ІМК значно збільшила площі під озиму пшеницю
Вже вдруге від початку повномасштабної війни в Україні сівалки вийшли в поле. Що змінилося в цьогорічній посівній озимої пшениці порівняно з 2021 роком, розповів Головний агроном ІМК Олександр Гірман.
✅ Цього року ІМК значно збільшила площі під озиму пшеницю: з 18 до 33 тисяч гектарів. Спонукали до прийняття такого рішення кілька чинників. По-перше, частину земельного банку компанії не засівали навесні: території, що були в окупації, потребували обстеження і розмінування. Тому, наприклад, ми прийняли рішення відмовитися від весняного посіву на полях «Чернігівської індустріальної молочної компанії» (Чернігівський кластер ІМК). Тепер, коли площі обстежені, на їх частині сіємо озиму пшеницю.
✅ По-друге, вирішено зменшити площі під кукурудзу на користь озимої пшениці. Це питання ресурсів. Кукурудза при збиранні має високу вологість і тому потребує суттєвого просушування, а для цього необхідний газ. Невідомо, яка ситуація складеться з цим енергоресурсом наступного року, але зрозуміло, що вона буде складною. Натомість пшеницю ми збираємо влітку, коли тепло і порівняно сухо, вона має невисоку вологість, а за потреби можна досушити зерно й гарячим повітрям. До того ж, пшениця дає менше тонн з гектару, отже, її простіше зберігати. Через блокування росією Українських портів ми маємо значні перехідні залишки кукурудзи з 2021 року, тому питання потужностей для зберігання для нас, як і для всіх українських агровиробників, дуже актуальне.
✅ Крім того, ми вирощуємо продовольчу пшеницю, яку можна реалізувати на українському внутрішньому ринку. І тут справа не тільки в логістиці: забезпечений внутрішній ринок – запорука продовольчої безпеки України і виконання зобов’язань, які ми як українська компанія 🇺🇦 маємо перед нашою державою під час війни.
✅ Сьогодні посівна у розпалі: ІМК стартувала 25 серпня. Ми плануємо завершити посів на початку жовтня, використовуючи тільки власний парк техніки. У попередні роки наші підприємства починали посів озимої пшениці в середині вересня, хоча оптимальними були б перші числа місяця. Тож цього року ранній початок – це досить добре. Посівний матеріал маємо переважно власний, засоби захисту насіння є, попри проблеми з постачанням добрива теж вдалося закупити в необхідному обсязі. Тож наші сівалки працюють на повну потужність, колектив максимально зібраний і згуртований, адже кожен чітко розуміє – зараз ми не просто закладаємо майбутній врожай, а докладаємо зусиль заради продовольчої й економічної безпеки України 👍
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Україна може заповнити ніші в ЄС після реструктуризації агровиробництва
Експорт пальмової олії у листопаді з Малайзії знизився на 5%
Україна виготовила понад 1 млн тонн цукру
Як менший врожай зернових вплине на аграрний експорт
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом