Казахський експорт зерна в Китай перевершує його логістичні можливості
Зниження експорту зерна до Китаю останнім часом спостерігається у Казахстані. Причиною назвали перевантаження оглядових майданчиків на китайській стороні, а також додаткові перевірки казахстанського зерна. Як повідомили у КТЖ, за останні 3 роки відбулося п’ятикратне зростання перевезень зерна до КНР. Вся інфраструктура з розвантаження зернових вантажів на китайській стороні працює на межі, вона не була розрахована на великий обсяг з боку Казахстану, повідомляє агентство АПК Новини.
Як розповіли представники КТЖ на Зерновому та логістичному форумі, який пройшов минулого тижня в Астані, за три місяці нового маркетингового року (починається в Казахстані у вересні) залізницею було перевезено 3,7 млн тонн сільгоспвантажів. Цей обсяг перевищує торішній на 45% більше. Експорт із цього обсягу становив близько 3 млн тонн. Зростання зовнішніх відвантажень відзначається більш ніж на 50%.
Незважаючи на позитивні тенденції, спостерігається деяке зниження перевезень у напрямку Китаю, повідомив представник КТЗ. Причиною назвав перевантаження оглядових майданчиків на стороні Китаю та обмеження щодо прийому казахстанського зерна, які пов’язані з додатковими перевірками якості.
Варто зазначити, що казахстанське зерно останніми роками буквально ринуло до Китаю.
За даними КТЖ, у 2022-2023-2024 роках обсяг перевезень зерна до Китаю зріс у 5 разів. Інфраструктура з розвантаження зернових вантажів Китаю не була розрахована на такий великий обсяг з боку Казахстану, вона працює на межі.
Державні органи Казахстану зараз намагаються вирішити проблему з митними органами Китаю.
На зустрічі також розповіли, що для експорту зерна до Росії та країн Прибалтики, у листопаді в Казахстані було залучено понад 1 тис. російських зерновозів, які активно використовувалися для перевезення зерна в порти та на ринки сусідніх країн. Парк зерновозів у РК складає 12,6 тис. одиниць.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
USDA збільшило оцінку врожаю кукурудзи в Україні
Аргентина збирається вперше експортувати пшеницю до Китаю за останні 10 років
Озимі зернові на Київщині перебувають у фазі «сходи»
Ф’ючерси на сою у вівторок зміцнилися після публікації звіту МСГ США
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом