Індія скоротила імпорт соняшникової олії на 22% у липні
Імпорт пальмової та соєвої олії до Індії в липні різко зріс до найвищого рівня за рік, оскільки ОЕЗи збільшили закупівлі після корекції цін та в очікуванні потенційного підвищення імпортних мит, повідомили у п’ятницю шість дилерів.
Збільшення закупівель пальмової олії найбільшим у світі імпортером рослинних олій допоможе скоротити запаси у провідних виробників Індонезії та Малайзії та підтримає базові ціни.
За оцінками дилерів, імпорт пальмової олії у липні зріс на 39 відсотків порівняно з попереднім місяцем і становив 1,09 млн тонн, що є найвищим показником із серпня 2023 року.
За словами Раджеша Пателя, керуючого партнера трейдера та брокера харчової олії GGN Research, маржа переробки пальмової олії була позитивною у травні та червні, протягом яких більшість покупців розміщували замовлення на липневі поставки.
Імпорт соєвої олії за місяць зріс на 43% до 394 тис. тонн, що є найвищим показником за 13 місяців, повідомили дилери.
За словами Сандіпа Баджорії, генерального директора компанії Sunvin Group, яка займається брокерською діяльністю у сфері рослинної олії, імпорт також отримав підтримку через очікування підвищення мит у бюджеті, що спонукало покупців збільшити обсяги закупівель.
Минулого тижня міністр фінансів Нірмала Сітхараман представила бюджет на 2024-2025 фінансовий рік, хоча вона не внесла жодних змін до структури мит на харчові олії.
Індія закуповує пальмову олію в основному з Індонезії, Малайзії та Таїланду, а соєву та соняшникову олію імпортує з Аргентини, Бразилії, росії та України.
За словами дилерів, імпорт соняшникової олії в липні скоротився на 22 відсотки порівняно з рекордними постачаннями попереднього місяця, і становив 364 тис. тонн.
За оцінками дилерів, різке зростання імпорту пальмової та соєвої олії призвело до збільшення загального обсягу імпорту харчових олій у країну на 21 відсоток до 1,85 мільйона тонн, що є другим за величиною показником за всю історію.
У поточному маркетинговому році Індія в середньому імпортувала 1,2 млн тонн харчової олії.
“Липневі обсяги імпорту могли б стати рекордно високими, але затримки в швартовці в порту Кандла на вісім-десять днів не дозволили їм досягти цього рівня”, – сказав Патель з GGN Research.
Галузева організація SEA ймовірно опублікує свої дані щодо імпорту за липень до середини серпня.
Читайте також
Кабмін затвердив проєкт держбюджету на 2025 рік. Основні показники
Як Green Deal впливає на ланцюги постачання олійних культур та рослинних олій в ЄС
Україна зібрала майже 3 млн т соняшнику. Це дозволить покрити потреби заводів приб...
Весна наближається: аргентинським пшеничним полям потрібно більше дощів, заявляє б...
Посівні площі під просом скорочуються
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом