Ф’ючерси на сою зростають на спекуляціях навколо потенційного підвищення вимог змішування біопалива з бензином у США

Джерело:  Oilworld
олії

Ф’ючерси на сою зростають на спекуляціях довкола потенційного підвищення Агентством з охорони навколишнього середовища вимог змішування біопалива з бензином. Якщо це станеться, то попит на соєву олію, ймовірно, зросте, каже Чарлі Сернатінгер із Marex у своїй замітці. “Агентство з охорони навколишнього середовища заявило, що незабаром встановить вимоги змішування, що означає, що соєва олія зараз знаходиться в процесі переходу від експортного попиту до паливного попиту”, – говорить Сернатінгер. Ф’ючерси на соєву олію на CBOT зросли на 2,2% ближче до кінця торгів у середу під час нервової торгівлі перед оголошеннями президента Трампа про тарифи.

У середу на Середньому Заході США спотові ставки на кукурудзу та соєві боби були неоднозначними, оскільки обсяги продажу фермерів залишалися низькими, а учасники галузі очікували подробиць про широкі тарифи, обіцяні президентом США Дональдом Трампом.

Аналітики стверджують, що ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго в середу закрилися зниженням на тлі побоювань, що експорт США постраждає від торговельної політики президента Дональда Трампа.

Трамп вже кілька тижнів називає 2 квітня «Днем визволення», коли він планує запровадити низку мит, які можуть зруйнувати світову торговельну систему та викликати заходи у відповідь з боку інших країн.

Китай, найбільший у світі імпортер сої, минулого місяця вже ввів мита на сільськогосподарську продукцію США у відповідь на раніше мито Трампа.

Аналітики очікують, що у четвер Міністерство сільського господарства США повідомить про щотижневі експортні продажі сої зі США у розмірі від 250 000 до 800 000 метричних тонн у 2024–2025 роках.

Міністерство сільського господарства США повідомило у щоденній системі звітності, що у 2024–2025 роках експортери продали на Філіппіни 135 000 тонн соєвого шроту.

Травневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT закрилися зниженням на 4,3/4 цента до 10,29,1/2 долара за бушель, через день після підскоку до найвищого рівня майже місяць.

Травневі ф’ючерси на соєве борошно CBOT закрилися зі зниженням на $5,10 до $287,20 за коротку тонну, а мінімум контракту становив $287,10.

Травнева соєва олія зросла на 1,06 цента і закрилася на позначці 48,5 цента за фунт.

За словами трьох джерел, знайомих із планами, американська коаліція з нафти та біопалива зустрілася у вівторок з Агентством з охорони навколишнього середовища, щоб обґрунтувати необхідність більш високих федеральних вимог до змішування біопалива з дизельним паливом.

Аналітики стверджують, що ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в середу впали через побоювання, що президент Дональд Трамп загострить торгову війну і завдасть шкоди експорту сільськогосподарської продукції США оголошенням про введення нових мит.

Очікується, що заява Трампа, яка має бути зроблена пізніше в середу, призведе до заходів у відповідь з боку союзників США.

За даними аналітиків, опитаних Reuters, Міністерство сільського господарства США в щотижневих даних про експортні продажі пшениці зі США в четвер, як очікується, повідомить про чисте скорочення поставок у розмірі 100 000 метричних тонн до чистих продажів у розмірі 300 000 метричних тонн202.

Ф’ючерси на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT у травні подешевшали на 1,5 цента і закрилися на позначці 5,39,5 долара за бушель.

Тверда червонозерна озима пшениця в Канзас-Сіті, травень зросла на 3,4 цента до 5,68,5 долара за бушель, а яра пшениця в Міннеаполісі, травень, впала на 1,5 цента до 5,92,5 долара за бушель.

За словами аналітиків, побоювання з приводу несприятливих погодних умов для врожаю, включаючи посуху на рівнинах США, підтримали ціни на пшеницю в Канзас-Сіті.

Некомерційні учасники ринку збільшили свої чисті короткі позиції щодо ф’ючерсів та опціонів на продовольчу пшеницю Euronext на тижні, що закінчився 28 березня, свідчать дані, опубліковані Euronext у середу.

Згідно з даними, некомерційні учасники, до яких входять інвестиційні фонди та фінансові установи, збільшили свою чисту коротку позицію до 239 216 контрактів із 185 959 тижнем раніше.

Комерційні учасники збільшили чисту довгу позицію до 226 281 контракту із 176 319 тижнем раніше.

Короткі позиції комерційних клієнтів склали 24,9% загального обсягу коротких позицій, тоді як довгі позиції комерційних клієнтів склали 61,1% загального обсягу довгих позицій.

Некомерційні короткі позиції становили 75,1% загального обсягу коротких позицій, тоді як некомерційні чисті довгі позиції становили 38,9% загального обсягу довгих позицій.

На ф’ючерсах та опціонах на ріпак на Euronext некомерційні учасники ринку збільшили чисту довгу позицію до 22 325 контрактів із 12 975 тижнем раніше.

Учасники торгів збільшили чисту коротку позицію щодо ріпаку до 26 197 контрактів з 19 788 тижнем раніше.

Ф’ючерси на пшеницю на Euronext у середу закрилися без істотних змін, оскільки на ринку панувала невизначеність перед оголошенням про масштабні мита США, яке має бути оголошено пізніше цього дня.

Зростання євро щодо долара допомогло стримати Euronext, хоча трейдери заявили, що західноєвропейські ціни залишаються конкурентоспроможними для експорту.

Травневі ф’ючерси на пшеницю на Euronext зросли на 0,2% до 222,00 євро ($240,94) за тонну.

Раніше контракт досяг нового тижневого максимуму на рівні 223,25 євро, що вище за річний мінімум п’ятниці в 215,00 євро, після чого зростання було зведено нанівець.

«Учасники торгів сьогодні виявили обережність і зайняли вкрай вичікувальну позицію», — сказав один із ф’ючерсних трейдерів, маючи на увазі оголошення президента США Дональда Трампа про тарифи, яке мало бути зроблено о 20:00 за Грінвічем.

Торговці зерном готуються до волатильності валютних курсів і можливих перебоїв у торгівлі сільськогосподарською продукцією, у тому числі через заходи у відповідь проти експорту США.

Травневі ф’ючерси на Euronext трималися краще за відкладені позиції, які закрилися без змін або з невеликим зниженням.

За словами дилерів, позицію на найближчий місяць було підкріплено покращенням експортних перспектив французької пшениці та великою короткою позицією інвестиційних фондів, що змусило їх викупити позиції.

Після розмов на початку цього тижня про французькі постачання до Марокко та інтерес з боку покупців у Єгипті трейдери відзначили попит на французьку кормову пшеницю в ЄС.

«Французька кормова пшениця на іспанському ринку на 6–7 доларів за тонну дешевша за українську, а це означає, що французька кормова пшениця поки що витісняє українську кормову пшеницю з іспанського ринку, хоча очікується, що новий урожай з Іспанії надійде на початку цього року», — сказав німецький трейдер.

«Однак у секторі продовольчої пшениці Україна та Франція найближчими днями та тижнями зіткнуться з жорсткою конкуренцією, оскільки їхні ціни дуже близькі».

Ціни на українську пшеницю із вмістом протеїну 11,5% зросли цього тижня і зараз становлять близько 235–243 доларів США, що трохи нижче або приблизно дорівнює французьким цінам.

Трейдери стежать за низькими цінами на американську пшеницю, що може зробити її предметом конкуренції за постачання на ринки Північної Африки.

За даними трейдерів, наразі американська м’яка червонозерна пшениця озима коштує близько 228–232 доларів за тонну FOB з постачанням у квітні/травні, що приблизно на 15 доларів дешевше, ніж на півночі ЄС, залежно від цін на біржі Чикаго та Euronext.

Аналітики повідомляють, що ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в середу знизилися через побоювання щодо торгової політики США, яка може завдати шкоди експорту сільськогосподарської продукції зі США.

Травневі ф’ючерси на кукурудзу CBOT закрилися зі зниженням на 4 центи до $4,57-3/4 за бушель після зростання у вівторок до найвищого рівня за понад тиждень.

Президент США Дональд Трамп готовий запровадити нові масштабні мита, які призведуть до ескалації торгової війни зі світовими партнерами.

Торговці зерном побоюються, що заходи у відповідь з боку таких торгових партнерів, як Канада та Мексика, можуть знизити попит на американський урожай.

Трейдери також стежать за погодою для врожаю, оскільки фермери готуються до посадки кукурудзи та сої на Середньому Заході. Сильні зливи та грози спричиняють осередки ушкоджень від вітру, великий град та раптові повені у кукурудзяному поясі, повідомило Міністерство сільського господарства США у щоденному прогнозі погоди.

Аналітики очікують, що в четвер Міністерство сільського господарства США повідомить про щотижневі експортні продажі кукурудзи зі США у розмірі від 800 000 до 1,6 млн метричних тонн у 2024–2025 роках.

Ринок ф’ючерсів на канолу на біржі ICE Futures знизився напередодні оголошення президентом США Дональдом Трампом про введення мит у відповідь о 15:00 за центральним поясним часом.

Аналітик сказав, що канолу може давити зниження цін на соєвому комплексі Чикаго після його ралі у вівторок. Він також вважає, що “найгірші настрої” вже враховані в цінах на канолу.

Чиказька соєва олія та малазійська пальмова олія показали зростання, тоді як європейський ріпак в основному зріс. Сира нафта трохи зросла.

У середині дня канадський долар виріс на одну десяту цента США порівняно із закриттям вівторка.

У середу було продано 54 199 контрактів, що можна порівняти з вівторком, коли 69 645 контрактів змінили власників. Спредінг становив 30 170 із проданих контрактів.

Ціни розрахунків вказані у канадських доларах за метричну тонну.

Травень 626,50 DN 0,60

Липень 632,80 dn 1,10

Листопад 630,40 dn 1,90

Січень 638,90 dn 1,90

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!