Імпорт пальмової олії до ЄС продовжує знижуватися заміщаючись відпрацьованою олією
Попит ЄС на пальмову олію продовжує скорочуватися, в основі зниження лежать вимоги ЄС щодо доказу відсутності вирубки лісів у ланцюжках поставок, повідомляє Союз сприяння вирощуванню олійних та зернових культур, заснований Асоціацією фермерів Німеччини (UFOP).
З 1 липня 2024 року по 10 грудня 2024 року країни ЄС імпортували майже 1,4 млн тонн пальмової олії, що на 16% менше, ніж за той же період минулого року. Найважливішою країною походження залишається Індонезія з майже 476 тис. тонн і часткою 35%, за нею слідує Малайзія з 286 тис. тонн. В обох випадках обсяги постачання суттєво відстають від показників минулого року.
Італія імпортувала найбільшу кількість (зростання на 8%) 478 тис. тонн олії. Нідерланди займають друге місце серед найбільших імпортерів як центральний вузол подальшого експорту. Проте, Нідерланди також є центром європейського виробництва біопалива. При цьому країна закупила пальмову олію приблизно на 11% менше, ніж за той же період минулого року (414 тис. тонн).
Найбільший спад було зафіксовано в Іспанії, яка скоротила імпорт більш ніж удвічі — до 140 тис. грн. тонн; Швеція отримала приблизно на 39% менше. Проте, інші країни-члени ЄС збільшили свій імпорт. Згідно з дослідженням Agrarmarkt Informations-Gesellschaft (mbH), сюди входять Греція, Франція та Данія, а також Німеччина. Федеративна Республіка отримала 115 тис. тонн пальмової олії на 32% більше, ніж за той же період минулого року.
UFOP зазначає, що збільшення імпорту відпрацьованих олій призвело до витіснення відповідних обсягів пальмової олії практично у всіх державах Союзу. Однак великий імпорт відпрацьованих олій також є предметом критичного розгляду, оскільки їх джерелом також може бути пальмова олія.
Законодавство передбачає обмеження на біопаливо із відходів жирів до 1,7% від загальної частки. У Німеччині межа була встановлена на рівні 1,9% зі схвалення Комісії ЄС, але, за словами представників асоціації, вона обходиться за допомогою подвійного обліку. UFOP закликає переглянути обмеження та перетворити їх на інструмент контролю для сприяння внутрішньому виробництву біометану.
Читайте також
Щасливого Різдва та Нового Року!
BLACK SEA GRAIN.EUROPE: встигніть приєднатись за раннім тарифом до 31.12!
У 2024/25 МР Болгарія отримала мінімальний урожай соняшнику за останні дванадцять ...
Соєві боби збільшують частку у виробництві олійних культур в Україні
В Аргентині очікується гарний врожай кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом