Імпорт сиру в Україну може знову зрости

Джерело:  ІНФАГРО
milkua.info

Незважаючи на війну, сировари розраховують на збільшення продажів своєї продукції у грудні, вважаючи, що українці навіть в таких умовах будуть святкувати новорічні та різдвяні свята. 

Збільшення продажів дійсно може відбутися, але тільки на внутрішньому ринку. А от з експортом можуть виникнути проблеми. Європейські імпортери суттєво знижують ціни попиту, і експорт сиру в ЄС знову може стати невигідним.

Якщо експортні ціни зменшаться, то для внутрішнього ринку виробники можуть знову збільшити ціни, розраховуючи на активізацію споживчого попиту. Провідні виробники вже в кінці листопада пропонують мережам традиційні сорти сиру по підвищених цінахю вищих цінах. Варто зазначити, що підняття цін при нинішній рентабельності досить хибне рішення. Особливо не варто так робити в умовах зниження експортних цін. Прийдеться суттєво скорочувати виробництво.

В Європі стрімко падають ціни на сир. З поточною кон’юнктурою експорт в ЄС може скоротитися до мінімальних обсягів. Зважаючи на рівень цін, який формується в ЄС, аналітики не виключають відновлення імпорту європейських сирів. Мережі добре вміють рахувати, і скоріш за все зроблять відповідні висновки явно не на користь вітчизняного виробника.

В умовах ймовірного зменшення експорту та збільшення імпорту українським сироварам, скоріш за все, прийдеться скорочувати випуск продукції.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox