Індійський план Pulse викликав паніку у канадських постачальників бобових

В Індії споживають 30 млн тонн бобових на рік та виробляють 25 млн тонн. Річний дефіцит заповнюють експортери, зокрема Канада. Але представники найбільшого канадського постачальника гороху та сочевиці SASKATOON нещодавно заявили, що у найближчому майбутньому необхідність їхнього експорту до Індії може відпасти. Міністр фінансів Індії Нірмала Сітхараман оголосила, що країна повністю забезпечуватиме себе бобовими з 2028 року.
Це може викликати невдоволення у світовій індустрії виробництва бобових, заявив на конференції Global Pulse Confederation «Бобові 25» у Сінгапурі Діпак Агарвал, керуючий директор Національної сільськогосподарської кооперативної маркетингової федерації Індії (NAFED).
Агарвал повідомив, що зустрівся з делегаціями з країн-експортерів, таких як Канада, Австралія та Бразилія, щоб повідомити їм, що мають п’ять років на те, щоб змінити свій графік поставок і адаптуватися до нової реальності, що насувається. Індія має на меті вийти на повне самозабезпечення у сфері сільського господарства.
Уряд вже робить кроки для стимулювання збільшення посівів бобових у країні. Минулого року закуповувалося 25% бобових індійських виробників за мінімальною ціною, яка зазвичай встановлювалася нижче за ринкову. Нещодавно у цій політиці відбулося радикальне зрушення. Уряд закуповує 100% вироблених гороху, сочевиці та чорних бобів матпе за ринковими цінами.
Національна комісія з сільського господарства визначила, що потреба Індії у бобових на душу населення становить близько 70 грамів на день. Це відповідає 37,5 мільйонам тонн щорічного попиту. Таким чином, на цьому ринку є багато можливостей для зростання.
Такі заяви індійських політиків дуже стурбували канадських постачальників бобових, про що пишуть канадські аграрні ЗМІ. Експортери планують постачати більше бобових до Китаю, хоча надійним напрямом країну не назвеш.
У Піднебесній виробляють близько 4,8 млн тонн бобових на рік і імпортують ще 2,4 млн тонн. У 2024 році було імпортовано 1,39 млн тонн гороху, що на 49% менше, ніж у 2023 році (було імпортовано 2,66 млн тонн).
Імпорт різко скоротився через великі залишки з 2023 року та антидемпінгове розслідування щодо китайського горохового білка, яке знизило попит з боку китайської промисловості. Експерти зазначають, що імпорт гороху дуже залежить від торгової політики, а ціни щороку то різко зростають, то падають.
Наразі Китай ввів 100-відсоткове імпортне мито на канадський горох у відповідь на тарифи Канади на китайські електромобілі, сталь та алюміній.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Влада Жегульська, Prospex-Agro – спікер Міжнародної конференції BLACK SEA OIL TRAD...
Порт «Чорноморськ» прийняв перше лінійне контейнерне судно
Зерновий сектор Болгарії під тиском: пшениця стабільна, ярі культури страждають ві...
Ціни соняшникової олії на жовтень-грудень дають переробникам надію, що вони зможут...
Експорт зерна майже досягнув 800 тонн
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом