Гарячі лінії для повідомлень про ящур та блутанг запустили у регіонах України

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у кожній області України створила гарячу лінію для приймання дзвінків від громадян регіону у випадку підозр щодо захворювань тварин на ящур чи блутанг.
Як повідомляє пресслужба відомства, у країнах ЄС зафіксовані спалахи ящуру та блутангу. Як наслідок, це високі ризики занесення хвороб на територію України.
«Звертаємось до власників тварин: наразі кожен повинен посилити увагу. Фермери та власники тварин мають бути надзвичайно пильними та ретельно стежити за тваринами для своєчасного виявлення симптомів захворювання. У разі підозри — негайно звертатись на гарячу лінію у вашому регіоні», — підкреслили у Держпродспоживслужбі.
Номери, за якими можна звернутись, за посиланням.
У відомстві нагадали, що ящур проявляється лихоманкою, везикулярним ураженням ротової порожнини, вінчика, у корів — вим’я, а молоді тварини гинуть безсимптомно. Ящур уражає широкий спектр тварин: велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, верблюдів, буйволів, яків, оленів, косуль, джейранів, сайгаків, турів, лосів, кабанів, антилоп, зебр, слонів, ведмедів та інших парнокопитних.
До клінічних ознак блутангу належать: лихоманка, слинотеча, набряк губ, запально-некротичне ураження ротової порожнини, ціаноз язика, кон’юнктивіт, почервоніння та гангрена дійок, аборти. На блутанг хворіють вівці, кози, білохвості олені, буйволи, антилопи, лосі та інші жуйні.
Читайте також
Експорт українського зерна через румунську Констанцу знизився в 6 разів, порти Дун...
Зливи в Аргентині затримують посів пшениці та збирання врожаю
Виробництво меду в 2024 році скоротилося на 7,6%
Доходи від експорту оливкової олії з Тунісу впали на 29% у першій половині цього с...
Морським коридором у квітні пройшло 3 млн т агропродукції
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом