Індонезія підписала меморандум про взаєморозуміння та зобов’язалася подвоїти закупівлю пшениці в США у 2026-2030 роках

Джерело:  S&P Global Platts

Індонезійська асоціація виробників борошна, або APTINDO, 7 липня підписала меморандум про взаєморозуміння з US Wheat Associates, зобов’язавшись закуповувати 1 млн тонн американської пшениці на рік у період з 2026 по 2030 рік, згідно з даними US Wheat Associates та ринковими джерелами.

Джозеф Соуерс, регіональний віце-президент US Wheat Associates з ринків Південної та Південно-Східної Азії, сказав, що Меморандум про взаєморозуміння став “важливою віхою для борошномельної промисловості Індонезії та виробників пшениці в США”.

У ньому йшлося, що відповідно до угоди APTINDO зобов’язалася подвоїти свої щорічні закупівлі пшениці в США протягом наступних п’яти років.

Протягом останнього десятиліття щорічний імпорт пшениці зі США до Індонезії історично становив у середньому трохи менше 1 млн тонн до 2020 року, але після цього імпорт різко скоротився, і щорічні обсяги імпорту в період з 2021 по 2024 рік становили в середньому 481 023 тонни, згідно з даними Бюдоти.

У меморандумі про взаєморозуміння, опублікованому S&P Global Commodity Insights, додано, що “через тимчасові міркування” APTINDO закупить щонайменше 800 000 тонн продовольчої пшениці американського походження до кінця календарного року.

Продаж продовольчої пшениці в США здійснюватиметься через приватні тендери.

За словами галузевих джерел, APTINDO поки не поширила серед борошномелів заяву про те, як обсяги пшениці можуть бути розподілені між її членами.

Асоціація не одразу відповіла на запит про коментарі.

У різних повідомленнях новин повідомлялося, що Індонезія збільшить імпорт американської пшениці в рамках переговорів про тарифи зі США. Раніше США оголосили про введення 32-відсоткових мит на індонезійський експорт, які мали набути чинності в серпні. 1 серпня після 90-денної паузи введення мит було відкладено.

Борошномел із Джакарти зазначив, що залежно від обсягів закупівель, необхідних кожному учаснику APTINDO, борошномели можуть частково замінити свій попит на пшеницю іншого походження, щоб збільшити частку пшениці американського помелу у своїх рецептурах. “Американська пшениця може замінити тільки нашу потребу в м’якій та твердій пшениці, можливо, близько 50% [нашого попиту]”, – додало те саме джерело.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!