Казахстан різко скоротить посівні площі під пшеницею

Семінар на тему диверсифікації посівних площ провела у селищі Осакарівка Карагандинської області партія “Ауил”. Передбачається зменшувати посівні площі під пшеницею, заміняючи їх олійними, бобовими та кормовими культурами. Це має забезпечити більш високу маржинальність агровиробництва, а також підтримати тваринництво та олійну переробку, яка нині зазнає нестачі сировини.
У Карагандинській області цього сезону посівна площа під усіма культурами становитиме 1,2 млн га. Сівбу зернових планується скоротити з торішнього 1 млн.га до 960 тис.га, замінивши більш рентабельними культурами.
Як зазначив Кайрат Айтуганов, заступник голови партії “Ауил”, робота з диверсифікації у 2012 році розпочиналася в пілотному режимі саме з Карагандинської області. На жаль, у масштабах країни диверсифікація забуксувала. Але зараз уже стало очевидно, що ті рішення були правильними – вже кілька років поспіль до Казахстану йде потік дешевшої пшениці з Росії, що створює казахстанським фермерам складнощі з реалізацією врожаю зерна за справедливою ціною.
Директор департаменту землеробства МСГ РК Мурат Іргібаєв розповів, що в нинішньому сезоні порівняно з минулим посіви пшениці передбачається знизити на 430 тис. га, а за п’ять найближчих років на 855 тис. га. У 2023 році сівба пшениці в Казахстані проводилася на 13,7 млн га.
При цьому стоїть завдання не допустити зниження валового збирання зерна за рахунок підвищення врожайності.
Площа сівби олійних за п’ять років має зрости з нинішніх 2,8 млн га до 3,2 млн га. Це дозволить забезпечити сировиною ОЕЗ-и країни, які зараз мають річну потужність у 3 млн тонн. Також на 190 тис. га мають зрости площі під однорічними травами для збільшення виробництва кормів на підтримку тваринництва.
Звичайно, для успіху цієї програми потрібні фінанси – для оновлення машино-тракторного парку та придбання насіння. Наразі МСГ РК опрацьовує питання виділення коштів.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Відверто про сезон 2024/25 та очікування на 2025/26
На Буковині розпочалися жнива ранніх зернових культур
В ЄС вступили в силу підвищенні мита на імпорт сільгосппродукції та добрив із рф т...
Ріпак цього року – найдорожча у вирощуванні культура – фермер
МВФ затвердив новий транш для України на $500 мільйонів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом