Ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго у вівторок закрилися різноспрямовано

Стратегічних запасів пшениці та олії в Єгипті вистачить на 5 місяців, йдеться у заяві кабінету міністрів.
За словами трейдерів, ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго у вівторок закрилися різноспрямовано, чому сприяли ознаки експортного попиту на американське соєве борошно і міжринковий спред по ф’ючерсах на кукурудзу.
Зростання цін було стримане поліпшенням погоди в Аргентині, що може сприяти зростанню світових поставок сої, а також сезонним тиском, пов’язаним із збиранням великого врожаю сої в Бразилії.
Травневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT зросли на 1,5 цента до 10,48-3,4 доларів за бушель.
Травневі ф’ючерси на соєвий шрот виросли на 2,10 долара до 303 доларів за коротку тонну, а травневі ф’ючерси на соєву олію впали на 0,25 цента до 46,05 цента за фунт.
За словами трейдерів, ф’ючерси на соєву олію стабілізувалися через невизначеність щодо майбутньої політики США щодо біопалива, яка вплине на попит на соєву олію.
У Південній Америці сильні дощі в Аргентині принесли полегшення посівам кукурудзи та сої, які боролися із спекотною та сухою погодою. Зливи, ймовірно, продовжаться протягом кількох днів, що стане поворотним моментом для постраждалих від посухи посівів, повідомила в понеділок зернова біржа Росаріо.
Додатковий тиск виник через побоювання, що тарифи США викличуть заходи у відповідь проти експорту сільськогосподарської продукції США. Президент Дональд Трамп заявив, що пропоновані мита на імпорт із Мексики та Канади на шляху до реалізації.
Трейдери чекають на попередні прогнози попиту та пропозиції в США на 2025 рік, які мають бути опубліковані в четвер на щорічній конференції Міністерства сільського господарства США.
У вівторок на Середньому Заході США спотові ціни на кукурудзу були неоднозначними, а ціни на сою залишилися на колишньому рівні, оскільки ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго знизилися, а ф’ючерси на сою трохи зросли.
Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго у вівторок закрилися зниженням через більш м’яку погоду у провідному світовому постачальнику пшениці росії, а також у житниці США, повідомили трейдери.
Травневі ф’ючерси на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT знизилися на 5,3/4 цента до $5,87-3/4 за бушель після падіння до $5,79-1/2, найнижчого рівня контракту з 6 лютого.
Ф’ючерс на тверду червонозерну пшеницю озиму в Канзасі за підсумками торгів знизився на 4 центи до 6,05-1/2 долара за бушель, а ф’ючерс на яру пшеницю в Міннеаполісі за підсумками торгів у травні подешевшав на 7 центів до 6,28-3/4 долара.
Широкий тиск на ринках зерна виник через побоювання, що тарифи США викличуть заходи у відповідь проти експорту сільськогосподарської продукції США. Президент Дональд Трамп заявив, що пропоновані мита на імпорт із Мексики та Канади будуть реалізовані на шляху до реалізації.
Трейдери чекають на попередні прогнози попиту та пропозиції в США на 2025 рік, які мають бути опубліковані в четвер на щорічній конференції Міністерства сільського господарства США.
Пізні заморозки у південних житницях росії навряд чи завдадуть значної шкоди озимим культурам, повідомила у понеділок державна гідрометеорологічна служба у прогнозі на кінець лютого.
Зернова консалтингова компанія «Совєкон» підвищила прогноз експорту російської пшениці в 2025/26 році до 38,9 млн. тонн з 38,3 млн. тонн раніше, але знизила прогноз експорту в 2024/25 році до 42,2 млн. тонн.
За повідомленнями європейських трейдерів, державне зернове агентство Алжиру OAIC закупило у вівторок близько 150 000 тонн продовольчої пшениці на міжнародному тендері, що передбачало обмежене постачання лише у два порти.
Точний обсяг незрозумілий і деякі оцінки закупівлі становили близько 170 000 тонн. Вимога вивантажувати пшеницю тільки в портах Мостаганема та/або Тенеса у двох портових тендерах від OAIC загалом сигналізує про те, що буде зроблено відносно невелику закупівлю, кажуть трейдери.
За їхніми словами, передбачувані ціни становили близько 273–274 доларів за тонну, включаючи собівартість та фрахт (C&F).
Один трейдер назвав найвищу ціну $280 за тонну c&f. Невеликі партії, заявлені у тендері, можуть призвести до великого розкиду цін між двома портами, кажуть трейдери.
Походження пшениці не було встановлено, але передбачалося, що її, швидше за все, вирощували в регіоні Чорного моря.
Пшениця вимагалася для відправки в кілька періодів з основних регіонів поставок, включаючи Європу: 1-15 квітня, 16-30 квітня, 1-15 травня, 16-31 травня, 1-15 червня та 16-30 червня. Якщо пшениця поставляється з Південної Америки або Австралії, відвантаження на місяць раніше.
Результати відображають оцінки трейдерів, і подальші оцінки цін та обсягів можливі пізніше.
Ф’ючерси на пшеницю на Euronext у вівторок трохи зросли, оскільки ознаки того, що пшениця з ЄС стає більш конкурентоспроможною для експорту, сприяли зростанню цін із чотиритижневого мінімуму.
Травневий ф’ючерс на пшеницю, найактивніший контракт на паризькій біржі Euronext, зріс на 0,1% до 231,75 євро ($243,38) за тонну.
Раніше він впав до 230,50 євро, найнижчого значення з 28 січня і нижче за попередній чотиритижневий мінімум з понеділка.
Відстрочені позиції трохи знизилися.
Цього тижня на Euronext чинив тиск ослаблення ф’ючерсів на зерно в Чикаго на тлі послаблення побоювань щодо глобальної погоди та невизначеності щодо тарифної політики США, що відновилася.
У вівторок на Euronext спостерігалося зростання інтересу до покупок, оскільки трейдери побачили можливості залучення попиту на європейську пшеницю, тоді як обмежені російські поставки дорожчають.
Є невелика надія, що Euronext виконав своє завдання і впав достатньо, щоб створити нову експортну конкурентоспроможність в умовах дешевої чорноморської конкуренції, – сказав один німецький трейдер.
«Наразі продажі в ЄС зосереджені на внутрішньому ринку ЄС та деяких продажах у Марокко. Але цього тижня російські ціни зміцнюються, оскільки заходи російського уряду щодо уповільнення постачання впливають».
За словами трейдерів, у вівторок російська пшениця із вмістом протеїну 11,5% коштувала близько 243–245 доларів за тонну FOB з постачанням у березні/квітні, що дуже близько до рівнів у західному ЄС.
Російська пшениця із вмістом протеїну 12,5% коштувала близько 246–248 доларів за тонну FOB, що приблизно відповідає цінам у країнах Балтії та ЄС.
За офіційними даними, опублікованими у вівторок, експорт м’якої пшениці з Європейського союзу цього сезону досяг 13,65 млн тонн, що на 36% менше, ніж роком раніше.
Експорт із ЄС цього сезону був обмежений через конкуренцію з боку росії та поганий урожай у провідному виробнику ЄС — Франції.
Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго у вівторок впали до тритижневого мінімуму, знижуючись вже третю сесію поспіль через тарифну напруженість і поліпшення прогнозів погоди для сільськогосподарських регіонів Південної Америки, повідомив трейдер.
Травневий ф’ючерс на кукурудзу на CBOT знизився на 2,3/4 цента до $4,94-1/4 за бушель після падіння до $4,88-1/2, найнижчого рівня контракту з 3 лютого.
За даними останнього щотижневого звіту Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США за зобов’язаннями, товарні фонди займали величезну чисту довгу, або куплену, позицію щодо ф’ючерсів на кукурудзу на CBOT, внаслідок чого ринок став схильний до нападів ліквідацій довгих позицій.
У Південній Америці сильні дощі в Аргентині принесли полегшення посівам кукурудзи та сої, які боролися із спекотною та сухою погодою. Зливи, ймовірно, продовжаться протягом кількох днів, що стане поворотним моментом для постраждалих від посухи посівів, повідомила в понеділок зернова біржа Росаріо.
Додатковий тиск виник через побоювання, що тарифи США викличуть заходи у відповідь проти експорту сільськогосподарської продукції США. Президент Дональд Трамп заявив, що пропоновані мита на імпорт з Мексики та Канади будуть реалізовані на шляху реалізації.
Трейдери чекають на попередні прогнози попиту та пропозиції в США на 2025 рік, які мають бути опубліковані в четвер на щорічній конференції Міністерства сільського господарства США.
Ф’ючерси на канолу на Intercontinental Exchange у вівторок залишалися на низькому рівні після кількох спроб зростання.
Загроза тарифів США продовжувала чинити тиск на вартість каноли. Хоча США не входять до числа найбільших іноземних покупців олійних культур Канади, вони є основним експортним споживачем олії та шроту. Аналітик зазначив, що попит на олію та шрот каноли зміститься в інші країни, якщо ці тарифи США набудуть чинності 4 березня, але для цього буде потрібно деякий час.
Трейдери заявили, що канола та соєва олія продовжують боротися з невизначеністю щодо політики США щодо біопалива та потенційних тарифів. Соєвій олії допомогли б тарифи на канадську канолу як сировину для біодизеля, але будь-яке зменшення підтримки США виробництва біопалива завдало б збитків обом видам рослинних олій.
Ф’ючерси на ріпак на Euronext зросли на 1,29%, а ф’ючерс на малайзійську пальмову олію FCPO1 залишався поблизу рівня закриття понеділка.
Зниження цін на сиру нафту чинило тиск на олії, особливо на ріпакову, а втрати на чиказькій соєвій олії посилили ситуацію.
Деяке полегшення принесло зростання цін на європейський ріпак, малазійську пальмову олію та чиказьке соєве борошно, тоді як ситуація із соєвими бобами виявилася неоднозначною.
Канадський долар ослаб у вівторок вдень: канадський долар упав до 69,96 цента США порівняно із закриттям понеділка на рівні 70,30.
Ціни вказані в канадських доларах за метричну тонну:
Бер 646,30 dn 1,60
Травень 657,00 DN 2,30
Липень 663,60 dn 1,50
Листопад 647,70 dn 2,20
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом