Індонезія просить ЄС допомогти фермерам адаптуватися до правил проти вирубки лісів

Джерело:  Euractiv
пальма

Індонезія висловлює серйозне занепокоєння щодо нових правил Європейського Союзу проти вирубки лісів (EUDR), які набувають чинності 30 грудня 2025 року, та їхнього впливу на дрібних фермерів. Ці правила вимагають від компаній, які постачають продукцію на ринок ЄС, підтверджувати за допомогою геолокаційних даних, що їхні товари, такі як какао, пальмова олія, кава та каучук, не походять із земель, де відбувалася вирубка лісів. Оскільки Індонезія є провідним виробником цих культур, уряд у Джакарті побоюється, що тягар виконання цих вимог ляже на майже вісім мільйонів дрібних фермерів.

На заході в посольстві Індонезії в Брюсселі Ерма Рейндраяні, директорка департаменту Америки та Європи Міністерства закордонних справ Індонезії, зазначила, що змінити правила EUDR уже неможливо, тому акцент має бути на їхній реалізації таким чином, щоб захистити дрібних фермерів. «EUDR існує, і ми нічого не можемо з цим вдіяти. Наше завдання — забезпечити, щоб дрібні фермери не постраждали», — наголосила вона. Індонезія закликає Європейську Комісію надати додаткову підтримку для адаптації фермерів до нових вимог.

Фебріані Сумбунг, фермерка какао з Західного Папуа, яка очолює кооператив із 170 виробників, розповіла про високі витрати на виконання нових правил. Наприклад, створення геолокаційних карт (полігонів) для підтвердження походження продукції коштувало тисячі доларів, але навіть це не охопило всіх фермерів кооперативу. Такі витрати можуть стати непосильними для дрібних господарств, що посилює занепокоєння Індонезії щодо економічного впливу EUDR на сільське населення.

Сьогодні делегація з дев’яти жінок-фермерок разом із представниками уряду Індонезії проведе зустрічі з посадовцями Європейської Комісії в департаментах довкілля (DG ENV) та міжнародних партнерств (DG INTPA), щоб обговорити ці проблеми. Індонезійські дипломати зазначили, що вони не вимагають офіційного відтермінування правил, але сподіваються на більшу підтримку від ЄС. Водночас у рамках підготовки до підписання Комплексної економічної угоди про партнерство (CEPA) між ЄС та Індонезією, запланованого на 23 вересня 2025 року, поступки щодо EUDR не передбачені.

Тим часом деякі покупці пальмової олії вже переорієнтовуються на Малайзію, другого за величиною виробника цієї культури у світі, де виконання геолокаційних вимог вважається простішим. Це може призвести до економічних втрат для Індонезії. Уряд у Джакарті сподівається, що підписання CEPA, яке відбудеться наступного тижня, зміцнить торговельні відносини з ЄС і сприятиме вирішенню проблем, пов’язаних із новими екологічними правилами.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!