Глобальна пропозиція калію повертається до довоєнних рівнів через обхід росією та білорусією західних санкцій
Глобальна пропозиція калію повертається до рівнів, які спостерігалися до вторгнення росії в Україну, оскільки рф та білорусь обходять санкції Заходу, збільшуючи поставки до Азії та Південної Америки. Це змушує компанії скорочувати виробництво та уникати надлишку пропозиції, пише Reuters.
Очікується, що виробництво калію цього року досягне 73 млн т, при цьому російський експорт складе 12-13 млн т, білоруський — близько 10 млн т, повідомила Джулія Кемпбелл, керівник відділу ціноутворення на калій в Argus.
Збільшення експорту з Канади, Йорданії та Лаосу також збільшило світову пропозицію та знизило ціни, посилюючи побоювання щодо можливого надлишку пропозиції, при цьому незначне покращення попиту очікується лише у 2025 році.
Під час піврічного звіту про прибутки найбільші виробники калію, такі як німецька K+S (SDFGn.DE), висловлювали оптимізм щодо зростання попиту та стабілізації цін.
Проте з тих пір аналітики попереджають, що значна глобальна пропозиція обмежить ціноутворення, погіршуючи перспективи прибутків компаній.
«Я не думаю, що внаслідок глобальної зміни пропозиції та глобальної торгівлі буде будь-яке преміальне ціноутворення чи будь-яка реальна цінова вигода. Ми спостерігали це переважно у 2022 році та в 2023 році, коли ціни все ще сповільнювалися», — заявив аналітик Morningstar Сет Голдштейн.
Таким чином, у 2022 році частка Канади у світовій торгівлі калієм значно зросла, тоді як частка білорусі та росії знизилася. Дані Argus показали, що відтоді ціни впали нижче 300 $/т з піку в 1000 $/т у середині 2022 року через слабкий попит.
Канадська Nutrien (NTR.TO) призупинила свої плани по нарощуванню виробництва калію в серпні, посилаючись на ринкову ситуацію.
Російські виробники збільшили поставки до Китаю та Індії за допомогою нових залізничних маршрутів після того, як росія вийшла з Чорноморської зернової угоди минулого року. Це підвищило попит у Південно-Східній Азії та Південній Америці, сказав Сет Голдштейн з Morningstar.
Білоруські експортери перемістили вантажі з балтійських портів до російських і пропонують калійні солі зі знижкою цими новими маршрутами в обхід санкцій, додав він.
Тим часом швейцарська компанія Eurochem розширюється, відкриває нові заклади на своїх підприємствах Usolskiy та Volgakaliy в росії.
Читайте також
На експорт пішло майже 17,5 млн тонн зерна
ПАЕК розбудовує зрошувальну систему для поливу овочів
Індійські фермери скорочують площі під ріпаком через підвищення температури
Польські фермери погрожують протестами вздовж всього східного кордону у разі невик...
Стан озимих в «Агропросперіс» оцінюють здебільшого як задовільний
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом