Ф’ючерси на сою в Чикаго впали у вівторок під тиском слабкого попиту з боку Китаю

Спотові ціни на соєві боби та кукурудзу на елеваторах та у переробників Середнього Заходу у вівторок переважно не змінилися.
За словами дилерів, багато фермерів поспішають посіяти кукурудзу та сою до вихідних, коли очікується, що дощі уповільнять польові роботи в деяких районах Середнього Заходу та Рівнин.
Згідно з опублікованими у вівторок даними Національної асоціації переробників олійних культур (NOPA), переробка сої в США в березні виявилася нижчою за більшість галузевих оцінок, оскільки середні щоденні темпи переробки в галузі знижувалися третій місяць поспіль.
Члени NOPA, на частку яких припадає не менше 95% сої, що переробляється в США, минулого місяця переробили 194,551 млн бушелів олійного насіння, що на 9,4% більше, ніж у лютому, коли було перероблено 177,870 млн бушелів, але на 0,9% менше, ніж2 березня, 196,406 млн бушелів.
За даними NOPA, середній щоденний темп переробки за березень склав 6,276 млн бушелів на день, що нижче за показник у 6,353 млн бушелів на день, отриманого в лютому, і є найнижчим щоденним темпом з вересня.
Середній показник переробки знизився, незважаючи на те, що в березні до щомісячного звіту групи вперше була включена компанія Scoular, новий член NOPA, та її дробильний завод у Гудленді, штат Канзас.
В останні роки темпи переробки сої загалом зросли, оскільки з’явилися нові переробні заводи та інші підприємства розширили потужності для задоволення попиту на соєву олію з боку виробників біопалива.
Проте, за словами аналітиків, слабка рентабельність переробки та падіння цін на соєвий шрот призвели до того, що останніми місяцями кілька заводів знизили обсяги виробництва.
Переробка в березні 2025 року виявилася нижчою за середню оцінку аналітиків у 197,602 млн бушелів в опитуванні Reuters дев’яти аналітиків. Оцінки варіювалися від 193,5 млн до 202,000 млн бушелів, із середнім значенням 198,000 млн бушелів.
Запаси соєвої олії серед членів NOPA станом на 31 березня вперше за шість місяців знизилися до 1,498 млрд фунтів, що на 0,3% менше, ніж 1,503 млрд фунтів на кінець лютого, і на 19,1% менше, ніж 1,851 млрд фунтів роком раніше.
За оцінками шести аналітиків, запаси в середньому мали зрости до 1,617 млрд фунтів. Оцінки варіювалися від 1,475 млрд до 1,700 млрд фунтів, медіана становила 1,624 млрд фунтів.
Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго впали у вівторок, наступного дня після досягнення семитижневого максимуму, під тиском слабкого попиту з боку найбільшого покупця Китаю на тлі ескалації торгової війни і рекордного врожаю сої в Бразилії.
Травневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT знизилися на 5-3/4 центи до 10,36 долара за бушель.
Травневі ф’ючерси на соєвий шрот на CBOT подешевшали на $2,90 до $294,20 за коротку тонну.
Травневі ф’ючерси на соєву олію зросли на 1,01 цента до 47,33 цента за фунт.
Торгова війна президента США Дональда Трампа із Пекіном прискорила перехід Китаю на бразильську сою.
У понеділок Міністерство сільського господарства США повідомило, що засіяно 2% урожаю сої в країні.
Ф’ючерси на сою підтримуються слабким доларом, що робить американські сільськогосподарські товари дешевшими для закордонних покупців.
Індекс долара США знаходиться поблизу трирічного мінімуму після того, як тарифна політика президента США Дональда Трампа вразила світові ринки.
May 25 Soybeans closed at $10.36, down 5 3/4 cents,
Nearby Cash was $9.83, down 6 cents,
Jul 25 Soybeans closed at $10.46 1/2, down 3 3/4 cents,
Nov 25 Soybeans closed at $10.29 3/4, up 1 1/4 cents,
New Crop Cash was $9.68 3/4, up 3/4 cent
«Попиту просто нема. Я думаю, що покупці просто чекають на новий урожай з інших країн і вважають за краще не купувати у США», — сказав Том Фріц, брокер EFG Group. Фріц зазначив, що масштабне мито Білого дому на основних торгових партнерів не дали іноземним покупцям стимулів купувати американську продукцію.
Урожай пшениці в Аргентині в 2025/26 році має зрости на 10,2% порівняно з минулим роком і становитиме 20,5 млн тонн, чому сприятимуть сприятливі погодні умови та зниження витрат виробництва, повідомив у вівторок керівник відділу економічних досліджень на зерновій біржі Буенос-Айрес.
Аргентина є ключовим світовим експортером пшениці, а також провідним експортером сої та кукурудзи, і цей рівень урожаю пшениці стане другим за величиною виробництвом пшениці за всю історію країни, трохи нижче за 22,4 млн тонн у сезоні 2021/22.
«Ми починаємо рік, який з погляду профілю вологості ґрунту явно не стане обмежуючим фактором, і це дуже добре», — сказав Раміро Коста, головний економіст біржі, оголошуючи першу оцінку виробництва на 2025/2026 рік.
Очікується, що посів пшениці, який розпочнеться у травні в Аргентині, збільшиться на 6,3% до 6,7 млн га.
В основних сільськогосподарських регіонах Аргентини у березні та на початку квітня випало більше опадів, ніж очікувалося, що призвело до затримок у збиранні сої, але дозволило зберегти ґрунт у оптимальному стані для посадки.
Коста повідомив журналістам, що в частину осені і протягом зими в Південній півкулі очікується нормальна або навіть більша кількість опадів, що сприятиме сприятливому розвитку врожаю.
У свою чергу, економіст пояснив, що прибутковість виробників зросла з часу останньої кампанії.
“Ціна на пшеницю практично стабільна порівняно з минулим сезоном (близько 207 доларів за тонну в Аргентині), а наші витрати нижчі, ніж у попередньому сезоні”, – сказав він.
Зернова біржа також заявила, що очікує, що виробництво ячменю, іншої основної озимої культури Аргентини, зросте до 5,1 млн. тонн у сезоні 2025/26.
Коста зазначив, що експорт пшениці та ячменю у 2025/26 році принесе економіці Аргентини близько 4,225 млрд доларів США.
Франція підвищує оцінку площ під м’якою пшеницею
Міністерство сільського господарства Франції у вівторок підвищило оцінку посівних площ озимої м’якої пшениці під урожай 2025 року в країні, найбільшому виробнику зерна в Європейському союзі, до 4,61 млн. га з 4,57 млн. га, оцінених у лютому.
Загальна площа м’якої пшениці, включаючи невелику площу ярої пшениці, оцінюється в 4,63 млн гектарів, що на 10% більше, ніж у дощовому врожаї 2024 року, і на 1,1% вище за середній п’ятирічний показник, йдеться в заяві міністерства.
«Перехід від озимої (м’якої) пшениці до ярої відбувається рідше, ніж минулого року, через м’якіші погодні умови. Однак сівба озимих була проведена пізніше, ніж звичайно, що призвело до затримки розвитку», — повідомили в міністерстві.
Умови вирощування покращилися порівняно з початком року, додали в компанії.
Очікується, що загальна площа посівів твердої пшениці скоротиться на 7% порівняно з минулим роком і досягне найнижчого рівня за останні 30 років.
У початковому прогнозі міністерства передбачалося, що площа посівів цукрових буряків у Франції цього року складе 391 000 га, що менше 412 000 га в 2024 році і на 2,9% нижче за середній показник за п’ять років.
Міністерство повідомило, що оцінка є попередньою, оскільки посівні роботи ще продовжуються.
Що стосується олійних культур, міністерство підвищило оцінку посівних площ ріпаку, який в основному використовується для виробництва біопалива та олії, до 1,29 млн га з 1,27 млн у лютому, але все ще на 3% нижче торішнього показника.
Державний закупник зерна Йорданії у вівторок придбав на міжнародному тендері близько 60 000 тонн твердої борошномельної пшениці, яка буде закуплена у додаткових постачальників, повідомили трейдери.
За їхніми словами, ймовірно, вантаж був куплений у торгового будинку Cargill за оцінною ціною 263 долари за тонну з урахуванням фрахту (c&f) для відвантаження у другій половині серпня.
Трейдери повідомили, що отримали відомості про те, що Йорданія найближчим часом оголосить новий тендер на 120 тисяч тонн пшениці. Очікується, що пропозиції будуть подані 22 квітня, а відвантаження здійснюватиметься у різних комбінаціях протягом усього липня та вересня.
Трейдери повідомили, що у тендері у вівторок взяли участь й інші торгові компанії, які запропонували такі ціни за тонну c&f: CHS 265,95 дол. США, Viterra 279,99 дол. США, Ameropa 270 дол. США, Buildcom 271,77 дол. США та Al Dahra 269,90 дол. США.
Звіти відображають оцінки трейдерів, і подальші оцінки цін та обсягів можливі пізніше.
На попередньому тендері на пшеницю 8 квітня Йорданія також закупила близько 60 000 тонн у торговельного будинку Cargill за ціною 264 долари за тонну c&f з відвантаженням у першій половині серпня.
Окремий тендер із Йорданії на постачання 120 000 тонн кормового ячменю закривається у середу.
Окремий тендер із Йорданії на постачання 120 000 тонн кормового ячменю закривається у середу.
Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго знизилися другий день поспіль після того, як прогнози погоди передбачили більш вологі умови вирощування в пшеничному поясі США, в той час як напруженість у відносинах з основними торговими партнерами продовжувала чинити сильний тиск на ринок.
Травневі ф’ючерси на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT подешевшали на 5,5 цента до 5,42 долара за бушель.
Ф’ючерс на тверду червонозерну пшеницю озиму в Канзас-Сіті в травні знизився на 2,5 цента до 5,53 долара за бушель, а ф’ючерс на яру пшеницю в Міннеаполісі в травні (MWEK25) впав на 3,5 цента до 6,01,5 цін.
Аналітики стверджують, що масштабне мито, запроваджене Білим домом щодо основних торгових партнерів, не дали іноземним покупцям стимулів купувати американську продукцію.
Прогнози погоди передбачають такі необхідні дощі наступного тижня на рівнинах США, а також у сільськогосподарських регіонах Франції та Німеччини.
У щотижневому звіті про хід посівних робіт, опублікованому в понеділок, Міністерство сільського господарства США оцінило стан 47% врожаю озимої пшениці в США як хороше або відмінне, що нижче за показник у 48% тижнем раніше.
Трейдери також чекають на новини про торговельну політику президента США Дональда Трампа.
May 25 CBOT Wheat closed at $5.42, down 5 1/2 cents,
Jul 25 CBOT Wheat closed at $5.56, down 5 3/4 cents,
May 25 KCBT Wheat closed at $5.53, down 2 1/4 cents,
Jul 25 KCBT Wheat closed at $5.68 1/2, down 1 3/4 cents,
May 25 MGEX Wheat closed at $6.01 1/4, down 3 1/2 cents,
Jul 25 MGEX Wheat closed at $6.15 1/2, down 3 1/2 cents
Європейська пшениця у вівторок різко впала до мінімуму, оскільки сильний євро та сильна конкуренція з боку країн Чорноморського регіону продовжують чинити тиск на настрої.
Базова ф’ючерсна пшениця на травень на паризькій біржі Euronext закрилася на 1,5% нижче на 210,25 євро ($236,87) за тонну після досягнення контрактного мінімуму в 209,75 євро. За останні два місяці контракт втратив 13%.
Євро коливається близько трирічних максимумів, оскільки інвестори, намагаючись розібратися в постійних змінах тарифної політики президента Дональда Трампа, як і раніше, з побоюванням ставляться до американських активів.
“На жаль, зміцнення євро в останні тижні завдало шкоди експортній конкурентоспроможності західноєвропейської пшениці, незважаючи на падіння Euronext, особливо французької, і це є ведмежим фактором для ринку, навіть незважаючи на те, що сьогодні курс євро не сильно змінився”, – сказав один німецький трейдер.
«Сила євро означає, що Чорноморське узбережжя знову дешевше за французьке, якраз у той момент, коли цього тижня був оголошений новий тендер від Алжиру».
За його словами, російська та українська пшениця із вмістом протеїну 11,5% коштували приблизно однаково — близько 241–244 доларів за тонну FOB, що приблизно на 4 долари дешевше за французьку.
Румунська та болгарська пшениця також була приблизно на 2 долари за тонну дешевшою за французьку, хоча деякі дилери у вівторок заявили, що французька та румунська пшениця коштують майже однаково.
Американська м’яка червонозерна пшениця була приблизно найдешевшою за ціною 233–236 доларів за тонну FOB US Gulf і також могла б претендувати на участь в алжирському тендері.
Трейдери кажуть, що дипломатичний розкол між Францією та Алжиром змусив алжирське зернове агентство OAIC мовчазно виключити невизначений Французька пшениця та фірми, які беруть участь у тендерах на її закупівлю.
«Були надії, що поліпшення французько-алжирських політичних відносин може означати, що французьку пшеницю знову буде прийнято на алжирські тендери.
Довгоочікувані дощі у деяких частинах Західної Європи, особливо у Німеччині, також виявилися несприятливими, оскільки вони підуть на користь урожаю, але їх все одно недостатньо, щоб усунути загрозу стресу від посухи після дуже сухої погоди у березні та на початку квітня.
«Деякі трейдери в Німеччині та Данії все більше турбуються про посуху, але в деяких частинах Німеччини в останні дні йшов дощ, і цього і наступного тижня прогнозується ще більше опадів», — сказав перший трейдер.
За словами трейдерів, дощі, через які в останні дні рівень води в Рейні в Німеччині трохи піднявся , проте поліпшення були помірними, і судна, як і раніше, виходять у море, заповнені значно менше ніж наполовину.
У вівторок міністерство сільського господарства Франції підвищило оцінку посівних площ м’якої пшениці на наступний сезон і повідомило, що умови вирощування покращуються порівняно з початком року.
Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго у вівторок знизилися через слабкий попит, хоча експортний продаж американської кукурудзи до Португалії у вівторок вранці надав підтримку цінам.
Травневі ф’ючерси на кукурудзу на CBOT знизилися на 3,3/4 цента до 4,81,1/4 долара за бушель.
Липневі ф’ючерси на кукурудзу подешевшали на 3,5 цента до 4,89,5 долара за бушель.
Ф’ючерси також отримали підтримку від слабкого долара, що робить американські сільськогосподарські товари дешевшими для закордонних покупців. Індекс долара США знаходиться поблизу трирічного мінімуму після того, як тарифна політика президента США Дональда Трампа вразила світові ринки.
Міністерство сільського господарства США повідомило у щоденній системі звітності, що експортери уклали угоди на продаж 110 000 тонн американської кукурудзи до Португалії з постачанням у 2024–2025 роках.
У понеділок Міністерство сільського господарства США повідомило, що засіяно 4% урожаю країни, що нижче за оцінки аналітиків у 6%.
За даними Commodity Weather Group, очікується, що дощі у ці вихідні обмежать польові роботи, зокрема в деяких частинах регіонів Дельта та Долина Огайо.
Надмірні дощі затримали посів кукурудзи в деяких частинах США
May 25 Corn closed at $4.81 1/4, down 3 3/4 cents,
Nearby Cash was $4.53 1/1, down 3 3/4 cents,
Jul 25 Corn closed at $4.89 1/2, down 3 1/4 cents,
Dec 25 Corn closed at $4.64 1/4, up 2 1/4 cents,
New Crop Cash was $4.28 7/8, up 1 1/2 cents
Ринок ф’ючерсів на канолу ICE Futures був сильнішим, а найбільше зростання спостерігалося в короткострокових контрактах, оскільки ринок працював над нормуванням попиту.
Послаблення канадського долара у вівторок також підтримало.
Канола торгувалася на верхній межі свого річного діапазону на тижневому графіку. Основний опір спостерігається на рівні 680 канадських доларів за метричну тонну у найактивнішому липневому контракті.
Сильні ціни на соєву олію в Чикаго надали супутню підтримку, ціни на європейський ріпак також зросли.
Проте зниження цін на соєві боби та неоднозначна динаміка цін на малазійську пальмову олію чинили тиск на ціни.
У вівторок було здійснено 55786 угод за контрактами, тоді як у понеділок кількість угод перейшло з рук в руки – 59940.
На спрединг припало 29 982 продані контракти.
Розрахункові ціни у канадських доларах за метричну тонну.
Травень 668,90 зріс на 7,30
Липень 676,50 зріс на 7,80
Листопад 649,00 зріс на 0,70
Січень 655,20 зріс на 0,80
Читайте також
Розвиток переробного ланцюга України – стратегії та інвестиції. Від поля до ...
Бразильський етанольний бум змінює глобальний ринок кукурудзи
У трьох регіонах фіксують критично низькі запаси вологи в ґрунті
Сезонне збільшення виробництва пальмової олії та низькі ціни на нафту тиснуть на р...
Посівна ранніх культур на Рівненщині наближається до завершення
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом