Ф’ючерси на сою та кукурудзу падають на тлі покращення погодних умов в Аргентині

Джерело:  Oilworld
микс

Ф’ючерси на сою та кукурудзу падають на тлі покращення погодних умов в Аргентині. Дощі приносять користь посушливим сільськогосподарським районам Аргентини. Кукурудза відступає від максимуму жовтня 2023 року. Трейдери оцінюють китайський попит під час торгової суперечки

Аналітики повідомляють, що ф’ючерси на зерно та сою на товарній біржі Чикаго в середу знизилися з найвищих цін за кілька місяців на тлі поліпшення погоди для врожаю в Аргентині.

Трейдери уважно стежать за посухою в Аргентині, оскільки ця країна є найбільшим у світі експортером соєвої олії та шроту, третім за величиною експортером кукурудзи та конкурує зі США за світові продажі.

За даними зернової біржі Росаріо, дощі у вівторок та середу принесли таке необхідне полегшення врожаю в центральному сільськогосподарському регіоні Аргентини, особливо соєвим бобам, після високих температур та нестачі вологи у січні.

За даними Commodity Weather Group, у середині місяця зливи також досягнуть сухих районів на півночі Аргентини.

“У Південній Америці починаються дощі”, – сказав Джим Герлах, президент брокерської компанії A/C Trading. “Сьогодні рушійним фактором є погода”.

Трейдери оцінювали потенційні можливості закупівлі врожаю Китаєм, найбільшим у світі імпортером сої, на тлі невизначеності щодо наслідків торговельної суперечки з Вашингтоном.

Учасники сільськогосподарських ринків побоювалися, що тарифи, запропоновані президентом США Дональдом Трампом проти Канади, Мексики та Китаю, можуть завдати шкоди попиту на американські сільськогосподарські товари у зустрічній торгівельній битві.

У понеділок Трамп відклав введення мит проти Мексики та Канади на місяць, а у вівторок Пекін оголосив про обмежені мита у відповідь на американські товари, які не включають зернові.

“Китай не хоче ще однієї торгової війни через свою погану економіку”, – сказав Герлах. «Вони справді не можуть собі цього дозволити».

Спотові ціни на кукурудзу та соєві боби в основному не змінилися під час спокійних готівкових торгів у середу, оскільки ф’ючерси на товарній біржі Чикаго знизилися, що відлякало фермерів від бронювання нових партій, повідомили торговці зерном.

Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго в середу впали на тлі новин про сприятливі опади в посушливих районах Аргентини, при цьому очікується, що цього місяця їх буде ще більше.

Березневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT впали на 18 центів до 10,57 доларів за бушель.

Березневі ф’ючерси на соєвий шрот на CBOT закрилися зі зниженням на 5,70 дол. до 308,30 дол. за коротку тонну, а березневі ф’ючерси на соєву олію впали на 0,67 цента до 45,09 цента за фунт.

За даними зернової біржі Росаріо, дощі у вівторок та середу принесли таке необхідне полегшення врожаю в центральному сільськогосподарському регіоні Аргентини, особливо соєвим бобам, після високих температур та нестачі вологи у січні.

Посушливий клімат останніх тижнів призвів до повторних скорочень прогнозів урожаю. Зернова біржа Буенос-Айреса наразі оцінює врожай 2024/25 у 49,6 млн. тонн сої та 49 млн. тонн кукурудзи.

У середу Rabobank приєднався до кількох консалтингових компаній у сфері агробізнесу, прогнозуючи, що Бразилія збере рекордний урожай сої у 2024/25 році, заявивши, що виробництво олійних культур цього сезону становитиме 170 мільйонів метричних тонн.

Денні торги

Mar 25 Soybeans are at $10.55 1/2, down 19 1/2 cents,

Nearby Cash is at $9.94 1/2, down 19 3/4 cents,

May 25 Soybeans are at $10.70 1/2, down 17 1/2 cents,

Nov 25 Soybeans are at $10.57 3/4, down 15 3/4 cents,

New Crop Cash is at $9.93 1/4, down 15 3/4 cents

Алжирське державне агентство ONAB оголосило три міжнародні тендери на закупівлю до 240 000 тонн кормової кукурудзи, 35 000 тонн кормового ячменю та 35 000 тонн соєвого шроту, повідомили у середу європейські трейдери.

За їхніми словами, крайній термін подання цінових пропозицій щодо тендерів – четвер, 6 лютого.

За словами трейдерів, нова заява свідчить про те, що Алжир не здійснив суттєвих закупівель у ході попередніх тендерів на ті ж обсяги кукурудзи, ячменю та соєвого шроту, що закрилися у вівторок.

Кукурудза закуповується партіями до шести штук по 30 000–40 000 тонн кожна, що поставляються виключно з Бразилії чи Аргентини.

Ячмінь та соєве борошно поставляються однією партією обсягом від 25 000 до 35 000 тонн, походження яких не уточнюється.

Кукурудзу та соєвий шрот планується відвантажити не пізніше 15 березня, ячмінь – з 1 по 15 березня.

За останні тижні ONAB неодноразово оголошувала тендери на різні обсяги кукурудзи, ячменю та соєвого шроту.

Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в середу закрилися зниженням, оскільки учасники ринку оцінили попит Китаю на американську продукцію на тлі продовження торгової суперечки між двома країнами.

Березневі ф’ючерси на м’яку червонозернову пшеницю озиму на CBOT знизилися на 4,3/4 цента до 5,72,1/4 долара за бушель.

Тверда червонозернова пшениця озима марки KC March за підсумками торгів знизилася на 3 центи до 5,91-3/4 долара за бушель.

Березневі ф’ючерси на яру пшеницю в Міннеаполісі закрилися без змін на рівні 6,21-3/4 доларів за бушель.

Джерела у сфері торгівлі повідомили агентству Reuters, що як ознака слабкого попиту з боку Китаю Китай затримав імпорт до 600 000 тонн переважно австралійської пшениці і запропонував частину цих партій іншим покупцям.

Більш слабкий долар, як правило, робить американське зерно більш конкурентоспроможним на світовому ринку, а товарні фонди займають значну чисту коротку позицію щодо ф’ючерсів на пшеницю на CBOT.

Денні торги

Mar 25 CBOT Wheat is at $5.69 3/4, down 7 1/4 cents,

May 25 CBOT Wheat is at $5.82 1/2, down 6 1/4 cents,

Mar 25 KCBT Wheat is at $5.90 3/4, down 4 cents,

May 25 KCBT Wheat is at $6.00 1/4, down 3 3/4 cents,

Mar 25 MGEX Wheat is at $6.19 1/2, down 2 1/4 cents,

May 25 MGEX Wheat is at $6.30, down 1/2 cent

Некомерційні учасники ринку скоротили свої чисті короткі позиції щодо ф’ючерсів та опціонів на продовольчу пшеницю Euronext на тижні по 31 січня, показали дані, опубліковані Euronext у середу.

Дані показали, що некомерційні учасники, до яких входять інвестиційні фонди та фінансові установи, скоротили свою чисту коротку позицію до 103 307 контрактів із 145 406 тижнем раніше.

Комерційні учасники скоротили чисту довгу позицію до 92 221 контракту із 143 344 тижнем раніше.

Короткі позиції комерційних клієнтів склали 28,2% загального обсягу коротких позицій, тоді як довгі позиції комерційних клієнтів склали 43,9% загального обсягу довгих позицій.

Некомерційні короткі позиції становили 71,8% загального обсягу коротких позицій, тоді як некомерційні чисті довгі позиції становили 56,1% загального обсягу довгих позицій.

На ф’ючерсах та опціонах на ріпак на Euronext некомерційні учасники ринку скоротили чисту довгу позицію до 42 743 контрактів із 54 425 тижнем раніше.

Комерційні учасники скоротили чисту коротку позицію щодо ріпаку до 42 692 контрактів з 53 622 тижнем раніше.

Ф’ючерси на пшеницю на біржі Euronext у середу впали з місячного максимуму, оскільки зміцнення євро та слабкий попит знову переключили увагу на експорт, що відстає.

Березнева пшениця, найактивніша позиція на паризькій біржі Euronext, знизилася на 1,7% до 231,00 євро ($240,61) за тонну. Раніше вона досягла найвищого рівня з 3 січня на рівні 236,50 євро, перевищивши тритижневий максимум із вівторка.

Цього тижня на зернових ринках спостерігалося зростання, оскільки полегшення від того, що мита США не спровокували повномасштабні торгові війни, доповнили неоднозначні умови врожаю в Південній Америці.

Проте новина про те, що Китай затримав імпорт до 600 000 тонн переважно австралійської пшениці, про що повідомили Reuters джерела, наголосила на слабкому попиті з боку Китаю та імпортерів пшениці в цілому.

“Попит відсутній, тому люди продають Matif (Euronext), який виглядає дорогим у порівнянні з фізичними ринками”, – сказав ф’ючерсний дилер.

За даними Європейської комісії, опублікованими у вівторок, експорт м’якої пшениці з Європейського союзу цього сезону скоротився на 37% порівняно з минулим роком.

Незважаючи на ознаки скорочення поставок у рф та Україні, ціни там залишаються конкурентоспроможними для експорту.

Трейдери повідомили, що в середу три окремі партії російської пшениці із вмістом протеїну 12,5% по 30 000 тонн з постачанням у лютому були виставлені на продаж за ціною від 242 до 245 доларів США, але покупці запросили близько 235-238 доларів США.

“Якщо ви оціните російську пшеницю приблизно в 240 доларів або трохи вище, то це буде приблизно на 10 доларів дешевше, ніж румунська, і приблизно на 14 доларів дешевше, ніж західний ЄС/Балтійський регіон, тому перспективи нових продажів в ЄС, як і раніше, не виглядають хорошими”, – сказав німецький трейдер.

Трейдери додали, що невизначеність щодо тарифної політики США змушує покупців побоюватися волатильності цін і з обережністю ставитись до нових покупок.

Проте ціни на новий урожай на Euronext залишилися стабільними на тлі неоднозначних перспектив урожаю у Північній півкулі.

За словами Андрія Сизова з консалтингової компанії Sovecon, після можливої ​​шкоди, завданої посівам пшениці в США холодами минулого місяця, і враховуючи, що стан урожаю в росії, як і раніше, викликає побоювання, несприятливі погодні умови в Індії посилили побоювання з приводу постачання наступного сезону.

Вересневі ф’ючерси на пшеницю на Euronext зросли на 0,2% – до 232,75 євро за тонну після досягнення 3,5-місячного максимуму.

Аналітики повідомляють, що ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в середу знизилися з найвищих цін за кілька місяців на тлі поліпшення прогнозів погоди в Аргентині.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу на CBOT знизилися на 1,1/4 цента до $4,93,1/4 за бушель.

За даними зернової біржі Росаріо, дощі у вівторок і середу принесли таке необхідне полегшення врожаю в центральному сільськогосподарському регіоні Аргентини після високих температур та нестачі вологи у січні.

За даними Commodity Weather Group, у середині місяця зливи також досягнуть сухих районів на півночі Аргентини.

Посушливий клімат останніх тижнів призвів до неодноразового зниження прогнозів урожаю у третьому за величиною у світі експортері кукурудзи.

Пом’якшення долара підтримує, роблячи американське зерно більш конкурентоспроможним на світовому ринку.

Міністерство сільського господарства США підтвердило приватний продаж 330 000 тонн американської кукурудзи нового врожаю до Мексики для постачання в 2025/26 маркетинговому році, який розпочнеться 1 вересня 2025 року.

Денні торги

Mar 25 Corn is at $4.90 3/4, down 3 3/4 cents,

Nearby Cash is at $4.56, down 3 3/4 cents,

May 25 Corn is at $5.02, down 2 3/4 cents,

Dec 25 Corn is at $4.66, down 2 cents,

New Crop Cash is at $4.36 1/4, down 2 cents

Припинення введення мит з боку США дала ринку каноли імпульс у перші кілька торгових днів лютого, хоча перспективи залишаються неясними, і в середу ціни зіткнулися з опором.

У вівторок ціна на березневий ріпак досягла сесійного максимуму в 649,70 канадських доларів за метричну тонну, що є найвищим показником з середини листопада, оскільки мита США, які мали набути чинності того дня, були відкладені щонайменше на місяць.

«Над ринком висить велика невизначеність», — сказав Кен Болл з Ventum Financial у Вінніпезі, вказавши на загрози тарифів, що зберігаються, і невизначені перспективи сектору біопалива в США як на фактори, які зберігатимуть певну обережність у торгівлі ф’ючерсами.

«Трамп творить хаос, невизначеність та загрози агресії», — сказав Болл, додавши, що «враховуючи шлях руйнування, яким йде [президент] Трамп… галузь все більше стурбована тим, що він знищить біопаливну промисловість».

У той час як традиційні основи попиту та пропозиції значною мірою відійшли на другий план у порівнянні з тарифами та геополітичними проблемами, дані Статистичного управління Канади щодо запасів у п’ятницю можуть вказати на найближчий напрямок для каноли.

За словами Болла, запаси станом на 31 грудня дозволять отримати звіт про виробництво та споживання, при цьому як експорт, так і внутрішня переробка йдуть стійкими темпами.

У середу ринок ф’ючерсів на канолу на біржі ICE Futures знизився, відступивши від двох з половиною місячних максимумів, досягнутих у вівторок, оскільки втрати на зовнішніх ринках чинили тиск на вартість.

У середу на світових ринках рослинних олій спостерігалося різке падіння цін на сиру нафту: знизилися ціни на чиказьку соєву олію, європейську ріпакову та малазійську пальмову олію.

Тимчасова пауза щодо загроз введення мит з боку США, як і раніше, залишалася певною мірою сприятливою, хоча ймовірність подальшого хаосу з боку адміністрації Трампа підтримувала певну обережність на всіх ринках.

Високий попит з боку кінцевих споживачів та прогнози щодо посилення поставок надали базову підтримку ріпаку, при цьому значення також утримувалися вище більшості основних ковзних середніх з технічної точки зору.

Розрахункові ціни у канадських доларах за метричну тонну.

Бер 640,40 DN 6,80

Травень 648,40 DN 6,10

Липень 653,00 DN 6,10

Листопад 636,90 dn 6,10

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!