Коваль закликав ЄС продовжити лібералізацію торгівлі з Україною 2025 року
Україна зменшила навантаження на кордони країн-сусідів і повернулася до історично логістичних шляхів — 88% усієї агропродукції відправляється через українські порти.
Про це повідомив у Telegram міністр аграрної політики і продовольства Віталій Коваль за підсумками засідання Ради з питань сільського господарства та рибальства (AGRIFISH) у Брюсселі.
«Ми готові бути передбачуваними і чесними у своїх підходах. І нам важливе продовження преференцій на торгівлю агропродукцією і після червня 2025 року, на період до закінчення війни та перехідного періоду після неї. Попросив колег-міністрів підтримати нас щодо цього питання», — сказав він.
Коваль нагадав аграрним міністрам ЄС, що Україна є великим ринком збуту для європейських товарів, які використовуються в агровиробництві. Наприклад, імпортна складова в усьому українському агросекторі становить 61%, або $10 млрд. Це насіння, засоби захисту рослин, техніка, добрива. Крім того, імпорт до України готової європейської продукції склав $6,95 млрд.
Міністр акцентував, що українські та європейські фермери працюють в умовах нерівної конкуренції — під обстрілами, постійною загрозою знищення врожаю, складів без електрики, але водночас гарантують продовольчу безпеку України та інших країн, які цього потребують. Тому Україна — партнер для Європи, а не загроза, наголосив Коваль.
Він також порушив питання дезінформації та попросив колег-міністрів розвінчати міфи, які поширює ворог в інформаційному полі, зокрема про те, що українська продукція начебто завалює європейські ринки, тоді як насправді вона становить лише невелику частку загального споживання в Європі.
«Вкотре подякував європейським партнерам за підтримку. І закликав пам’ятати, що продовольство — це про мир, безпеку та розвиток. Україна — це про дружбу та посилення ЄС. Упевнений, тільки разом ми зможемо більше», — резюмував Коваль.
Читайте також
Ціну соняшника в Угорщині підтримує низькій урожай
Ціни на сою в Україні продовжують падати, але їх може підтримати зростання світови...
У Великій Британії та ЄС очікується збільшення виробництва цукру
Біржові пшеничні котирування відновили зростання, а в Україні ціни підтримує висок...
Малайзія знову підвищила експортне мито на сиру пальмову олію
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом