Ф’ючерси на сою падають четвертий день поспіль
Ф’ючерси на сою та кукурудзу на товарній біржі Чикаго падають четвертий день поспіль, оскільки трейдери стурбовані тим, що зміни в політиці щодо біопалива при новій адміністрації президента США республіканця Дональда Трампа призведуть до зниження внутрішнього попиту.
Ринки сої та кукурудзи все ще боролися з новинами початку цього тижня після того, як у понеділок Трамп оголосив, що Лі Зельдін, противник біопалива, буде його кандидатом на посаду голови Агентства з охорони навколишнього середовища США, сказала Енджі Сетцер, співзасновник Consus Ag Consulting.
“Я думаю, що все, що може здатися оптимістичним з фундаментальної точки зору в короткостроковій перспективі, буде переважено ідеєю про те, що довгострокова торгівля і внутрішній попит будуть під тиском при адміністрації Трампа”, – сказав Сетцер.
Nov 24 Soybeans are at $9.90 1/4, down 14 cents,
Nearby Cash is at $9.41 3/4, down 14 cents,
Jan 25 Soybeans are at $9.93 1/2, down 14 1/4 cents,
May 25 Soybeans are at $10.18 3/4, down 12 3/4 cents,
CBOT January soybeans finished down 20-1/4 cents at $9.87-1/2 per bushel.
CBOT December soyoil settled down 0.74 cent to 44.44 cents per pound.
CBOT December someal finished down $4.60 to close at $287.00 per short ton.
Тим часом, ф’ючерси на пшеницю знизилися через зростання долара США четвер.
Відновлення дощів на рівнинах США допомогло покращити прогнози на врожай, посиливши тиск на пропозицію, у той час як сухе небо в Західній Європі допомогло фермерам прискорити посівну після затримки з-за дощів.
Найактивніший контракт на пшеницю досяг мінімуму, який не спостерігався з 27 серпня.
Dec 24 CBOT Wheat is at $5.30 1/4, down 10 3/4 cents,
Mar 25 CBOT Wheat is at $5.48 3/4, down 7 3/4 cents,
Dec 24 KCBT Wheat is at $5.34 1/2, down 6 1/4 cents,
Mar 25 KCBT Wheat is at $5.48, down 6 3/4 cents,
Dec 24 MGEX Wheat is at $5.69 1/4, down 1 3/4 cents,
Mar 25 MGEX Wheat is at $5.88 3/4, down 4 1/2 cents,
CBOT most-active December corn висіли вниз 7-1/2 cents at $4.19 a bushel.
Японія закупила загалом 114 403 тонни пшениці у трьох звичайних країн-підозрюваних: Австралії, Канади та США, з яких 58 046 тонн припало саме на США.
Strategie Grains підрахувала, що посіви пшениці в ЄС збільшаться на 5% наступного вегетаційного сезону, хоча вони й зазначили, що через складний початок сівби очікуваний урожай буде близьким до загального показника попереднього року в 114,4 млн тонн. SovEcon опублікувала оцінки торішнього врожаю пшениці в росії в 51,4 млн. тонн, що на 0,1 млн. тонн менше попереднього показника. Для врожаю 2025 року вони збільшили очікуваний урожай на 1,5 млн. тонн до 81,6 млн. тонн.
У четвер ф’ючерси на пшеницю Euronext консолідувалися поблизу двох з половиною місячних мінімумів, оскільки трейдери зіставили сприятливе для експорту падіння євро із втратами на ринку американської пшениці, спричиненими доларом, та жорсткою конкуренцією за млявий закордонний попит.
Березнева пшениця, найактивніша позиція на паризькій біржі Euronext, знизилася на 0,2% до 219,75 євро (231,99 дол. США) за тонну після того, як раніше вона досягла найнижчого рівня з кінця серпня 219,50 євро. .
Ф’ючерси на грудень з постачанням на початку місяця завершили торги зростанням на 0,6% до 210,75 євро, відновившись з 2-1/2-місячного мінімуму 209,25 євро в середу. Трейдери заявили, що наближення закінчення опціонів на грудневий контракт у п’ятницю призвело до падіння вдень раніше.
EUR/USD продовжив падіння щодо долара до нового річного мінімуму.
“Завдяки поєднанню сильного долара, сприятливої погоди для основних експортерів і жорсткої конкуренції з боку дешевої чорноморської пшениці перспективи цін на пшеницю залишаються швидше ведмежими, ніж бичачими”, – йдеться у замітці британського торговця ADM Agriculture.
У четвер російська пшениця з 12,5% протеїну з постачанням у грудні коштувала 226–229 доларів за тонну FOB, а велика партія в 50 000 тонн з постачанням у листопаді/грудні була виставлена на продаж по 228 доларів за тонну.
“Слабкість євро дуже сприятлива для перспектив експорту з ЄС, але низькі ціни з росії та інших країн Чорного моря підривають експортний оптимізм”, – сказав один німецький трейдер.
Щодо внутрішнього попиту в ЄС, трейдери повідомили про зацікавленість у купівлі з боку Іспанії 30 000 тонн фуражної пшениці з постачанням у листопаді за ціною від 227 до 230 євро c&f франко-відпустка.
У Польщі пшениця з вмістом протеїну 12,5% подешевшала приблизно на 35 злотих за останній тиждень до близько 955 злотих (220,2 євро) з поставкою в портовий елеватор у листопаді/грудні.
Високі внутрішні ціни, особливо кормове зерно через високого виробництва птиці, знизили привабливість продажів для експортерів.
Одне судно щойно залишило Гдиню з 30 000 тонн пшениці для Нігерії, що продовжує нещодавню тенденцію експорту з ЄС до Західної Африки.
За даними порту, минулого тижня з французького Руана вийшло судно з 30 000 тонн пшениці для Марокко, і цього місяця трейдери очікують на збільшення вантажів.
Але трейдери, як і раніше, стурбовані низькими продажами. У середу фермерський офіс FranceAgriMer знизив свій прогноз експорту французької пшениці з країн, які не входять до ЄС, одночасно збільшивши прогноз запасів на кінець сезону.
Ф’ючерси на канолу на Intercontinental Exchange відмовилися від початкового зростання і різко впали, в основному через слабкість соєвого комплексу Чикаго.
Додатковий тиск на канолу в четвер чинив зниження цін на малазійську пальмову олію та європейський ріпак.
Проте скромне зростання цін на сиру нафту спробувало зупинити подальше падіння цін на олії.
На ринку біопалива існує невизначеність щодо того, який курс дій здійснить у січні нова адміністрація Трампа. Є побоювання, що експорт ріпакової олії з Канади до США може сильно постраждати.
Через серію втрат на ріпаку січневий контракт опустився нижче п’яти-, 20- та 200-денних ковзних середніх.
Канадський долар впав до 71,25 цента США порівняно із закриттям середовища на рівні 71,53.
Ціни вказані в канадських доларах за метричну тонну:
Січень 627,60 DN 21,50
Березень 640,80 DN 20,70
Травень 650,40 DN 18,30
Липень 655,10 DN 14,80
Після різкого зростання за останні вісім тижнів світові ціни на олії демонструють ознаки зниження, хоча потенціал сталої тенденції до здешевлення залишається невизначеним. Про це повідомив Томас Мільке, генеральний директор ISTA Mielke, Oil World (Німеччина).
За його словами, пальмова олія, головний драйвер нещодавнього різкого зростання цін, можливо досягла свого піку. Виступаючи 13 листопада на онлайн-зустрічі Trend & Hedge Club, Мільке зазначив, що хоча ціни, можливо, досягли найвищого рівня, різноманітні ринкові невизначеності та фактори все ще можуть коригувати цінову ситуацію.
Він підкреслив зниження привабливості виробництва біодизеля, викликане збільшенням цінового розриву між рослинними оліями та дизельним паливом, що створило виробникам біодизеля негативну маржу. Оскільки на біоенергетику припадає близько 20% світового споживання рослинних олій, будь-яке подальше уповільнення виробництва біодизеля може чинити тиск на ціни.
Напрямок ринку протягом наступних шести місяців значною мірою залежатиме від того, як Бразилія та Індонезія виконають свої мандати з біодизелю, сказав Мільке. У той же час він нагадав про дефіцит пальмової, а також соняшникової та ріпакової олії на світовому ринку.
Oil World (Німеччина) прогнозує падіння світового сукупного виробництва соняшнику та ріпаку на 12 млн тонн у 2024/25 МР, що, як очікується, знизить обсяги їхньої переробки на 8 млн т у річному обчисленні. Мільке також попередив, що, незважаючи на велике світове виробництво сої, соєва олія навряд чи заповнить прогалину, залишену іншими оліями, оскільки обмежений попит на соєвий шрот стримує обсяги переробки.
Читайте також
Закон про експортне забезпечення – посилення регулювання чи наведення порядку?
На врожай соняшнику в Болгарії тисне погодний фактор
Лише чверть свинарів України вважають позитивним вступ до ЄС
Дорогий долара знижує конкурентність американського зерна і сприяє збільшенню попи...
Уряд оновив критерії бронювання працівників та критичності підприємств
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом