Ф’ючерси на сою та кукурудзу зростають після того, як Міністерство сільського господарства США знизило прогноз урожаю в США

Джерело:  Oilworld

Ф’ючерси на сою в США досягли в п’ятницю місячного максимуму, а ф’ючерси на кукурудзу досягли більш як чотиримісячного максимуму після того, як Міністерство сільського господарства США знизило прогнози врожаю обох культур у США сильніше, ніж очікувалося, повідомили трейдери.

Обидва ринки згодом скоротили зростання, але залишилися готовими до тижневого зростання.

Ф’ючерси на пшеницю також зросли на тлі зростання попиту на кукурудзу.

Міністерство сільського господарства США оцінило виробництво сої в 4,461 млрд бушелів за середньої врожайності 51,7 бушелів з акра (б/а), що нижче за жовтневі оцінки в 4,582 млрд бушелів за врожайності 53,1 б/а.

“Це змінило ринок”, – сказав Чарлі Сернатінгер, керівник відділу зерна в Marex.

Аналітики очікували, що Міністерство сільського господарства США повідомить обсяг виробництва у 4,557 млрд бушелів при середній врожайності 52,8 бушелів з акра, згідно з опитуванням Reuters.

USDA оцінив кінцеві запаси сої в США в 2024-25 роках на рівні 470 мільйонів бушелів, що нижче за його жовтневі оцінки в 550 мільйонів і оцінки аналітиків у 532 мільйони. Прогнозується, що запаси на кінець сезону, як і раніше, досягнуть п’ятирічного максимуму.

Січневі соєві боби CBOT закінчили торги на 4 центи вище на рівні $10.26-1/4 за бушель. Ринок скоротив зростання після досягнення найвищої ціни з 4 жовтня у найактивнішому контракті.

Грудневий ф’ючерс на соєву олію на CBOT виріс на 0,45 цента до 48,77 цента за фунт і досяг семимісячного максимуму.

На CBOT грудневий ф’ючерс на соєвий шрот упав на $2,30 і закрився на позначці $296,20 за коротку тонну.

Кукурудза CBOT закрилася на 3-1/2 цента вище за $4.31 за бушель, збільшившись на 3.5% за тиждень.

Цього року американські фермери виростили менше сої та кукурудзи, ніж очікувалося раніше, після посухи наприкінці сезону, проте постачання обох культур залишаються значними, йдеться у щомісячному звіті Міністерства сільського господарства США (USDA).

Агентство також підняло світові кінцеві запаси пшениці вище за торгові очікування.

За оцінками, виробники зібрали другий за величиною врожай сої в історії США після того, як втрати врожаю завадили їм встановити рекорд, хоча запаси на кінець сезону, як і раніше, прогнозуються на рівні п’ятирічного максимуму.

Тим часом трейдери фіксували прибуток перед вихідними, що посилило тиск на ф’ючерси на кукурудзу та сою.

“Хлопці, які тримали довгі позиції, отримують деякий прибуток”, – сказав Джо Девіс, брокер Futures International. «Тиждень видався довгим через вибори і (звіт USDA), тому люди, які ризикували заради бичачих цифр, зрозуміли це і почали продавати».

Міністерство сільського господарства США збільшило світові кінцеві запаси пшениці до 257,57 млн ​​тонн, що вище за прогнози аналітиків у 256,79 млн тонн.

Дощі над рівнинами США та районами вирощування пшениці на Чорному морі допомогли пом’якшити посуху, яка перешкоджала збиранню врожаю пшениці.

Затримка сівби через сильні дощі в Західній Європі викликала побоювання щодо можливого повторення торішнього поганого стану пшениці.

Грудневий ф’ючерс на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT виріс на 1 цент до 5,72-1/2 долара за бушель, за тиждень додавши 0,80%.

Грудневий ф’ючерс на тверду червонозерну пшеницю озиму в Канзас-Сіті впав на 4,3/4 цента і закрився на позначці 5,64-1/4 долара за бушель, а грудневий ф’ючерс на яру пшеницю в Міннеаполісі не змінився і склав 6 1/2 долари за бушель.

Груднева кукурудза закрилася на рівні $4,31, збільшившись на 3 1/2 центи.

Дані CFTC після закриття торгів показали, що фонди, що спеціалізуються на ф’ючерсах і опціонах на кукурудзу, перейшли на чисту довгу позицію 22 043 контракти за тиждень, що закінчився 5 листопада. Це був перехід на 39 746 контрактів у довгий бік та перша чиста довга позиція для натовпу керованих грошей із серпня 2023 року. Комерційні інвестори збільшили свою чисту коротку позицію на 24 794 контракти до найбільшого значення з червня 2023 року -242 949 контрактів.

У п’ятницю ринок ф’ючерсів на канолі ICE Futures виріс, досягнувши найвищого рівня з кінця липня.

Зростання ціни на найактивніший січневий контракт вище 660 канадських доларів за тонну було оптимістичним з технічної точки зору і сприяло додатковим покупкам.

Малазійська пальмова олія, європейський ріпак та чиказькі ф’ючерси на соєву олію виросли цього дня, забезпечивши додаткову підтримку канадським олійним культурам. Зростання чиказьких соєвих бобів додало впевненості в тоні, оскільки значніше, ніж очікувалося, скорочення врожайності сої в щомісячному звіті Міністерства сільського господарства США про попит та пропозицію підтримало цей ринок.

У понеділок ринок каноли буде закрито у зв’язку з Днем пам’яті полеглих, а особливістю торгівлі стане передвихідне позиціонування.

Канада експортувала 204 100 тонн каноли за тиждень, що закінчився 3 листопада, довівши загальний експорт урожаю з початку року до 3,1 млн. тонн, згідно з останніми даними Канадської зернової комісії. порівняно з 1,6 млн. тонн на той же період попереднього року.

Розрахункові ціни вказані у канадських доларах за метричну тонну.

Січень 665,10 +5,30

Березень 677,90 +5,50

Травень 686,10 +4,70

Липень 689,50 +3,60

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!