Ф’ючерси на сою впали через високі запаси в США та слабкий попит з боку Китаю

Джерело:  Oilworld
доллар

Аналітики відзначають, що ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго знизилися в середу наступного дня після того, як звіт Міністерства сільського господарства США показав вищий, ніж очікувалося, прогноз запасів сої в США, а також побоювання з приводу слабкого попиту Китаю на американську сою.

Березневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT впали на 15,3/4 цента до 10,27,3/4 долара за бушель.

Березневі ф’ючерси на соєвий шрот подешевшали на 2,5 долара до 294,10 долара за коротку тонну, а березневі ф’ючерси на олію впали на 0,47 цента до 45,66 цента за фунт.

У своєму щомісячному звіті у вівторок Міністерство сільського господарства США прогнозує, що постачання сої до США на кінець сезону перевищать очікування ринку, але при цьому знизило прогноз виробництва сої в Аргентині після того, як спекотна та суха погода призвела до загибелі врожаю.

Тим не менш, очікується, що світові поставки сої, як і раніше, будуть значними через рекордний урожай у найбільшому виробнику — Бразилії.

За даними зернової біржі Росаріо, в останні години сильні дощі затопили посушливі райони ключового сільськогосподарського регіону Аргентини, що принесло полегшення врожаю сої.

Міністерство сільського господарства США повідомило, що експортери продали 120 000 тонн соєвих бобів у невідомих пунктах призначення під час приватного продажу з постачанням у 2024/2025 роках.

У середу спотові ціни на соєві боби на переробних підприємствах та річкових терміналах Середнього Заходу США стабільно зростали, оскільки ф’ючерси різко впали.

У своєму щомісячному звіті Міністерство сільського господарства США залишило прогнози поставок сої та кукурудзи до США на кінець сезону без змін, тоді як аналітики очікували на скорочення. Міністерство сільського господарства США також скоротило прогноз виробництва кукурудзи та сої в Аргентині після того, як спекотна та суха погода призвела до в’янення врожаю.

“В ринку немає особливих причин для зростання”, – вважає аналітик Hightower Report Ренді Плейс.

Алжирське державне агентство ONAB оголосило три міжнародні тендери на закупівлю до 240 000 тонн кормової кукурудзи, до 35 000 тонн кормового ячменю та до 35 000 тонн соєвого шроту, повідомили у середу європейські трейдери.

Крайній термін подання заявок на ціни – четвер, 13 лютого.

За словами трейдерів, нова заява, швидше за все, вказує на те, що Алжир не проводив закупівлі на тендерах минулого тижня, прагнучи закупити ті ж обсяги кукурудзи, ячменю та сої.

Кукурудза знову запитує у кількості до шести партій по 30 000–40 000 тонн, що поставляються виключно з Бразилії чи Аргентини.

Ячмінь та соєве борошно поставляються однією партією обсягом від 25 000 до 35 000 тонн, походження яких не уточнюється.

Постачання кукурудзи заплановано на 15 березня, ячменю та соєвого шроту — на 5-20 березня.

Державне зернове агентство Алжиру OAIC також оголосило окремий міжнародний тендер на закупівлю номінального обсягу 50 000 тонн ячменю для корму тварин, який буде закуплено з альтернативних джерел; тендер також закривається у четвер.

12 лютого Державне зернове агентство Алжиру OAIC закупило продовольчу пшеницю на міжнародному тендері, який завершився у середу, повідомили європейські трейдери у своїх попередніх оцінках.

Обсяг закупівлі в тоннажі поки що не зрозумілий, але, за деякими початковими оцінками, він становить від 550 000 до 600 000 метричних тонн.

За їхніми словами, закупівлі були зареєстровані за ціною близько 262–263 доларів за метричну тонну з урахуванням вартості та фрахту (c&f). Деякі підозрювані закупівлі могли бути близько 264 доларів за тонну c&f.

Закупівлі Алжиру мають на увазі необов’язкове походження, проте трейдери підозрюють, що початкові закупівлі здійснюватимуться з регіону Чорного моря, можливо, включаючи Україну, Румунію та Болгарію.

Французька пшениця не розглядалася як джерело.

“Схоже, що захід ЄС випав із гри через такі ціни”, – сказав один трейдер.

Трейдери кажуть, що дипломатична напруга, викликана визнанням Парижем суверенітету Марокко над Західною Сахарою, призвела до того, що OAIC з жовтня мовчазно виключила французьку пшеницю та компанії зі своїх імпортних тендерів. OAIC заявила, що стосується всіх постачальників справедливо, застосовуючи технічні вимоги.

Звіти відображають оцінки трейдерів і пізніше можливі додаткові оцінки цін та обсягів.

Пшениця запитується для відправки у два періоди з основних регіонів постачання, включаючи Європу: 1-15 квітня та 16-30 квітня. Якщо приходить з Південної Америки або Австралії, відвантаження на місяць раніше.

Алжир є важливим покупцем пшениці з країн Європейського союзу, особливо Франції, проте експортери з росії та інших країн Чорноморського регіону активно розширюють свою присутність на алжирському ринку.

У ході попереднього тендеру на закупівлю м’якої пшениці, про яке повідомлялося 26 грудня, Алжир закупив приблизно 1,17 млн ​​тонн після оголошення тендеру на номінальну партію 50 000 тонн.

Південнокорейська FLC отримує пропозиції щодо тендеру на закупівлю 65 000 тонн фуражної пшениці

Переговори про додавання продовжуються після іншої корейської покупки

Найнижча ціна, запропонована в середу на міжнародному тендері Комітету лідерів кормової галузі Південної Кореї (FLC) на закупівлю близько 65 000 тонн кормової пшениці, склала 267,35 долара за тонну, включаючи собівартість та фрахт (C&F), повідомили європейські трейдери.

Пропозиція, як вважають, була подана торговим будинком CHS на 63 000 тонн. Пропозиції все ще розглядаються, і про жодну покупку поки не повідомлялося, повідомили трейдери.

Переговори були продовжені після того, як інший корейський імпортер, Major Feedmill Group (MFG), у середу закупив 115 000 тонн фуражної пшениці в рамках приватних угод за нижчими цінами 265 і 264,84 дол. США за тонну c&f.

За словами трейдерів, у середу ввечері FLC продовжила переговори, прагнучи знизити ціну нижче за 265 доларів за тонну C&F.

FLC розраховувала, що пшеницю буде доставлено до Південної Кореї близько 30 червня. Звіти відображають оцінки трейдерів, і подальші оцінки цін та обсягів ще можливі пізніше.

Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго знизилися в середу, оскільки трейдери оцінили морозну погоду в ключових регіонах вирощування пшениці, а покриття коротких позицій сприяло зростанню ф’ючерсів.

Березневі ф’ючерси на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT знизилися на 2,3/4 цента до 5,74,5 дол. за бушель.

Березневі тверді червонозерні пшениця озима Канзас-Сіті подешевшали на 1,5 цента до 5,91,5 долара за бушель.

Ярова пшениця у Міннеаполісі подешевшала на 3,5 цента до 6,14-3,4 долара за бушель.

Торговці зерном стежать за наближенням холодних фронтів у районі американських рівнин та Чорного моря, де побоювання з приводу збитків, які завдають заморозки молодому врожаю пшениці, пом’якшуються прогнозами про снігопад, який допомагає захистити посіви від низьких температур.

За даними Commodity Weather Group, сніг, швидше за все, захистить пшеницю Середнього Заходу від низьких температур, які можуть призвести до загибелі врожаю наступного тижня, хоча посуха на Південних рівнинах може негативно вплинути на врожайність твердої озимої пшениці.

Ф’ючерси на пшеницю також отримали підтримку покриття коротких позицій. Товарні фонди продовжують утримувати велику чисту коротку позицію щодо пшениці, роблячи ринок схильним до нападів покриття коротких позицій.

Ціни на пшеницю на Euronext у середу знизилися на тлі зниження прогнозу щодо французького експорту та перших результатів тендеру в Алжирі, які змусили звернути увагу на слабкий попит на західноєвропейські постачання.

Ціни на пшеницю на Euronext у середу знизилися на тлі зниження прогнозу французького експорту та перших результатів тендеру в Алжирі, які змусили звернути увагу на слабкий попит на західноєвропейські поставки.

Європейський ринок зіткнувся з подальшим тиском наприкінці сесії, оскільки євро відновився до долара, тоді як американська пшениця знизилися на тлі нестабільних торгів у Чикаго.

Березневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій біржі Euronext знизилися на 1,7% до 232 євро ($241,42) за тонну.

Ф’ючерс на найближчий місяць віддалявся від пікового значення вівторка 238,75 євро, найвищого значення з 3 січня.

Після того, як цього місяця на Euronext відбилися ознаки послаблення конкуренції з боку росії, увага знову звернулася на низький обсяг французького експорту.

Аграрне бюро FranceAgriMer знизило прогноз постачання французької м’якої пшениці за межі Європейського союзу в 2024/25 році до нового мінімуму цього століття.

Повільний експорт сприяв підтримці великих запасів у Франції, незважаючи на найнижчий урожай з 1980-х років минулого літа.

“Ми дивимося на великі запаси пшениці”, – сказав один ф’ючерсний дилер. «Експортери поки що не бачать достатнього попиту».

Дилери додали, що березневі ф’ючерси впали сильніше відкладених позицій на тлі побоювань щодо того, що портові елеватори відносно заповнені.

Негативні експортні настрої посилилися через попередні оцінки алжирського тендеру, в якому основним імпортером, як очікувалося, був Чорноморський регіон, хоча російська пшениця не розглядалася як ймовірне джерело.

“Алжирський тендер забезпечує довгоочікуваний новий попит на ринку, але, схоже, західним країнам ЄС буде складно забезпечити будь-які закупівлі, оскільки ціни на нафту в росії та інших чорноморських країнах, як і раніше, здаються низькими”, – сказав один німецький трейдер.

Спочатку трейдери підрахували, що державна зернова агенція Алжиру OAIC закупила близько 550 000–600 000 тонн продовольчої пшениці необов’язкового походження за ціною 262–263 долари за тонну з урахуванням собівартості та фрахту (C&F).

За даними біржі, минулого тижня фінансові інвестори різко скоротили чисту коротку позицію щодо пшениці Euronext.

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго виросли на тлі високого попиту, а також звіту Міністерства сільського господарства США про попит і пропозицію, який показав скорочення світових запасів кукурудзи.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу на CBOT зросли на 6,1/4 цента до $4,90,1/4 за бушель.

Ф’ючерси на кукурудзу отримали потужний імпульс після того, як Міністерство сільського господарства США у своєму звіті у вівторок вказало світові кінцеві запаси кукурудзи нижче за очікування ринку.

Виробництво кукурудзи є особливо важливим, оскільки, за прогнозами, світові запаси в 2024–2025 роках впадуть до найнижчого рівня за десятиліття через високий попит і менший, ніж очікувалося, урожай у США минулого року.

Міністерство сільського господарства США повідомило, що експортери продали 130 320 тонн кукурудзи в невідомих пунктах призначення в рамках приватного продажу з постачанням у сезоні 2024/2025.

За даними Зернової біржі Росаріо, останніми годинами сильні дощі затопили найбільш посушливі райони ключового сільськогосподарського регіону Аргентини, що принесло полегшення врожаям сої та кукурудзи.

Великий продаж кукурудзи до Мексики у понеділок продовжив надавати підтримку ринку, вказуючи на високий попит на продукцію США.

Ф’ючерси на канолу на Intercontinental Exchange закрилися зниженням у середу лише вчетверте за останні 20 сесій.

Тиск від втрат у соєвому комплексі Чикаго і європейському ріпаку був занадто сильним для каноли, незважаючи на підтримку від зростання малазійського пальмового масла. Зниження цін на сиру нафту додало спаду у більшості рослинних олій.

Трейдер зазначив, що напружена ситуація з постачанням каноли в Канаді обмежить те, наскільки сильно можуть впасти її ф’ючерси. Він сказав, що фермери добре продають свою канолу, перенесену з минулого року, і чекають вищих цін на врожай цього року.

Травневий контракт на канолу залишався значно вищим за основні ковзні середні значення, що ще більше зміцнило вартість каноли.

Канадський долар трохи зріс у середу вдень, курс канадського долара становив 69,98 цента США порівняно із закриттям вівторка на рівні 69,90.

Ціни вказані в канадських доларах за метричну тонну:

Бер 660,80 DN 3,80

Травень 669,70 DN 5,40

Липень 673,40 dn 5,70

Листопад 649,40 dn 5,00

Canola знаходиться на підйомі вже близько місяця: у 16 ​​із 20 останніх сесій на Міжконтинентальній біржі спостерігалося зростання.

Незважаючи на величезний політичний хаос, що панує на ринках, ціни на ріпак, швидше за все, зростуть до кінця лютого, заявив у середу брокер Тоні Трайхук із RBC Dominion Securities у Вінніпезі.

“Якщо подивитися на графік, то це феноменальний стрибок з початку до середини січня”, – сказав Тріхук. «Атака була справді бичачою. Звіт Статистичної служби Канади підтвердив, що запаси є напруженими».

7 лютого StatCan опублікував звіт про запаси зерна станом на 31 грудня, згідно з яким сукупні запаси каноли на фермах та з комерційною метою склали майже 11,4 млн тонн, що на 19,2% менше, ніж у грудні попереднього року.

За словами Трюгука, внутрішній та зовнішній попит на канолу, як і раніше, залишався «стійким», що ще більше зміцнило цінність цієї олійної культури.

Він зазначив, що березневий контракт «більше залежить від потоку замовлень, аніж від фундаментальних факторів», а зараз основна увага приділяється травневому контракту.

“Є мета, яка датується 8 листопада, – це максимум $687 (за тонну)”, – сказав трейдер. «Ймовірно, це є короткострокова мета.

«Ми, ймовірно, наближаємося до $700 через обмежені кінцеві запаси і той факт, що фермер витратив усі свої перехідні запаси з минулого року».

За словами Трюгука, фермери вимагатимуть більше за ріпак у сезоні 2024–2025 років та готові дочекатися цього підвищення.

Постійні загрози введення мит з боку президента США Дональда Трампа більшу частину часу тримали ринки у напрузі.

Крім того, зберігається невизначеність щодо майбутньої канадської ріпакової олії як прийнятної сировини для податкових пільг на біопаливо у США. Хоча адміністрація Байдена виключила ріпакову олію зі своїх змін податкових пільг, поки що немає чіткої вказівки на те, що планує адміністрація Трампа.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!