Імпорт пшениці до Єгипту у 2025 році зменшився приблизно на 8% — до 13,2 млн тонн, свідчать дані офіційного документа, з яким ознайомилося Asharq. Зниження пояснюється зростанням світових цін, послабленням внутрішнього попиту на субсидований хліб та поступовим нарощуванням виробництва пшениці всередині країни.
Скорочення імпорту відбулося на тлі підвищення світових цін на пшеницю приблизно на 6% у 2025 році — до близько $250 за тонну. Учасники ринку зазначають, що дорожча пшениця збіглася зі структурними змінами на внутрішньому ринку Єгипту, що вплинуло на імпортні потреби країни.
За словами Хішама Сулеймана, директора компанії Mediterranean Star Trading and Grain Import Company, імпорт також постраждав через зниження попиту на хліб «фіно» на тлі падіння купівельної спроможності населення. Додатковим чинником стало повернення значної кількості сирійських і суданських біженців до своїх країн.
Очікується, що у 2026 році імпорт пшениці продовжить скорочуватися, оскільки уряд дотримується курсу на зменшення залежності від зовнішніх поставок. У 2025 році державні закупівлі імпортної пшениці скоротилися ще суттєвіше — на 15%, до близько 4,5 млн тонн, головним чином завдяки зростанню внутрішньої пропозиції.
За офіційними даними, у сезоні 2025 року уряд Єгипту отримав близько 4 млн тонн місцево виробленої пшениці, що на 18% більше, ніж роком раніше. У наступному сезоні влада планує збільшити ці обсяги до 4,5–5 млн тонн, розширюючи посівні площі та підвищуючи врожайність, попри те що Єгипет залишається одним із найбільших покупців пшениці у світі.