Імпорт пшениці та ячменю до Туреччини різко зросте в сезоні 2025/26

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Туреччина
UkrAgroConsult

В 2025 році в Туреччині очікується менший врожай пшениці та ячменю, оскільки сухіші, ніж зазвичай, погодні умови означають, що країні доведеться збільшити імпорт для задоволення внутрішнього попиту, згідно зі звітом FAS USDA, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на World Grain.com.

У своєму останньому прогнозі FAS USDA прогнозує скорочення виробництва пшениці на 15% у річному обчисленні до 16,3 млн тонн, оскільки незначне збільшення площ посівів пшениці не компенсує втрати врожаю.

Виробництво може скоротитись ще більше залежно від масштабів збитків від посухи. В основних районах вирощування пшениці в центральній та південно-східній частинах Анатолії було недостатньо опадів. Вищі, ніж зазвичай, зимові температури та неочікувані весняні заморозки знизять врожайність пшениці на сухих (незрошуваних) пшеничних полях на 15-30% порівняно з 2024 роком.

Щоб врахувати очікуване скорочення виробництва, FAS USDA збільшує свій прогноз імпорту пшениці до 10,3 млн тонн в сезоні 2025/26, що більш ніж втричі перевищує загальний показник у 3,2 млн тонн в сезоні 2024/25. Якщо прогноз буде реалізований, це буде найбільший обсяг імпорту із сезону 2019/20.

Прогноз FAS USDA щодо ячменю також невтішний, оскільки прогнозується обсяг виробництва в 2025 році на рівні 5,1 млн тонн, що на 28% менше, ніж в 2024 році.

Порівняно з пшеницею, ячмінь має більший ризик посухи, оскільки майже весь він вирощується на незрошуваних землях.

В результаті, за прогнозами FAS USDA, Туреччина імпортує 1,6 млн тонн ячменю порівняно зі 150 тис. тонн в сезоні 2024/25. Це буде найбільший загальний обсяг імпорту з 2,8 млн тонн, імпортованих в сезоні 2021/22.

Прогноз передбачає, що уряд втрутиться в ринок, як це було в минулому, або знижуючи тарифи, встановлюючи тарифну квоту, або змушуючи Турецьку зернову раду імпортувати та перепродавати ячмінь кінцевим споживачам.

Позначки:, , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!