Казахстан експортував рекордний обсяг ячменю

Джерело:  ElDala
ячмінь

Експорт казахстанського ячменю з початку маркетингового року (за 9 місяців), склав 1 млн 829,1 тис. тонн. Це в два рази вище аналогічного періоду минулого МР і максимальне значення за всю історію, повідомив Євген Карабанов, керівник департаменту аналітики Зернового союзу Казахстану.

У травні експорт ячменю становив 110,1 тис. тонн (без урахування країн ЄАЕС), скоротившись до квітня на 63,4 тис. тонн. Як зазначив експерт, зменшення має сезонний характер і вказує на вичерпання експортного потенціалу в поточному МР.

Як і раніше, спостерігається активний експорт до Ірану, куди за поточний сезон відвантажено 1 млн 147,7 тис. тонн – рекорд за останні п’ятьсезонів.

Експорт до Китаю за 9 місяців становив 433,2 тис.тонн, що на 36% менше аналогічного періоду попереднього сезону. Як пояснив Євген Карабанов, постачання до КНР знизилися через внутрішні обмеження КНР на імпорт ячменю, сорго та кукурудзи (з березня по червень), а також через активний експорт казахстанського ячменю до Ірану.

Рекордний обсяг відвантажень ячменю в поточному МР вироблено в Азербайджан – 34,6 тис. тонн. Цьому сприяли низький урожай ячменю в росії в 2024 році, зміцнення рубля до основних валют і відсутність квоти на експорт ячменю з росії в треті країни з 15 лютого до 30 червня.

«За рахунок активного попиту з боку двох основних експортерів – Китаю та Ірану, внутрішня ціна на ячмінь досягла 91 тис. тенге/тонна, що є максимальним рівнем з лютого 2023 року», – зазначив Євген Карабанов.

Разом з тим, за 9 місяців Казахстан імпортував 70,5 тис. тонн ячменю, в основному з росії. Даний обсяг імпорту – мінімальний за останні три МГ.

Враховуючи високий попит і ціни на внутрішньому ринку, Зернова спілка підвищила прогноз експорту ячменю з Казахстану в 2024/25 МР на 40 тис. тонн, до 2 млн тонн.

За оцінкою Зернового союзу, цього року очікується добрий урожай ячменю: цьому сприяють збільшення посівних площ та сприятливі погодні умови.

«Очікується зростання внутрішнього споживання за рахунок збільшення поголів’я ВРХ та МРС, а також збільшення обсягів випуску кормового борошна, де ячмінь є одним із компонентів – до 20% у складі. Активний попит на ячмінь з боку Китаю та Ірану очікується і наступного сезону», – повідомив Євген Карабанов.

При цьому експерт зазначив, що у зв’язку з очікуванням вищого врожаю в росії, зросте конкуренція з російським ячменем, в першу чергу, на ринках Ірану та Азербайджану.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!