вони також наголосили, що ситуація існує незважаючи на те, що в Китаї давно налагоджено імпорт генетично модифікованої продукції з Канади, Америки, Аргентини та інших держав.
Це питання в Казахстані віднесли до негативного чинника у торгівлі олією ріпаку. Він також не дає розвиватися переробці насіння ріпаку загалом. Як результат, сільгоспвиробники втрачають інтерес до вирощування цієї культури.
Учасники ринку також заявили, що надалі мають намір створити хаб, який завозитиме і перероблятиме ріпак з Російської Федерації, а потім готовою продукцією відправлятиме до Китаю.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
Співвласник IT-компанії SoftServe Тарас Кицмей інвестує в молочну ферму на Львівщині
рф прогнозують рекордно низький експорт пшениці у травні
Основний удар від скасування преференцій ЄС буде по переробниках, які експортують ...
Світовий ринок рису під тиском рекордних врожаїв Індії
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом