Котирування на пальмову та соєву олії впали на 4,4-5,9% на тлі падіння цін на нафту на 14,5% за два дні

У п’ятницю обвал фондового ринку США продовжився, що прискорило падіння цін на нафту та посилило тиск на ціни рослинних олій.
Ціни на сиру нафту впали до 4-річного мінімуму після того, як Китай у відповідь на дії США ввів додаткові 34% мита на американські товари, що може призвести до світової кризи та скорочення попиту на енергоносії.
Червневі ф’ючерси на нафту марки Brent за дві сесії впали на 14,5% до 65,5 $/баррель (-6,9% за місяць), а на американську нафту WTI – на 15,2% до 61,7 $/баррель (-7,1%).
На товарних ринках котирування також дещо знизилися, оскільки трейдери стежать за тим, які мита на американські товари почнуть у відповідь вводити інші країни, що дозволить оцінити перспективи експорту з США. Поки що найбільше впали котирування на рослинні олії, які корелюються з цінами на нафту.
Попри падіння цін на нафту за два дні на 14,5%, травневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго за дві сесії впали на 4,8% до 1009 $/т (+6,2% за місяць), але ще не повністю втратили спекулятивне зростання попереднього тижня на 14,5%.
Трейдери сподіваються, що падіння цін на нафту та акції буде короткочасним, і Президент Трамп після торгів з іншими країнами скасує мита, але експерти говорять про підрив довіри до американської держави, політики та економіки, що у довгостроковій перспективі буде негативно впливати на світовий попит на товари, і призведе до падіння товарних ринків в найближчі місяці.
У п’ятницю після введення Китаєм додаткових мит травневі ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго впали на 3,7% до 359 $/т (-5,4% за два дні, -4,9% за місяць).
Червневі ф’ючерси на пальмову олію CPO на біржі Bursa Malaysia за дві сесії впали на 4,4% до 4328 ринггітів/т або 974 $/т (-2,1% за тиждень), не відреагувавши на різке падіння цін на нафту.
Варто зазначити, що котирування каноли та ріпаку також майже не відреагували на падіння цін на нафту, тому на цьому тижні очікуємо подальшої реакції ринків олійних культур на зниження цін на рослинні оліі, які використовуються для виробництва біодизеля.
В Україні ціни на соняшникову олію залишаються на рівні 1125-1135 $/т з доставкою до портів Чорного моря на тлі дефіциту пропозицій, але падіння сусідніх ринків рослинних олій дуже швидко призведе до падіння цін на соняшник.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
ТEUS – Спонсор Ексклюзивного Вечора Нетворкінгу в рамках BLACK SEA GRAIN.KYIV
Президент підписав закон про добросовісного набувача землі
Понад половина експорту сої зі США тепер оподатковується митом у розмірі 44%
На Буковині планують засіяти більше ярих зернових і зернобобових культур
Китай нарощує імпорт молочних продуктів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом