Індія заборонила експорт подрібненого рису та ввела мита на інші види рису
Індія заборонила експорт подрібненого рису та ввела експортні мита на інші види цього зерна, що ще більше посилить глобальний інфляційний тиск і посилить проблеми з постачанням продовольства, пише The Wall Street Journal.
Управління зовнішньої торгівлі Індії опублікувало цю вказівку пізно ввечері в четвер, у п’ятницю вона набула чинності.
У країні було введено 20% мито на експорт білого і коричневого рису, на які припадає близько 60% загальносвітового обсягу продажів Індії. Пропарений рис та басмати не підпали під обмеження. Експорт подрібненого рису буде дозволено до 15 вересня у тих випадках, коли навантаження почалося до заборони та вантажі вже були передані на митницю.
Індія є найбільшим постачальником рису в світі. За даними низки місцевих експортерів, країну припадає понад 40% світової торгівлі цим зерном.
У тому числі Індія виступає провідним постачальником дешевшого подрібненого рису в деякі африканські країни, які використовують його як основний продукт харчування. Китай також є великим покупцем подрібненого рису, використовуючи його як корм для тварин, а також для виробництва локшини та вина.
Заборона на експорт рису та нові мита є третім великим кроком Індії щодо обмеження експорту продуктів харчування, викликаного побоюваннями щодо скорочення постачань та інфляції. У травні Індія обмежила експорт пшениці та цукру на очікуваннях, що виробництво постраждає від спеки в різних регіонах країни після найспекотніших березня та квітня більш ніж за 100 років.
Після цього через недостатню кількість дощів у червні-серпні в ключових штатах Уттар-Прадеш, Західна Бенгалія і Біхар посіви рису скоротилися на 13% – до 23,1 млн га в порівнянні з 26,7 млн га роком раніше. Про це повідомляло міністерство сільського господарства країни. Збір урожаю розпочнеться у жовтні.
Минулого фінансового року, який завершився у березні, експорт рису з країни досяг рекордних 21,2 млн. тонн у порівнянні з 17,8 млн. тонн роком раніше. При цьому виробництво зросло також до максимуму і склало 129,66 млн. тонн проти 121,1 млн. тонн у попередній рік.
Рішення Індії припинити експорт дробленого рису коштуватиме їй частки на ринку, оскільки покупці можуть переключитися на В’єтнам і Таїланд, які є другим і третім за величиною експортерами цієї сільгоспкультури, вважає старший виконавчий директор Всеіндійської асоціації експортерів рису Винод Каул.
“Заборона жахливо вплине на становище Індії на світовому ринку”, – сказав він.
Країна минулого фінроку експортувала близько 3,8 млн. тонн подрібненого рису, з початку поточного (у квітні-червні) 1,4 млн. тонн. За нинішніх обмежень закордонні поставки впадуть майже на 50% – приблизно до 2 млн тонн, додав Каул.
Котирування акцій найбільших індійських виробників та експортерів за підсумками торгів у п’ятницю знизилися: KRBL Ltd. – на 1%, LT Foods Ltd. – на 5% та Chaman Lal Setia Exports Ltd. – на 3,9%.
Читайте також
Канада запроваджує нові мита у відповідь на указ Трампа
Трамп підписав укази про запровадження мит на імпорт товарів з Канади, Мексики та ...
Європейське аграрне законодавство. Вплив на регіон, можливості для сталого розвитку
У Раді почали готувати законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для аграріїв
Перебіг 2024/25 МР в умовах скорочення врожаю ріпаку
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом