Ф’ючерси на сою в Чикаго знижуються на тлі очікування високого врожаю у Південній Америці

Джерело:  Oilworld
доллар

Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго знизилися, оскільки очікування високого врожаю в Південній Америці і нижчі, ніж очікувалося, показники переробки сої чинили тиск на ціни.

Згідно з опублікованими в понеділок даними Національної асоціації переробників олійного насіння (NOPA), переробка сої в США в листопаді знизилася в порівнянні з історичним максимумом, досягнутим місяцем раніше, і не виправдала більшості торгових прогнозів.

Члени NOPA, на частку яких припадає близько 95% сої, що переробляється в США, минулого місяця переробили 193,185 млн бушелів олійного насіння, що нижче середньої оцінки в 196,713 млн бушелів, отриманої в ході опитування 10 аналітиків, проведеного агентством Reuters.

Оцінки обсягу переробки у листопаді становили від 191,000 млн до 207,000 млн бушелів, при медіанному значенні 195,911 млн бушелів.

Потужності з переробки в США зросли за останні роки, оскільки переробники побудували кілька нових заводів і розширили існуючі, щоб задовольнити зростаючий попит на олію з боку виробників біопалива. Простий через технічне обслуговування на великому заводі в Де-Мойні, штат Айова, минулого місяця стримував щомісячну переробку, кажуть аналітики.

Запаси соєвої олії серед членів NOPA станом на 30 листопада зросли до 1,084 млрд фунтів, що вище 1,074 млрд фунтів на кінець жовтня.

За оцінками семи аналітиків, в середньому очікувалося, що запаси зростуть до 1,123 млрд фунтів.

Оцінки запасів соєвої олії варіювалися від 1,021 млрд. до 1,178 млрд. фунтів, при медіанному значенні 1,130 млрд. фунтів.

Невеликий обсяг торгівлі напередодні різдвяних свят утримує ф’ючерси на сою в діапазоні.

Січневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT закрилися зі зниженням на 6,1/4 цента до 9,82 долара за бушель.

Січневі ф’ючерси на соєвий шрот на CBOT закрилися із підвищенням на $0,70 до $286,90 за коротку тонну.

На CBOT січневі ф’ючерси на соєву олію впали на 0,89 цента до 41,72 цента за фунт.

Спотові ціни на соєві боби впали на Середньому Заході в понеділок, оскільки ф’ючерси впали, а долар США зміцнився.

Експортні інспекції сої в США скоротилися до 1,68 млн. метричних тонн за тиждень, що закінчився 12 грудня, з 1,74 млн. тонн на попередньому тижні, повідомляє USDA, але все ще значно перевищують рівні минулого року в маркетинговому році на сьогоднішній день.

Експорт перевищує сезонні темпи, необхідні для досягнення мети USDA, каже Арлан Судерман зі StoneX у дописі. «USDA вирішило не збільшувати свою мету експорту сої у своєму щомісячному звіті про врожай минулого тижня, тому що не впевнено, чи зможемо ми підтримувати цей темп поставок після того, як дешевші поставки нового врожаю з Бразилії стануть доступними з наступного місяця», – Додає він. «Справжнім випробуванням стане січень, як тільки з’явиться постачання нового врожаю з Бразилії».

Сівба сої в Бразилії в сезоні 2024/25 практично завершена, повідомила в понеділок консалтингова компанія з агробізнесу AgRural, додавши, що нещодавні дощі створили сприятливі умови для розвитку врожаю на більшій частині території країни.

AgRural очікує, що врожай сої цього сезону досягне 171,5 млн тонн, а переглянута цифра, ймовірно, буде опублікована наприкінці січня, коли розпочнеться збирання врожаю. Бразилія є найбільшим у світі виробником та експортером сої.

Саудівська Аравія закупила у понеділок 804 000 тонн пшениці, що значно перевищує 595 000 тонн, які вони запитують на тендері.

За словами трейдерів, хоча очікується, що США не постачатимуть пшеницю, велика закупівля прибере з ринку значну частину зерна.

“Ця покупка дала ринку невеликий поштовх”, – зазначив аналітик Brugler Marketing Остін Шредер.

Марокко продовжить субсидувати імпорт борошномельної пшениці до кінця квітня 2025 року.

За останні два роки після неврожаю Марокко активно імпортувало пшеницю, що зробило країну великим ринком збуту для Європейського Союзу і все більше для росії.

Рішення про продовження програми субсидування, яка мала завершитися в грудні, було прийнято міністерствами фінансів і сільського господарства Марокко, і ONICL надасть більш детальну інформацію пізніше, йдеться в заяві агентства на його веб-сайті.

У минулому Марокко закривало свій ринок для імпорту на періоди у врожайні роки, щоб захистити внутрішні поставки. Але північноафриканська країна тримала своє імпортне вікно відкритим протягом усього 2024 року.

Продовження програми субсидування потенційно дозволить зберегти стабільний потік поставок для борошномелів до наступного місцевого врожаю.

Франція протягом багатьох років є провідним закордонним постачальником пшениці в Марокко, а втрата частки ринку в Алжирі на користь росії зробила марокканський ринок ще важливішим для французьких трейдерів.

Однак поганий урожай у Франції та кроки Марокко щодо заохочення конкуренції з боку дешевших чорноморських постачальників допомогли росії розширити свою присутність цього року.

Очікується, що росія стане найбільшим постачальником продовольчої пшениці в Марокко у 2024/25 році, обігнавши Францію, повідомила у жовтні асоціація марокканських зернотрейдерів FNCL.

Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в понеділок знизилися на тлі зниження попиту, і значної закупівлі пшениці Саудівською Аравією.

Головне державне агентство Саудівської Аравії із закупівель пшениці – Головне управління з продовольчої безпеки – закупило 804 000 тонн твердої пшениці на міжнародному тендері, що значно перевищує заявлені ним на тендері 595 000 тонн, повідомило агентство у понеділок.

За словами трейдерів, хоча очікується, що Сполучені Штати не поставлятимуть пшеницю, велика закупівля прибере з ринку значну частину зерна.

Підтримку ринку посилило посуху в районах вирощування пшениці на Центральних та Південних рівнинах.

Березнева м’яка червонозерна пшениця озима знизилася на 2,5 цента до 5,50 доларів за бушель.

За словами аналітиків, ф’ючерс на тверду червонозерну пшеницю озиму Канзас-Сіті в березні зріс на 2,5 цента до 5,59,5 долара за бушель і отримав підтримку від покупок товарного фонду.

Березневі торги з ярої пшениці в Міннеаполісі завершилися без змін на рівні 5,98-1/2 долара за бушель.

Дані щотижневої експортної інспекції на ранок понеділка показали, що протягом тижня 12/12 було відвантажено загалом 298 075 МТ (10,95 МБ) пшениці Це на 20,2% більше, ніж минулого тижня, і на 4,66 % більше, ніж того ж тижня минулого року. 471 MT, з яких 66 933 MT були направлені в Японію.

Дані Commitment of Traders показали, що спекулянти скоротили 2607 контрактів зі своєї чистої короткої позиції по пшениці Chicago станом на 12/10 до 66 779 контрактів. .

торги

Mar 25 CBOT Wheat is at $5.50 1/2, down 1 3/4 cents,

May 25 CBOT Wheat is at $5.61, down 1 1/4 cents,

Mar 25 KCBT Wheat is at $5.59, up 2 cents,

May 25 KCBT Wheat is at $5.66 1/2, up 1 1/4 cents,

Mar 25 MGEX Wheat is at $5.99 1/2, up 1 cent,

May 25 MGEX Wheat is at $6.06 1/2, up 1 cent,

Ф’ючерси на пшеницю на Euronext зросли в понеділок до семитижневого максимуму, чому сприяла велика покупка Саудівською Аравією під час тендеру, який, як вважається, вказує на можливе послаблення конкуренції з боку росії.

Березневий ф’ючерс на пшеницю, найактивніша позиція на паризькій біржі Euronext, закрився зростанням на 1,5% до 233 євро (244,84 дол. США) за тонну після досягнення найвищого значення з 25 жовтня 234,00 євро.

Закупівельне агентство Саудівської Аравії закупило на тендері у понеділок 804 тисячі тонн пшениці, що перевищує спочатку запитані 595 тисяч тонн.

Саудівський тендер та повідомлення про зростання цін та уповільнення поставок із росії привернули увагу до можливого скорочення російських поставок.

Імовірно, було закуплено невелику кількість російської пшениці, проте основні поставки, як очікується, здійснюватимуться з Румунії, Болгарії та Південної Америки.

“Різні новини з росії підігрують ідеї про те, що експортні потоки будуть скорочені”, – сказав один з трейдерів.

Трейдери також відзначили новину про те, що Марокко збереже імпортні субсидії, що підтверджує високу потребу в імпорті країни, яка постраждала від посухи, яка стала основним ринком збуту пшениці з ЄС.

Що стосується олійних культур, лютневий ф’ючерс на ріпак закрився зниженням на 0,8% до 542,25 євро після зростання минулого тижня, викликаного оголошенням Euronext про припинення лютневих поставок до французьких річкових портів після аварії в Німеччині, яка заблокувала транскордонні перевезення.

Новини про те, що німецька судноплавна влада почала розчищати заблоковані судна, сприяла фіксації прибутку на тлі загального спаду цін на олійні культури.

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в понеділок закрилися зростанням, оскільки зростання попиту підтримало ціни, хоча перспективи високого врожаю кукурудзи в Південній Америці обмежили зростання.

Сприятливі умови для врожаю в Південній Америці та відсутність погодних загроз чинили тиск на ф’ючерси на кукурудзу та сою, хоча обидва види отримали підтримку за рахунок вигідних покупок після падіння цін наприкінці минулого тижня.

Минулого тижня ціни на кукурудзу досягли найвищого рівня з червня після того, як Міністерство сільського господарства США знизило оцінку запасів у США на кінець сезону, однак дані про експортний продаж кукурудзи та сої зі США, що розчаровують, минулого тижня призвели до зниження цін у четвер і п’ятницю.

Невеликий обсяг торгівлі напередодні різдвяних свят утримує ф’ючерси на кукурудзу у діапазоні.

За прогнозами аналітиків, у районах вирощування кукурудзи в Південній Америці протягом наступних двох тижнів очікуються зливи, які сприятимуть розвитку врожаю.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу CBOT зросли на 3 центи до 4,45 долара за бушель.

Щотижневий звіт про експортні інспекції від USDA показав 1,13 MMT (44,48 mbu) постачання за тиждень, який закінчився 12 грудня. Це на 17,7% більше, ніж минулого тижня минулого року, і на 6,79% більше, ніж минулого тижня. Найбільшим пунктом призначення була Мексика з 377 397 MT, з яких 206 019 MT було відправлено до Японії, 136 897 MT до Іспанії та 124 780 MT до Колумбії. Це збільшило постачання за маркетинговий рік до 13,3 MMT (523,63 mbu), що на 31% більше, ніж торік.

Дані Commitment of Traders у п’ятницю вдень показали, що фонди, що спеціалізуються на ф’ючерсах та опціонах на кукурудзу, додали 77 670 контрактів до своєї чистої довгої позиції станом на закриття вівторка. Ця чиста позиція склала 165890 контрактів 10 грудня, що є найбільшим показником за 22 місяці. Комерційні компанії додали 82715 контрактів до своєї чистої короткої позиції, яка тепер складає 386100 контрактів до вівторка.

торги

Mar 25 Corn is at $4.44 1/4, up 2 1/4 cents,

Nearby Cash is at $4.15 1/2, up 2 1/2 cents,

May 25 Corn is at $4.51 1/4, up 2 cents,

Jul 25 Corn is at $4.54 1/4, up 1 1/4 cents,

Ринок ф’ючерсів на канолу на ICE Futures знизився, закріпившись трохи вище за найближчий рівень підтримки графіка, оскільки втрати на зовнішніх ринках чинили тиск на вартість.

Березневий контракт впав у понеділок нижче за свою 100-денну ковзну середню і закріпився трохи вище за 20-денну середню. Спекулятивні продажі були характерними.

Ф’ючерси на чиказьку соєву олію, європейську ріпакову та малазійську пальмову олію знизилися.

Тим не менш, ріпак залишається відносно дешевим у порівнянні з іншими олійними культурами, а сприятливі фундаментальні фактори допомогли стримати спад.

Трейдери заявили, що слабкість ринків соєвої олії та інших рослинних олій стала основною причиною втрат каноли у понеділок. Але нездатність каноли залишатися сильною, незважаючи на надзвичайно обмежені запаси, говорить про те, що бичачий тренд уже закладено.

“Сяйво від несподіваного підвищення виробництва каноли від Статистичного управління Канади 5 грудня також позначилося на ринку, і, ймовірно, ці фундаментальні фактори тепер повністю враховані в цінах”, – сказав незалежний аналітик ринку Брайан Комо. «Ф’ючерси на березневу канолу зараз торгуються нижче за $620 вперше з 6 грудня».

За оцінками, у понеділок було продано 69425 контрактів, тоді як у п’ятницю було продано 71714 контрактів.

На спреди припало 48 924 продані контракти.

Розрахункові ціни вказані у канадських доларах за метричну тонну.

Січень 601,10 DN 11,40

Березень 610,10 DN 13,90

Травень 617,90 dn 13,50

Липень 620,40 dn 14,00

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!