Ф’ючерси на європейську пшеницю виросли у вівторок до семитижневого максимуму

Джерело:  Oilworld
евро

Ф’ючерси на європейську пшеницю зросли у вівторок до семитижневого максимуму, оскільки занепокоєння, що зростає, посухою у провідному експортері росії відвернула увагу від конкуренції на чорноморському експортному ринку.

Грудневий ф’ючерс на пшеницю на паризькій біржі Euronext закрився з підвищенням на 2,4% до 227,50 євро (251,50 дол. США) за тонну, при цьому дилери також посилалися на підтримку різкого падіння євро щодо долара.

Раніше контракт досяг найвищого значення з 9 серпня – 228,25 євро.

Чикаго пшениця також зросла більш ніж на 2%, оскільки прогнозована посушлива погода на рівнинах США посилила побоювання з приводу врожаю.

У росії новина про те, що Воронезька область, один із ключових регіонів країни з виробництва зерна, оголосила надзвичайну ситуацію в сільському господарстві через посуху, привернула більше уваги до посушливих умов, які ускладнюють посів озимої пшениці.

“Головним фактором є побоювання з приводу погоди на Чорноморському регіоні”, – сказав один із трейдерів ф’ючерсами.

Побоювання з приводу ескалації війни на Близькому Сході, спричинені попередженням Вашингтона про можливий ракетний удар Ірану по Ізраїлю у відповідь на ізраїльське вторгнення до Лівану, посилили стійку тенденцію.

російські ціни також зростали минулого тижня, але трейдери заявили, що російська пшениця із вмістом протеїну 12,5% з постачанням у жовтні у вівторок все ще котирувалася значно нижчою від цін ЄС і становила 220–223 долари за тонну на умовах франко-борт (FOB).

російська та українська пшениця із вмістом 11,5% коштувала приблизно однаково — 217–218 доларів за тонну FOB із постачанням у жовтні.

“Ціни на російську пшеницю перевищили позначку в 200 доларів, що є позитивним фактором для ЄС, проте росія, як і раніше, має величезну цінову перевагу, і імпортери чинять опір підвищенню цін”, – сказав один німецький трейдер.

Очікується, що росія стане найбільшим постачальником м’якої пшениці в Марокко цього сезону, обігнавши Францію, заявив у вівторок голова Асоціації марокканських зернотрейдерів.

«Попит з боку Марокко є, але марокканці просять продавців з ЄС відповідати російським цінам, які як мінімум на 6 доларів за тонну нижчі від цін ЄС на умовах C&F», — сказав трейдер, маючи на увазі собівартість та вартість фрахту, включаючи морські перевезення.

За даними Європейської комісії, експорт м’якої пшениці з ЄС цього сезону скоротився на 26% порівняно з минулим роком і склав 6,14 млн тонн, хоча дані щодо Франції та Болгарії залишаються неповними.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!