Кабмін затвердив угоду про вільну торгівлю з Туреччиною: зерно не увійшло
Кабінет міністрів України затвердив проект Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною. Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 2 лютого 2022 р., повідомляє кореспондент AgroPortal.ua.
«Завдяки угоді, всі країни Чорноморського басейну — Грузія, Молдова, Болгарія, Румунія, Туреччина та Україна — будуть поєднані угодами про вільну торгівлю зі спільними правилами. Тому документ має величезне значення для всього регіону. Зміцнення стратегічного партнерства України і Туреччини розкриє нові економічні та геополітичні перспективи, а також зміцнить наші позиції, що надважливо в умовах активізації російської агресії», — підкреслила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.
Згідно з документом Туреччина встановлює 0% мита на 10 337 товарних позицій, що складає 95% від загальної кількості товарів, які експортуються Україною. Крім того, ще на 1348 товарних позицій будуть діяти тарифні квоти або зменшені мита.
Під час презентації документу Юлія Свириденко розповіла, що фактичне мито, яке стягує Туреччина з українських зернових та олійних культур, становить 0%. Ця тенденція збережеться на наступні роки через попит на зернові.
«Оскільки питання зернових ми винесли за рамки угоди, це нам дало можливість отримати поступки щодо інших товарних позицій», — пояснила вона.
Також Угодою передбачається повне скасування турецьких мит на промислову продукцію.
По 510 з 840 металургійних товарів встановлюється нульове мито. Ще на 130 встановлено часткове зменшення мита, що дає нам переваги у порівнянні з російським металом. Для 167 товарів металургії надаються квоти щонайменше на 411 тисяч тонн.
Крім того, Україна зберігає дію мит на вживані автомобілі і секонд-хенд і встановлює трьох- і пʼятирічні перехідні періоди дії мит на транспортні засоби і продукцію легкої промисловості.
Також вироблений з турецької сировини товар після активування угоди буде вважатися українським і зможе безмитно потрапити на ринки усіх європейських країн, відповідно до сертифікату EUR1.
Угода матиме загальний позитивний ефект для економіки України. В галузях, що працюватимуть на експорт, будуть створені нові робочі місця, згенерована додана вартість, сплачені податки. За попередніми прогнозами угода щорічно даватиме +2,2% до ВВП і +2,6% до доходів домогосподарств.
Читайте також
Україна експортувала яловичини та ВРХ на $12 млн більше, ніж імпортувала
Пальмова олія більше не є найдешевшим, що ставить під загрозу її домінуючу частку ...
Росіяни планують експортувати зерно з Херсонщини до «дружніх країн» через Крим. Пе...
IGC очікує на скорочення світових запасів зерна
ТАС Агро планує закінчити рік із чистим прибутком у $18 млн
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом