Громади України закликають уряд не забирати у них податки аграріїв
Всеукраїнська асоціація громад закликала уряд України зберегти 64% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), не допустити вилучення з доходів місцевих бюджетів до доходів Загального фонду державного бюджету частини єдиного податку та повернути реверсну дотацію.
Як говориться у повідомленні асоціації, йдеться про правки №267 та №266 до проєкту закону про Держбюджет-2025, які передбачають установити, що у 2025 році, як виняток з положень пункту 19 частини першої статті 64 Бюджетного кодексу України, спрямовується 40% чи 50% надходжень з єдиного податку юридичних осіб (код 18050300), єдиного податку сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75% (18050500).
«Визначена група податків, 40% чи 50% від яких запланована до перерахування у Держбюджет, є найбільш вагомою в структурі доходів місцевого самоврядування, що дозволяє планувати видаткову частину місцевих бюджетів за пріоритетністю потреб громад. Перерозподіл даних видів податків на користь Державного бюджету фактично позбавить громади майже 9 млрд грн та можливості побудови спроможного самоврядування. І це при тому, що левова частка місцевих бюджетів у період дії воєнного стану іде на покриття витрат оборони та воєнних потреб держави», — пояснили в асоціації.
Водночас фахівці наголошують на необхідності зафіксувати як постійну норму положення щодо розподілу ПДФО між бюджетами в розмірі 21% до загального фонду державного бюджету, 64% до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад. Для цього необхідно внести відповідні зміни до статей 29 та 64 Бюджетного кодексу України.
«Оскільки для багатьох громад надходження від ПДФО є найбільш вагомим у структурі доходів місцевого самоврядування, таке законодавче закріплення буде відповідати основному принципу стабільності законодавства та дозволить громадам об’єктивно планувати дохідну та видаткову частину місцевих бюджетів за пріоритетністю потреб громад», — додають в асоціації.
Також Всеукраїнська асоціація громад закликала не відмовлятися від механізму горизонтального вирівнювання податкоспроможності бюджетів місцевого самоврядування та передбачити реверсну дотацію у редакції, запропонованій Міністерством фінансів України, оскільки за рахунок реверсної дотації буде збільшено надходження до бюджетів більше 800 органів місцевого самоврядування.
«З огляду на зазначене, Всеукраїнська асоціація громад, яка наразі налічує 905 ОМС територіальних громад (сільських, селищних та міських рад), що складає понад 58% ОМС первинного (базового) територіального рівня, звертається до уряду врахувати позицію громад та не допустити погіршення становища громад під час доопрацювання проєкту Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», — підсумували в асоціації.
Читайте також
Індія за підсумками 2023/24 МР скоротила імпорт соєвої та пальмової олій, але збіл...
Незібраними на Львівщині лишаються ще 60% посівів кукурудзи
Фермери в Індії та Латинській Америці більш оптимістично оцінюють майбутні прибутк...
Ціни на кукурудзу в Україні опускаються слідом за зниженням котирувань у США
Дайджест статей у щотижневому виданні AgriPriceMentor за жовтень 2024 р.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом