Іран різко наростив імпорт кормового зерна через сильну посуху
Імпорт кормового зерна до Ісламської Республіки Іран цього року різко зріс, оскільки тривала посуха негативно позначається на врожаї пшениці та ячменю в країні.
За останніми даними, національне виробництво кормів для худоби в Ірані складає 11 мільйонів метричних тонн.
Про це, за словами голови національної промислової асоціації (IRFIA), повідомляє Tehran Times напередодні липневого заходу Iran Plex 2024 для птахівничого та тваринницького секторів. За словами чиновника, в Ісламській Республіці налічується 886 комбікормових заводів.
Іранські кормові компанії значною мірою залежить від імпортної сировини, а внутрішнє виробництво покриває лише 20% потреб.
Джерело повідомляє, що порівняно з 2023 роком імпорт кукурудзи збільшиться на 16%, імпорт соєвого шроту – на 1200%, соєвих бобів – на 18%, а ячменю – на 37%.
За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), потреба країни у збільшенні імпорту обумовлена сильною посухою, яка почалася ще минулого року і триває дотепер.
У доповіді, опублікованій у червні, зазначено, що найбільші наслідки посухи відчуваються в районах, де рослинництво залежить від опадів, а також там, де є велика кількість худоби. Ситуацію посилює і так низький рівень води у водосховищах.
На момент публікації ФАО попередила, що перспективи внутрішнього виробництва пшениці та ячменю в Ірані є несприятливими. Пшениця є основним продуктом харчування для населення, а ячмінь – основою для кормів для худоби, від якої залежить життя багатьох жителів країни.
Агентство повідомляє, що уряд країни вжив низку заходів для пом’якшення наслідків посухи.
Згідно з останніми даними IRFIA, станом на 2021 рік, в Ірані налічувалося 748 комбікормових заводів з потенційною виробничою потужністю 27 млн тонн, на той момент фактичний обсяг виробництва становив 11,5 млн т, а загальна потреба в кормах для внутрішнього ринку – 21 млн т .
За даними Міжнародної федерації комбікормової промисловості, за попередній рік загальне виробництво кормів в Ірані становило 10,5 млн. метричних тонн. З них 6 млн. метричних тонн припадало на корми для великої рогатої худоби, 4 млн. метричних тонн – на корми для птиці, 400 000 метричних тонн – на корми для аквакультури та 100 000 метричних тонн – на корми для інших видів тварин.
Іран – не єдина країна, яка зіткнулася з руйнівними наслідками сильної та тривалої посухи. Цього тижня з південної Африки надійшло повідомлення про те, що уряд Зімбабве організував екстрені постачання кормів для підтримки поголів’я худоби в країні.
Читайте також
Щасливого Різдва та Нового Року!
BLACK SEA GRAIN.EUROPE: встигніть приєднатись за раннім тарифом до 31.12!
Ще одна контейнерна лінія повертається в Україну
У 2024/25 МР Болгарія отримала мінімальний урожай соняшнику за останні дванадцять ...
Кабмін врегулював механізм обтяження майна, яке є заставою за аграрними нотами
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом