Індія продовжила безмитний імпорт жовтого гороху до кінця травня

Уряд Індії 7 березня продовжив безмитний імпорт жовтого гороху ще на три місяці, до травня 2025 року. Про це повідомляє агенція The Times of India.
Безмитний імпорт жовтого гороху до Індії вперше було дозволено з грудня 2023 р. з метою стабілізації цін та усунення дефіциту на внутрішньому ринку зернобобових культур. З того часу термін дії цього заходу неодноразово продовжувався.
Уряд Індії минулого тижня також ввів 10% мито на імпорт сочевиці (масура).
Джерела повідомили, що дії уряду спрямовані на забезпечення споживачів зернобобовими за доступними цінами та також надсилають позитивний сигнал фермерам.
За офіційними даними, імпорт гороху в 2024 р. становив близько 3 млн. т. Сумарний імпорт зернобобових дорівнював 6,7 млн т. Індія в основному імпортує жовтий горох і сочевицю з Канади, росії та Австралії.
Незважаючи на те, що Індія є найбільшим світовим виробником зернобобових, вона змушена забезпечувати близько 15-18% свого річного споживання за рахунок імпорту. Внутрішнє споживання зернобобових досягає близько 29 млн. т на рік.
Основною причиною активного імпорту жовтого гороху є його вартість. Нині вартість жовтого гороху з доставкою до Індії становить близько 32-35 рупій за кг, роздрібна ціна – близько 40 рупій за кг. Це набагато нижче, порівняно з цінами на всі інші зернобобові, що знаходяться в діапазоні 90–160 рупій за кг.
У випадку з масуром уряд знизив базове імпортне мито на нього до нуля в липні 2021 р., а потім у лютому 2022 р. було надано звільнення від 10% податку на агроінфраструктуру. З того часу цей захід продовжувався кілька разів і діяв до березня 2024 р. Джерела повідомили, що тепер масур обкладатиметься базовим митом (5%) та податком на сільськогосподарську інфраструктуру та розвиток.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Бізнес-плани, ТЕО, Due Diligence — професійна підтримка інвесторам та аграріям
Україна експортувала 950 тис. тонн зерна
ЄС шукає шляхи зниження залежності від імпортних кормових білків
Український ріпак: між рентабельністю, неврожаєм та митними бар’єрами
Виробництво рису в Іспанії під загрозою зникнення через заборону гербіцидів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом