Картопля почала дорожчати через дефіцит якісних запасів
В Україні почала зростати вартість картоплі через скорочення запасів якісної продукції в сховищах господарств. Наразі виробники пропонують овоч за ціною від 7 до 14 грн/кг ( $0,16-0,32/кг), що в середньому на 17% дорожче, ніж минулого тижня.
Зростання цін зумовлене тим, що багато фермерів, які не мають потужностей для тривалого зберігання, розпродали врожай ще до Нового року. Окрім дефіциту пропозиції, на ринок тисне високий попит з боку оптових компаній, які скаржаться на брак якісного товару. Проблеми з якістю та лежкістю картоплі аграрії пов’язують із затяжними дощами під час збирання врожаю у 2025 році.
«Запаси якісної картоплі в сховищах поступово скорочуються, і саме це є головною причиною зростання цін у даному сегменті», — зазначають аналітики проєкту.
Експерти не виключають, що в останні місяці сезону на український ринок можуть розпочатися масові поставки імпортної картоплі. Попри поточне подорожчання, сьогодні овоч продається в середньому на 56% дешевше, ніж в аналогічний період минулого року.
Читайте також
Abbey Commodities DMCC – Генеральний Партнер BLACK SEA GRAIN.KYIV-2026
Перезавантаження експортної логістики 2026: тарифи, пропускна здатність і нова реа...
ABIOVE виступила проти пропозиції ЄС щодо відмови від виробництва біопалива на осн...
Молочні продукти в Україні не дешевшають попри зниження цін на сировину
Йорданія закупила 50 тис. т ячменю на тендері
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом