Кормова криза підштовхує Індію до імпорту ГМО-зерна

Джерело:  Feedlot
corn кукуруза ГМО

Птахівники вимагають допуску ГМО-сої та кукурудзи зі США, але противники попереджають про ризики для фермерів та продбезпеку

Птахівницька галузь Індії зазнає все більшого тиску через зростання вартості кормів, що ставить під загрозу стійкість виробництва. На тлі стрімкого подорожчання кукурудзи та сої галузеві лідери закликають до зниження мит та дозволу імпорту генетично модифікованих (ГМО) кормів із США. У міру просування торгових переговорів тема продовольчої безпеки доповнилася питанням безпеки кормової бази.

Переговори набирають обертів

У міру наближення Індії до укладання торгової угоди зі США посилюються суперечки про мита на ключові сільгосптовари. Птахівники наполягають на необхідності відкрити ринок для імпорту ГМО продукції зі США, щоб підтримати рентабельність галузі. Про це повідомив Ріккі Тапер, заступник секретаря Федерації птахівників Індії.

Висока вартість кормів б’є по прибутку

Різке зростання цін на корми залишається головним викликом. Згідно з доповіддю агентства Crisil Ratings, заснованій на опитуванні 30 птахофабрик у лютому 2025 року, прибутковість галузі в 2025/2026 маркетинговому році може знизитися в середньому на 50% через подорожчання кукурудзи та сої.

Імпортне мито — серйозна перешкода

Високі тарифи на імпорт сої зі США (близько 45–56,5% з урахуванням податків) роблять постачання економічно недоцільним. За словами Тапера, галузь регулярно стикається з нестачею кормових зернових, і допуск ГМО-сої та кукурудзи міг би суттєво полегшити ситуацію для виробників.

Декілька галузевих асоціацій, включаючи Конфедерацію індійської промисловості (CII), також підтримали ідею ввезення ГМО-кормів, називаючи нинішнє зростання цін на корми «безпрецедентним» і загрозливим для рентабельності птахівництва.

Політична ініціатива викликає опір

Ідею про зниження мит на ГМО-кормові культури підтримав урядовий аналітичний центр NITI Aayog. У своїй заяві від 12 червня агентство закликало до вибіркового відкриття імпорту, знижуючи мита на корми, але зберігаючи захисні заходи для птахівничої та молочної продукції.

“Індії потрібно розумно підходити до переговорів про взаємний доступ на ринки – відкриватися там, де немає конкуренції, і захищатися там, де це необхідно”, – наголошується у звіті.

Критика та побоювання

Тим не менш, ідея зниження імпортних мит викликала різку критику з боку фермерів та частини експертної спільноти.

Незалежна консалтингова організація Global Trade Research Initiative (GTRI) закликала уряд Індії виявити обережність. Експерти попереджають: щойно угоду буде підписано, повернути мита назад стане майже неможливо. Крім того, ГМО-соя субсидується в країнах з розвиненою економікою, включаючи США, і її масовий імпорт може завдати шкоди місцевим аграріям.

Також існують ризики, пов’язані з харчовою безпекою та довірою суспільства. За словами аналітиків, чинні ветеринарні норми ускладнять ефективний контроль за обігом ГМО-зерна на внутрішньому ринку.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!