Гібриди кукурудзи з різним ФАО зменшують ризики недобору врожаю, – досвід
У компанії Cygnet вирощують гібриди кукурудзи з ФАО 240-400, адже гібриди різної групи стиглості, потрапляючи в певні кліматичні умови, можуть зменшити ризики недобору врожаю.
Таким досвідом поділився директор з рослинництва холдингу Юрій Борідченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
«Вирощування ранньостиглих гібридів – не завжди вихід із ситуації. Бо це менший урожай. Треба рахувати, що вигідніше: ФАО 200-230 і врожайність 8 т/га чи ФАО 300-320 і урожайність 10-11 т/га. Вочевидь, вартість додаткового врожаю буде суттєво вищою, ніж затрати на сушіння. Тож валовий прибуток із гектара, сподіваюся, буде вищим», – зазначив Юрій Борідченко.
За його словами, в агрохолдингу мають землю різної родючості й різного рельєфу. На бідних піщаних ґрунтах, які не тримають вологу, сіють гібриди екстенсивного типу з малим ФАО, на родючих землях, де випадає більша кількість опадів, вирощують кукурудзу ФАО 320-360 – вони забезпечують на 2 т/га вищий урожай, як порівняти з гібридами суперранньостиглої групи.
«Оскільки ми маємо власні елеватори, то собівартість сушіння зерна менша проти подібної замовленої послуги на стороні. Тож для нас це суттєвий показник, але не вирішальний. Вирішальний показник – урожайність і стабільність гібридів.
Нагадаємо, Cygnet цьогоріч планує повернутися до довоєнної п’ятипільної сівозміни.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Україна у 2024/25 МР вже експортувала 80% прогнозованого обсягу ріпаку
Австралія у жовтні збільшила експорт пшениці на 20%
Kernel не буде виплачувати дивіденди
Цьогорічний Різдвяний стіл обійдеться українцям у 1365 гривень
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом