Холодна погода дещо стримувала ріст і розвиток озимих і ярих зернових

За даними Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН у східній частині Лісостепу погодні умови, які спостерігалися упродовж останньої декади квітня, були задовільними для вегетації основних сільськогосподарських культур. В той же час через холодну погоду ріст та розвиток озимих і ярих зернових культур дещо стримувався, також малосприятливими були умови для початкової вегетації технічних культур.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
Зниження температур до від’ємних значень в повітрі, на поверхні ґрунту та на висоті 2 см від поверхні призвело до пошкоджень ярих зернових культур, соняшнику, кукурудзи та плодових культур.
Дефіцит опадів, низька відносна вологість повітря та суховії (до 5 діб) спричинили швидке пересихання верхнього шару ґрунту. Зменшення запасів продуктивної вологи ґрунту відмічалося в посівах усіх культур, а в окремих районах під озиминою верхній шар ґрунту (0–10 см) був зовсім сухий.
За візуальною оцінкою загальний стан посівів озимини переважно задовільний та добрий. На окремих площах південного району області відмічалося ураження рослин озимої пшениці хворобами.
У ярого ячменю розпочалося кущіння та відмічалося утворення вузлових коренів. Висота рослин дорівнювала 19–27 см. Стан посівів оцінювався як добрий та задовільний. У північно-західному та південно-західному районах області у рослин ярого ячменю спостерігалося пошкодження листків від заморозків.
У гороху продовжували відмічати 3–5-й листок. Стан рослин переважно добрий. Висота рослин становила 8–9 см, густота посівів – 98–162 рослини на 1 м². На найбільш ранніх засіяних площах під кукурудзою відмічали утворення 3-го листка. Через пошкодження листя від заморозків, стан рослин, що зійшли, оцінювався як задовільний. На ранніх посівах соняшнику відмічалися сходи. Стан рослин, що зійшли, добрий та задовільний. На деяких посівах спостерігалося пошкодження листя рослин від заморозків.
На посівах озимої пшениці тривало поширення і розвиток хвороб – септоріозу, борошнистої роси та кореневих гнилей з ураженням 2–5% рослин. Необхідно взяти під постійний контроль фітосанітарний стан посівів озимих та ярих зернових культур та для обмеження поширення комплексу хвороб вжити заходів щодо проведення своєчасних хімічних обробок дозволеними до використання інсектицидами та фунгіцидами.
Читайте також
Перемир’я у торговельній війні не поверне американським фермерам китайський ринок сої
Майже 40% аграрних компаній в Україні скаржаться на труднощі під час пошуку праців...
Угода між США та Китаєм позитивно вплине на малайзійський ринок пальмової олії
Заморозки місцями завдали шкоди посівам озимого ріпаку та ярого ячменю
Виробництво пшениці в Омані перевищить 7700 тонн
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом