Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго знизилися в понеділок
Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго впали в понеділок на новинах про фіксацію прибутку і слабкістю сирої нафти, після максимумів п’ятниці. Підтримку цін мали нижчі, ніж очікувалося, показники врожаю, опубліковані Міністерством сільського господарства США.
Січневі соєві боби CBOT завершили торги зі зниженням на 8 центів до 10,22-1/4 долара за бушель.
Грудневий ф’ючерс на соєву олію на CBOT знизився на 0,63 цента до 48,14 центів за фунт.
Грудневий ф’ючерс на соєвий шрот на CBOT знизився на $1,10 і закрився на рівні $295,10 за коротку тонну.
За даними консалтингової компанії з агробізнесу AgRural, у понеділок посіви сої в Бразилії в сезоні 2024/25 досягли 67% загальної очікуваної площі станом на минулий четвер, що вище 54% попереднього тижня і 61% роком раніше.
Грудневий ф’ючерс на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT впав на 7 центів до 5,65-1/2 долара за бушель. Грудневий ф’ючерс на тверду червонозерну пшеницю озиму в Канзас-Сіті впав на 4-3/4 цента і закрився на позначці 5,59-1/2 долара за бушель, а грудневий ф’ючерс на яру пшеницю в Міннеаполісі знизився на 5- і становив 5,92 долара за бушель.
За даними Commodity Weather Group, ф’ючерси на пшеницю різко впали, оскільки дощі на вихідних принесли помітну вологість врожаю пшениці на рівнинах США, що дозволило усунути дефіцит озимої пшениці.
Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго впали в понеділок через фіксацію прибутку після того, як у п’ятницю досягли більш ніж чотиримісячного максимуму, за словами аналітиків, а також були збиті слабкістю сирої нафти.
Найактивніший ф’ючерс на кукурудзу у грудні на CBOT знизився на 1 цент до 4,30 долара за бушель.
За словами аналітиків, експортні ціни на російську пшеницю, а також обсяги поставок минулого тижня знизилися через стриманий міжнародний попит та нові правила експорту, спрямовані на запобігання стрибкам цін на внутрішньому ринку.
Ф’ючерси на європейську пшеницю в Парижі зросли наприкінці торгів у понеділок, оскільки стимулююче експорт падіння євро компенсувало більш ранню слабкість, спричинену різким падінням на Чикагських ринках і зниженням цін на російський експорт, кажуть трейдери.
Падіння євро зробило пшеницю єврозони дешевше на експортних ринках, надало підтримку цін, кажуть трейдери.
Груднева пшениця на паризькій біржі Euronext закрилася зростанням на 0,1% до 216 євро (230,00 дол. США) за тонну, залишаючись поблизу двомісячного мінімуму вівторка 212,25 євро.
“Ціни на російську пшеницю падають нижче за ціни на ринках ЄС, що є поганою новиною для ЄС, оскільки ми намагаємося продавати на основних експортних ринках Близького Сходу і Північної Африки”, – сказав один німецький трейдер. “Ціни ЄС мають бути на досить низькому рівні, щоб генерувати експортний попит на російську пшеницю”.
Грудневе відвантаження російської пшениці із вмістом протеїну 12,5% впало на 4 долари до 228 доларів за тонну FOB наприкінці минулого тижня, повідомила консалтингова компанія Ікар.
Експорт російської пшениці сповільнився, але залишається на високому рівні майже мільйон тонн на тиждень, тоді як експорт пшениці з України також може різко зрости, якщо президент США Дональд Трамп, який вступає на посаду, зможе деескалювати війну з росією, кажуть трейдери.
“Вибраний президент Трамп звучить дуже впевнено, що він принесе світ Україні та росії ще до своєї інавгурації”, – сказав Карлос Мера, керівник відділу досліджень ринків сільськогосподарських товарів Rabobank. «Це покращило б потік з України та росії та знизило б страхові премії (ризик зернової війни)».
Консалтингова компанія Sovecon повідомила, що ціни на російську пшеницю з тим же вмістом протеїну становили 231–234 долари за тонну, що нижче за 235–240 доларів на попередньому тижні.
“Причиною (зниження) є все ще відносно високий тиск пропозиції на тлі дуже обмеженого попиту, оскільки покупці продовжують перетравлювати нові правила та рекомендації галузі з експорту”, – сказав Рилько з компанії ІКАР.
Нові правила експорту російської пшениці ненавмисно допомогли Україні забезпечити прибутковий продаж єгипетському GASC минулого тижня, а також завищили ціни для найбільшого у світі імпортера, заявили трейдери.
Щотижневий експорт зерна з росії оцінюється в 0,77 млн. тонн, що нижче 1,19 млн. тонн на попередньому тижні, включаючи 0,72 млн. тонн пшениці, що нижче 1,12 млн. тонн, повідомила компанія Sovecon.
Агентство прогнозує експорт зерна в листопаді на рівні 3,7–4,1 млн. тонн, що вище 3,2 млн. тонн, зафіксованих роком раніше.
За даними міністерства, до кінця минулого тижня зібрано 128 млн. тонн зерна, підтверджено прогноз цьогорічного врожаю в 130 млн. тонн у чистій вазі.
Станом на 1 листопада озимі зернові посіяно на площі 16,8 млн га проти 18,0 млн га у 2023 році. Уряд рекомендував, щоб посівна площа під урожай 2025 року не була нижчою, ніж попереднього року.
У південних регіонах росії цього тижня випало більше опадів, що поступово покращило стан посівів, повідомляє Совекон.
Експортні ціни на російську олію зміцнилися до $1135 (+$25) за тиждень, повідомляє ІКАР.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом