Ф’ючерси на європейську пшеницю виросли у вівторок до семитижневого максимуму
Ф’ючерси на європейську пшеницю зросли у вівторок до семитижневого максимуму, оскільки занепокоєння, що зростає, посухою у провідному експортері росії відвернула увагу від конкуренції на чорноморському експортному ринку.
Грудневий ф’ючерс на пшеницю на паризькій біржі Euronext закрився з підвищенням на 2,4% до 227,50 євро (251,50 дол. США) за тонну, при цьому дилери також посилалися на підтримку різкого падіння євро щодо долара.
Раніше контракт досяг найвищого значення з 9 серпня – 228,25 євро.
Чикаго пшениця також зросла більш ніж на 2%, оскільки прогнозована посушлива погода на рівнинах США посилила побоювання з приводу врожаю.
У росії новина про те, що Воронезька область, один із ключових регіонів країни з виробництва зерна, оголосила надзвичайну ситуацію в сільському господарстві через посуху, привернула більше уваги до посушливих умов, які ускладнюють посів озимої пшениці.
“Головним фактором є побоювання з приводу погоди на Чорноморському регіоні”, – сказав один із трейдерів ф’ючерсами.
Побоювання з приводу ескалації війни на Близькому Сході, спричинені попередженням Вашингтона про можливий ракетний удар Ірану по Ізраїлю у відповідь на ізраїльське вторгнення до Лівану, посилили стійку тенденцію.
російські ціни також зростали минулого тижня, але трейдери заявили, що російська пшениця із вмістом протеїну 12,5% з постачанням у жовтні у вівторок все ще котирувалася значно нижчою від цін ЄС і становила 220–223 долари за тонну на умовах франко-борт (FOB).
російська та українська пшениця із вмістом 11,5% коштувала приблизно однаково — 217–218 доларів за тонну FOB із постачанням у жовтні.
“Ціни на російську пшеницю перевищили позначку в 200 доларів, що є позитивним фактором для ЄС, проте росія, як і раніше, має величезну цінову перевагу, і імпортери чинять опір підвищенню цін”, – сказав один німецький трейдер.
Очікується, що росія стане найбільшим постачальником м’якої пшениці в Марокко цього сезону, обігнавши Францію, заявив у вівторок голова Асоціації марокканських зернотрейдерів.
«Попит з боку Марокко є, але марокканці просять продавців з ЄС відповідати російським цінам, які як мінімум на 6 доларів за тонну нижчі від цін ЄС на умовах C&F», — сказав трейдер, маючи на увазі собівартість та вартість фрахту, включаючи морські перевезення.
За даними Європейської комісії, експорт м’якої пшениці з ЄС цього сезону скоротився на 26% порівняно з минулим роком і склав 6,14 млн тонн, хоча дані щодо Франції та Болгарії залишаються неповними.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом