Казахстан має намір постачати зерно через порт Акаба на ринки країн MENA

фрахт

Йорданія висловила високий інтерес у імпорті казахстанського зерна, використовуючи альтернативні транспортні маршрути, зокрема через Каспійське море. Казахстан зі свого боку зацікавлений у використанні потенціалу порту Акаба в Йорданії для експорту своїх товарів на йорданський ринок та ринки країн MENA.

Ця інформація прозвучала на зустрічі заступника Прем’єр-міністра – міністра національної економіки Республіки Казахстан Нурлана Байбазарова та міністра промисловості, торгівлі та постачання Йорданського Хашимітського Королівства Яруба Аль-Куда, що відбулася в Аммані.

За даними прес-служби Уряду Казахстану, за підсумками 2023 року товарообіг Казахстану з Йорданією зріс у 4,2 раза і становив $6 млн. Водночас голови спільної комісії відзначили наявний потенціал для подальшого зростання.

На зустрічі повідомлялося, що з метою розширення номенклатури експорту Казахстан готовий збільшити постачання несировинних товарів на йорданський ринок за 15 товарними позиціями, включаючи пшеницю та інші види сільськогосподарської продукції.

У той самий час Казахстан зацікавлений у участі йорданських компаній у створенні біля нашої країни підприємств із виробництва виробів із м’яса, зерна, бобових та іншої продукції.

Йорданська сторона висловила високий інтерес в імпорті казахстанського зерна, використовуючи альтернативні транспортні маршрути, зокрема через Каспійське море. Казахстан зі свого боку зацікавлений у використанні потенціалу порту Акаба для експорту своїх товарів на йорданський ринок та ринки країн MENA.

Зазначимо, що MENA – це географічний регіон, що поєднує країни Магрібу та Близького Сходу. У його складі такі країни як Алжир, Бахрейн, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ірак, Катар, Кувейт, Ліван, Лівія, Марокко, ОАЕ, Оман, Саудівська Аравія, Палестина, Сирія, Туніс, Ємен. Більшість країн MENA також є частиною більшого регіону – Великий Близький Схід.

Учасники наголосили на необхідності прямої взаємодії бізнес-кіл двох країн, у тому числі за допомогою організації двосторонніх торговельно-економічних місій. З цією метою буде активізовано роботу казахстансько-йорданської Ділової ради, засідання якої запропоновано провести в Астані наступного року.

Важливим кроком стало обговорення питання використання авіакомпаніями Йорданії режиму «відкрите небо» для запуску прямих рейсів до Казахстану, що сприятиме розвитку туризму та зміцненню економічних зв’язків.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!