Крафтові сировари розвиваються і купують професійне обладнання
Для українських крафтових сироварів 2021 рік пройшов під знаком навчання. Дуже багато з них навчалися, і це суттєво вплинуло на якість сирів. На цьому наголосила керівниця Гільдії ремісничих сироварів Ірина Дем’янюк.
«Ми бачимо, як ростуть наші сиророби протягом останніх 6-10 років, – зазначила вона.– Багато хто з них колись починав із каструлі, а тепер купує професійне обладнання. Цього року було багато запитів щодо переробних цехів потужністю 500-1000 л молока на добу, в тому числі від козиних господарств».
Сьогодні в Україні є вже готові спеціалісти, які мають відпрацьовані технології і, що дуже важливо, якісний стабільний продукт, наголосила Ірина Дем’янюк. Розширився й асортимент сирів, які виробляють і з коров’ячого молока, і з козиного, і з овечого.
За словами експертки, цього року показник споживання сиру в Україні становить близько 5 кг на людину на рік проти 2016 року, коли було 3,5-3,6 кг.
«Начебто непогана тенденція, – зауважила вона, – хоча ми все ще пасемо задніх: в Україні – найменше споживання сиру в Європі».
Дуже велику роль у розвитку споживання, у зміні ставлення українців до сприйняття сиру відіграють крафтові виробники, зазначила Ірина Дем’янюк.
«Крафтові виробники зацікавили багатьох великих виробників, – стверджує вона. – На нас орієнтуються такі компанії, як «Мілкіленд», «Терра Фуд»: вони дивляться на наш асортимент і щось із нього запроваджують у своє виробництво».
Також, додала експертка, галузеві асоціації розробляють документацію для крафтових сироробів, створюють норми, стандарти.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Заблоковані судна «Нібулону» вийшли з портів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом