Ф’ючерси на сою в Чикаго знизилися на тлі побоювань, що нові мита США можуть спровокувати заходи у відповідь

У четвер спотові ціни на соєві боби зросли на кількох переробних підприємствах на Середньому Заході США, оскільки ф’ючерси на соєві боби на товарній біржі Чикаго впали майже на 2%, що відлякало фермерів від продажів олійного насіння.
Ціна на соєві боби зміцнилася на 5 центів за бушель на переробних заводах у Моррістауні та Декейтері, штат Індіана, та в Каунсил-Блаффс, штат Айова, оскільки переробні підприємства працювали над скороченням постачання сої.
Аналітики стверджують, що ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго в четвер знизилися на тлі побоювань, що нові мита США можуть спровокувати заходи у відповідь проти американського експорту.
Президент Дональд Трамп у середу оголосив про введення 10-відсоткового базового мита на більшу частину імпорту в США, а також про введення більш високих мит для десятків торгових партнерів, включаючи Китай та Європейський союз.
Через цей план американські акції та ціни на нафту впали, оскільки інвестори побоювалися глобальної рецесії, а торговці зерном побачили можливість збою в експорті сільськогосподарської продукції із США, особливо соєвих бобів.
“Це негативно з психологічної точки зору”, – сказав Річ Нельсон, головний стратег брокерської компанії Allendale.
Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго в четвер знизилися через побоювання, що нові мита США можуть спровокувати заходи у відповідь, які завдадуть збитків американському експорту.
Президент Дональд Трамп у середу оголосив про введення 10-відсоткового базового мита на більшу частину імпорту в США, а також про введення більш високих мит для десятків торгових партнерів, включаючи Китай та Європейський союз.
Китай, найбільший у світі імпортер сої, минулого місяця вже запровадив мита на американську сільськогосподарську продукцію у відповідь на введені раніше тарифи Трампа.
Економісти заявили, що нові мита можуть виявитися відносно вигідними для Бразилії, яка є найбільшим у світі експортером сої та конкурує зі США за постачання до Китаю.
Експортні продажі сої із США за тиждень, що закінчився 27 березня, склали 410 200 метричних тонн у 2024-2025 роках, що відповідає оцінкам аналітиків у 250 000–800 000 тонн.
Травневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT закрилися зі зниженням на 18 центів до 10,11-1/2 долара за бушель.
Травневі ф’ючерси на соєвий шрот зросли на $0,80 до $288 за коротку тонну, оскільки ринок відновився після встановлення мінімуму контракту на рівні $283,50 раніше під час сесії.
Травневі ф’ючерси на соєву олію CBOT впали на 1,44 цента та закрилися на позначці 47,06 цента за фунт.
Аналітики стверджують, що ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в четвер знизилися через побоювання, що експорт сільськогосподарської продукції зі США постраждає, якщо інші країни вживуть заходи у відповідь на нові масштабні мита президента Дональда Трампа.
Трейдери чекали потенційних мит у відповідь з боку Китаю, Японії та ЄС.
Падіння долара допомогло обмежити втрати, оскільки це зазвичай робить американські товари більш конкурентоспроможними на світовому ринку.
Експортні продажі пшениці зі США на тижні, що закінчився 27 березня, перевищили оцінки аналітиків у 340 000 метричних тонн на 2024-25 роки. Продаж зріс на 40% порівняно з попереднім чотиритижневим середнім показником, згідно з даними Міністерства сільського господарства США.
Аналітики стежать за погодними умовами в США на тлі побоювань, що посуха та заморозки можуть поставити під загрозу врожай пшениці у Рівному.
Травневі ф’ючерси на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT впали на 3,5 цента і закрилися на позначці 5,36 долара за бушель.
Тверда червонозерна озима пшениця в Канзас-Сіті, травень, завершила торги зростанням на 1/2 цента до 5,69 долара за бушель, а яра пшениця в Міннеаполісі, травень, впала на 1-1/4 цента і закрилася на позначці 5,91-1/4.
Ф’ючерси на пшеницю на Euronext знизилися в четвер на тлі зростання євро та очікування трейдерами можливих перебоїв у торгівлі після оголошення масштабних мит США.
Травневі ф’ючерси на пшеницю на Euronext знизилися на 0,5% до 221,00 євро ($243,54) за тонну після скорочення початкових втрат.
Євро підскочив до шестимісячного максимуму до долара після того, як президент США Дональд Трамп оголосив про введення широких мит, які посилили побоювання ринку з приводу глобальної рецесії.
«Ринки продовжують осмислювати вплив цих мит, внаслідок чого фунт і євро зміцнюються», — йдеться у замітці британського торговця ADM Agriculture.
«Уся увага зараз прикута до очікуваного набору мит у відповідь, особливо з боку Китаю, Японії та ЄС».
Зростання євро охолодило нещодавні очікування того, що західноєвропейська пшениця може виграти від нових експортних продажів після річного мінімуму на Euronext минулого тижня.
За словами трейдерів, невизначеність щодо наслідків пропонованих мит, а також свята, що продовжуються, в деяких частинах Близького Сходу також знижують попит.
«Однією річчю, яка не відбулася сьогодні, був раптовий сплеск тендерів на закупівлю пшениці, випущених для того, щоби скористатися падінням цін. Попит слабшав», — сказав німецький трейдер.
«Загалом, схоже, імпортери вважають, що суперечки про тарифи, що затягнулися, призведуть до зниження цін, і згодом вони зможуть купувати дешевше», — сказав він.
За словами трейдерів, прогнозовані дощі у Чорноморському регіоні, які мають пом’якшити посуху, також стримують зростання цін на пшеницю.
Ф’ючерси на ріпак на Euronext впали сильніше, ніж на пшеницю, оскільки ринки олійних культур очікували можливих заходів у відповідь з боку Китаю проти соєвих бобів зі США.
Травневий ріпак закрився зниженням на 1,2% до 517,75 євро за тонну.
Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в четвер завершили торги практично без змін, оскільки трейдери чекають, як інші країни відреагують на нові імпортні мита президента США Дональда Трампа.
Травневі ф’ючерси на кукурудзу на CBOT закрилися зі зниженням на 1/4 цента до 4,57-1/2 долара за бушель.
Трейдери очікують можливих заходів у відповідь, хоча деякі з них були раді, що Мексика була виключена з нових мит, оскільки вона є найбільшим експортним ринком для американської кукурудзи.
Міністерство сільського господарства США повідомило, що експортні продажі американської кукурудзи старого врожаю за тиждень, що закінчився 27 березня, склали близько 1,2 млн тонн порівняно з оцінками аналітиків у 800 000–1,6 млн тонн.
Аналітики вважають, що українська кукурудза може виграти від тарифів Трампа, оскільки вона розглядається як часткова заміна американської кукурудзи у разі введення санкцій у відповідь.
Бразилія заявила, що близька до досягнення угоди з китайською владою, що дозволяє продаж бразильської кукурудзяної сухої барди (DDG), яка використовується як корм для тварин.
Ф’ючерси на канолу на ICE Futures виросли у прилеглих контрактах після того, як Канада уникла додаткових мит у рамках нової тарифної схеми президента США Дональда Трампа, оголошеної в середу. Проте контракти на новий урожай втратили свої досягнення на початку сесії та завершили торги зі зниженням.
За словами аналітика, канолу обійшли тарифи, оскільки вона підпадає під дію Угоди Канада-США-Мексика, зазначивши, що «США потребують канадської канолової олії більше, ніж будь-коли», оскільки в січні США заборонили ввезення відпрацьованої кулінарної олії з Китаю. Якщо Канада та Китай дійдуть згоди щодо тарифів останнього на ріпакове борошно та олію, ф’ючерси на канолу можуть зрости ще більше, але є припущення, що тарифи на насіння можуть бути введені найближчими місяцями. Травневий контракт залишився вищим за основні ковзні середні, що допомогло зміцнити вартість.
На світових ринках спостерігалися великі розпродажі, при цьому європейський ріпак, чиказька соєва олія та малазійська пальмова олія різко впали. Сира нафта втратила понад 4 долари США за барель.
Зростання цін на сanola було обмежено канадським доларом, який зріс більш ніж на один цент США порівняно із закриттям середовища у середині дня.
У четвер було продано 86 296 контрактів, що можна порівняти з середовищем, коли 54 199 контрактів змінили власників. Спредінг становив 50 738 проданих контрактів.
Ціни розрахунків вказані у канадських доларах за метричну тонну.
Травень 635,90 до 9,40
Липень 639,50 до 7,80
Листопад 625,80 дн. 2,70
Січень 633,40 дн. 3,60
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом