Імпорт свинини в Україну впав за рік майже в 4 рази
У жовтні 2023 року імпорт свіжої, охолодженої та мороженої свинини склав 2 тис. тонн, або $5,5 млн у валютному еквіваленті. Це на 6,8% менше ніж у вересні та удвічі менше ніж у жовтні 2022 року.
Як ідеться в повідомленні Асоціації “Свинарі України”, попередні дані митної статистики свідчать про незначне зниження імпортної активності в жовтні порівняно з попереднім місяцем.
“Ослаблення потоку закордонної свинини спостерігалося по мірі аналогічної динаміки внутрішніх цін: з початку місяця середньоринкова ціна втратила майже 18%, а середній жовтневий показник – майже 12% проти вересневого“, – сказано в повідомленні.
Хоча ключовими країнами-постачальницями залишаються Данія, Нідерланди, Бельгія та Канада, збільшення присутності дещо дорожчої канадської свинини на ринку сприяло підвищенню середньої митної вартості імпортованої сировини $2,71 за 1 кг проти $2,55 минулого місяця.
Сукупний імпорт свинини за 10 місяців склав 11,96 тис. тонн, що в 3,8 раза поступається минулорічному показнику аналогічного періоду.
“Якщо імпортна активність зберігатиметься на рівні останніх місяців, то річні обсяги імпорту складатимуть 14-16 тис. тонн, тобто втричі менше ніж у 2022 році”, – прогнозують у Асоціації.
Раніше повідомлялося, що Україна в січні-вересні 2023 року імпортувала 10 тис. тонн свинини, що у 4,1 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Читайте також
Ціни на пшеницю можуть зрости вже в другій половині листопада
Посуха та низькі врожаї змушують Йорданію замислитися про імпорт оливкової олії
Козівництво в Україні набирає популярності, але є проблеми
ЄС послабив кліматичний план скорочення викидів до 2040 року
Кластер Agricom Group завершує обмолот сої й візьметься за кукурудзу
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом