Індонезія залишиться найбільшим постачальником пальмової олії в США завдяки угоді про тарифи

Індонезія оголосила про завершення тривалих торгових переговорів із Сполученими Штатами Америки, результатом яких стало значне зниження мит на індонезійський експорт.
За даними видання Jakarta Global, сторони дійшли згоди після «надзвичайно складних» переговорів. Ключовим досягненням стало суттєве зниження запропонованих США мит на індонезійські товари — з початкових 32% до 19%.
Важлива перевага полягає в тому, що нова ставка мит виявляється значно нижчою, ніж у головного регіонального конкурента — Малайзії. Для малайзійських експортерів ставка залишається лише на рівні 25%, що створює для індонезійських виробників вигідніші умови виходу американський ринок.
Експерти зазначають, що досягнута угода може суттєво вплинути на торговельні відносини між країнами Південно-Східної Азії та США, а також змінити розміщення сил у регіоні. Деталі угоди та її довгострокові наслідки поки що залишаються предметом аналізу фахівців.
Ця угода — одна з небагатьох, досягнутих адміністрацією Трампа до закінчення останнього терміну переговорів 1 серпня. Прес-секретар президента країни Хасан Насбі назвав угоду “точкою зустрічі” двох урядів і заявив, що тарифна ставка Індонезії набагато нижча, ніж в інших країнах Південно-Східної Азії.
За словами Трампа, Індонезія, найбільша економіка Південно-Східної Азії, зобов’язалася придбати 50 літаків Boeing, американські енергоносії на суму 15 млрд доларів США та американську сільськогосподарську продукцію на суму 4,5 млрд доларів США в рамках своєї торгової угоди зі Сполученими Штатами.
Також було запроваджено ставку штрафу за так звану перевалку товарів з Китаю через Індонезію.
Фондовий індекс Індонезії зріс у середу на 0,7% після укладання угоди, що на думку деяких аналітиків, стане позитивним каталізатором економічної активності.
Аналітики сходяться на думці, що індонезійський експорт нафтових товарів, таких як взуття та текстиль, постраждає, але енергетика та сільське господарство, швидше за все, виграють.
Міністр сільського господарства Анді Амран Сулейман зазначив, що різниця в тарифних ставках може дати Джакарті перевагу перед Малайзією у торгівлі пальмовою олією зі США.За даними Індонезійської асоціації виробників пальмової олії (GAPKI), минулого року країна експортувала до США 2,2 млн. тонн пальмової олії на суму близько 2,9 млрд. доларів. На Індонезію припадає близько 85% імпорту пальмової олії в США.
Проте, експерти зазначають, що індонезійська економіка, як і раніше, страждатиме від мит Трампа на Китай — найбільшого торгового партнера Індонезії.
Загалом у 2024 році Індонезія експортувала 29,5 млн. тонн продукції з пальмової олії. Цього року, як стало відомо раніше, країна планувала збільшити експорт пальмової олії на 1 млн тонн порівняно з торішнім показником – до 25 млн тонн.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Вікторія Голубятнікова, SGS – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRADE-2025
В Україні продовжують знижуватись ціни на картоплю
На Полтавщині вже зібрали понад 877 тисяч тонн зерна
ЄС зменшить фінансування САП попри обіцянки не чіпати виплати фермерам
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом