Казахстан збільшив урожай олійних на 46%

Обсяг виробництва продукції сільського господарства Казахстану зріс на 12,7%, забезпеченість внутрішнього ринку Казахстану за ключовими товарами перевищує потребу населення, повідомив Міністр сільського господарства Айдарбек Сапаров у ході Парламентських слухань у Сенаті Парламенту РК з питань продовольчої безпеки.
По олії соняшниковій забезпеченість перевищує потребу в 1,7 раза, борошно — в 2,4 разу, баранині — 106%, яловичині — 101%.
«За підсумками 10 місяців п.р. відзначається позитивна динаміка галузі. Індекс фізичного обсягу (ІФО) сільського господарства зріс на 12,7% і склав 7,1 трлн тенге. Зростання в рослинництві склало 18,8%, або 4,5 трлн тенге, у тваринництві – 3,3%.
Рік став рекордним за врожаєм зернових: намолочено 26,7 млн тонн зерна, що в 1,5 разу перевищує рівень 2023 р. Валовий збір олійних склав 3,2 млн тонн, що більше рівня минулого року на 46%. Насіння соняшнику зібрано більше на 35%, ніж торік, рису – на 16% більше, гречки – на 42%.
У 2024 році загальна посівна площа склала 23,3 млн га, з яких 21,1 млн га – площа ярої сівби. Порівняно з минулим роком посівні площі пшениці скоротилися на 560,9 тисяч. га, склавши 13,1 млн. га. У той же час площа олійних культур збільшилася на 135,5 тис. га, досягнувши 2,9 млн га, площа під високорентабельними культурами продовжить зростати, зазначив міністр.
Прогнозується, що поточного року експортний потенціал досягне 12 млн тонн. Основними ринками збуту будуть країни Середню Азію, Китай, Афганістан. Також опрацьовується питання перевезення зерна в обсягах до 2 млн. тонн у такі країни, як: Азербайджан, Афганістан (транзитом через Туркменістан), Іран, Ірак, країни Північної Африки та ЄС через порти Чорного та Балтійського морів.
Окремо відзначено сприятливий регулюючий вплив на ринок Продкорпорації Казахстану, яка закуповує продукцію в аграріїв за ринковими цінами. У 2024 році Продкорпорація запустила пілотну програму фінансування фермерів для проведення посівних робіт через тристоронню форвардну закупівлю соняшника та соняшникової олії. Наразі планується змінити схему фінансування, щоб забезпечити можливість стовідсоткового авансування для сільськогосподарських виробників.
Читайте також
Розвиток переробного ланцюга України – стратегії та інвестиції. Від поля до ...
Через дефіцит робочої сили прогнозується висока ціна на ягоди
Перша партія пшениці після повалення Асада прибула до сирійського порту. Ймовірно,...
В Україні набрали чинності європейські митні правила
Імпорт сої до Китаю зі США виріс у березні, але Бразилія має намір домінувати на р...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом