Імпорт сиру продовжує зростати

У лютому продажі сиру очікувано знизились. Не останньою причиною цього зниження стала невиважена політика ціноформування, якої дотримувалися його виробники. Надто дорогий продукт стає вже недоступним для значної частини населення України.
З середини осені провідні сировари піднімали ціни на свою продукцію тричі, і досить суттєво. За цей період вітчизняний сир подорожчав приблизно на 15-17%. Це надто стрімке зростання. Зрозуміло, що сировина подорожчала ще більше, але виробники могли б якийсь час попрацювати з меншою рентабельністю, це б дозволило зберегти обсяг реалізації в конкуренції з європейським сиром…
Вхідна ціна імпортного європейського сиру після розмитнення помітно нижче за ціну, за якою вітчизняні виробники пропонують свій сир дистрибʼюторам. Тому в січні (у порівнянні з січнем 2022 року) імпорт сиру зріс на 42%, а міг би й більше, зважаючи на згадану велику різницю в цінах. Можливо, в січні торговельній активності завадило блокування західних кордонів. У лютому, скоріш за все, імпорт сиру помітно зросте і вітчизняним сирам доведеться поступитися місцем на полиці імпортній продукції.
У січні традиційно найбільше сиру надійшло в Україну з Польщі (34%), Німеччини (19%) і Нідерландів (18%).
Читайте також
Розвиток переробного ланцюга України – стратегії та інвестиції. Від поля до ...
Через дефіцит робочої сили прогнозується висока ціна на ягоди
Перша партія пшениці після повалення Асада прибула до сирійського порту. Ймовірно,...
В Україні набрали чинності європейські митні правила
Імпорт сої до Китаю зі США виріс у березні, але Бразилія має намір домінувати на р...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом