Імпорт пальмової олії до ЄС значно знизився

Джерело:  OleoScope
пальмова олія

У період з липня 2024 року до початку березня 2025 року ЄС імпортував значно менше пальмової олії, ніж за той же період минулого року, що відображає загальне зниження споживання всередині ЄС, повідомляє Союз сприяння вирощуванню олійних та зернових культур Німеччини (UFOP).

Згідно з останніми даними Комісії ЄС, у період з 1 липня 2024 року по 6 березня 2025 року Союз отримав з-за кордону загалом трохи менше 1,9 млн тонн пальмової олії, що значно менше 2,4 млн тонн, ввезених за аналогічний період минулого року. У період з липня 2022 року до березня 2023 року імпорт тропічної олії до 27 країн ЄС досяг приблизно 2,8 млн тонн.

Індонезія залишається найважливішою країною походження з обсягом поставок 608, 1 тис. тонн, хоча з липня по початок березня вона поставила на 23% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Малайзія, другий за значимістю постачальник, також поставила приблизно на 30% менше – 426,8 тис. тонн. За даними дослідження Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (mbH), зниження поставок із Гватемали ще суттєвіше — на 37%. Лише Папуа-Нова Гвінея змогла трохи збільшити обсяги поставок за вказаний період.

Причиною скорочення імпорту пальмової олії UFOP називає поступову відмову до 2030 року від кредитування біопалива з пальмової олії, закріпленої в Директиві ЄС про відновлювані джерела енергії (RED II). Крім того, в асоціації наголошують, що постачання біодизелю до Німеччини і, отже, до ЄС збільшується внаслідок подвійного обліку біопалива з деяких видів відпрацьованих олій у рамках зобов’язань щодо скорочення викидів парникових газів. Віртуальні квоти на викиди парникових газів та ті, які можна зарахувати з попереднього року, витісняють фізичні обсяги з Німеччини на ринок ЄС. Це також можна побачити в надлишку експорту біодизелю з Німеччини, який збільшився до 1,62 млн тонн (у 2023 р. поставки склали 1,27 млн ​​тонн).

Очікується, що в 2025 році Індонезія експортує на 6,9% менше пальмової олії або 27,5 млн тонн, повідомляла раніше найбільша група виробників пальмової олії Індонезії (GAPKI).

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!