Казахстан планує нарощувати експорт зерна до Китаю та поставити до кінця року не менше 2 млн тонн
Казахстан в основному постачає пшеницю в прикордонні та центральні провінції Китаю, ячмінь та кормові – по всьому Китаю. Таку інформацію озвучили на оперштабі з прибиральної кампанії в Уряді під головуванням віце-прем’єра Серіка Жумангаріна, повідомляє Мінсільгосп РК.
На засіданні розглянули регіональність постачання казахстанських зернових до Китаю. За підсумками 9 місяців на 75% зросли обсяги транспортування зерна у критих вагонах та на 5% – у зерновозах. Знизилися на 26% постачання у контейнерах. Це зумовлено тим, що основний обсяг зерна у критих вагонах та зерновозах доставляється через станції Хоргос та Алашанькоу до бондової зони СУАР, де немає мит, для переробки та подальшого відправлення готового продукту. Таким чином, казахстанська пшениця забезпечує переважно прикордонні та центральні провінції Китаю. Для постачання вглиб КНР діє мито в 65%, і за тими маршрутами зерно йде переважно в контейнерах. При цьому ячмінь та інші кормові культури експортуються по всьому Китаю відповідно до потреб великих заготівельних компаній.
«Перед нами стоїть завдання – поставити 2 млн. тонн зернових до Китаю цього року, але ми можемо збільшити обсяги до 3 млн. тонн. Також треба нарощувати постачання борошна до Афганістану. Нові контракти та логістика мають стати одним із головних питань на майбутньому казахстансько-афганському бізнес-форумі в Алмати», — заявив Серік Жумангарін.
Керуючий директор АТ НК КТЖ Бауиржан Уринбасаров представив основні ринки постачання казахстанського зерна та борошна залізницею за 9 місяців цього року. За загального обсягу відвантаження зерна в 6,6 млн тонн (менше на 21% до аналогічного періоду минулого року) пропорційно зріс обсяг перевезення продуктів перемелу – 2,7 млн т (на 21% більше, ніж за 9 міс. 2023 р.). З 6,6 млн. тонн зерна 5 млн. тонн пішло на експорт, і лише у вересні відвантажено 900 тис. тонн. Експорт продуктів перемелу становив 2,1 млн тонн, їх у вересні – 310 тис. тонн.
«Основні країни постачання казахстанського зерна – Центральна Азія (2,9 млн. тонн), Китай (1,3 млн. тонн), Афганістан (127 тис. тонн), це обсяги за 9 місяців цього року. Варто зазначити, що після відносного затишшя відновилося постачання зерна до Ірану – 211 тис. тонн, з них 140 тис. тонн – лише у вересні. До інших країн – Італії, Туреччини та Росії – відправлено 423 тис. тонн. В основні країни постачання продуктів перемелу з січня по вересень відвантажено: у Центральну Азію – 495 тис. тонн, Китай – 639 тис. тонн, Афганістан – 666 тис. тонн», – поінформував Бауиржан Уринбасаров.
Станом на 7 жовтня, в Казахстані зібрано 94% усіх площ зернових. З початку жнив на елеватори надійшло 4,4 млн тонн зерна.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом