Генсек ООН написав листа Путіну з проханням повернутися до зернової угоди
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш висловив жаль з приводу виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи, закликавши російського диктатора Володимира Путіна зберегти угоду.
Під час брифінгу в понеділок, 17 липня, він уточнив, що написав листа Путіну з проханням зберегти зернову угоду.
«У цьому листі, який я вважаю за необхідне процитувати, я підкреслюю, що, цитую, «з моменту підписання меморандуму про взаєморозуміння, а також з урахуванням заходів, вжитих Російською Федерацією, російська торгівля зерном, як і обсяги експорту, і ринки добрив стабілізуються. Російський експорт наближається до повного відновлення, про що заявляють Російський союз експортерів зерна та Російська асоціація виробників добрив», — додав він.
Гутерріш також сказав, що ООН пропонує РФ альтернативу SWIFT.
«Ми створили індивідуальний механізм оплати для Російського сільськогосподарського банку через JPMorgan поза SWIFT», — підсумував він.
17 липня Росія офіційно оголосила про вихід із зернової угоди після підриву Кримського мосту.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна сподівається продовжити постачання зерна чорноморським коридором без РФ.
З 27 червня Росія не реєструвала жодного нового корабля в рамках зернової угоди, фактично зупинивши таким чином роботу зернового коридору.
Росії неодноразово погрожували вийти з угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року. Угоду вже тричі продовжували — у листопаді 2022-го, і в березні та в травні 2023-го.
Перед черговим продовженням 17 липня в МЗС РФ знову пригрозили цього не зробити.
У день закінчення термінів дії угоди Кремль використав удар по Кримському мосту як привід для виходу з угоди.
14 липня представник ООН заявив, що генсек Антоніу Гутерріш чекає відповіді від Володимира Путіна щодо пропозиції продовжити угоду.
Того ж дня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Путін погодився з необхідністю продовжити зернову угоду. У Кремлі це спростували.
Чорноморська зернова ініціатива, підписана за посередництва ООН і Туреччини в липні минулого року, дала змогу розблокувати три українські порти для експорту продовольства. Зерновий коридор запрацював 1 серпня 2022 року.
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом