Казахстан став ключовим постачальником пшениці до Азербайджану

У першому кварталі 2025 року 80 відсотків обсягу імпорту пшениці до Азербайджану припало на казахстанську продукцію.
Як повідомляє в середу Trend, про це заявив надзвичайний і повноважний посол Казахстану в Азербайджані Алім Баєль, виступаючи на IV засіданні Азербайджансько-Казахстанської експертної ради.
За словами дипломата, цей показник свідчить про посилення продовольчого партнерства між двома країнами.
Алім Баєль підкреслив, що подібна динаміка наголошує на важливості транспортно-логістичних проектів між Центральною Азією та Європою, особливо в контексті розвитку маршрутів через Каспійське море в рамках Середнього коридору.
“Середній коридор відкриває нові горизонти для експорту як енергетичних ресурсів, так і продовольства, а також сприяє поглибленню економічної інтеграції на євразійському просторі”, – наголосив посол.
Дипломат додав, що спостерігається сталий розвиток співробітництва в енергетичній та аграрній сферах. “Відстань між нашими країнами більше не є перешкодою завдяки сучасній інфраструктурі та політичній волі”, – наголосив Баєль.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Якість зерна та олійних у 2025/26 cезоні: від погодних ризиків до маржі
Темпи сівби озимого ріпаку відстають від минулорічних
Птахівнича галузь Пакистану постраждала від повеней та втрат урожаю
Зростання пропозиції змушує українських фермерів знижувати ціни на картоплю
Аграрії, які продаватимуть кукурудзу відразу з поля, можуть зловити кращу ціну
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом