Ф’ючерси на сою на Чикаго в понеділок завершили торги зростанням

Джерело:  Oilworld
доллар

За словами трейдерів, спотові ставки на соєві боби та кукурудзу, які доставляють баржі на термінали узбережжя Мексиканської затоки США, у понеділок продовжили падати на тлі подальшої ескалації глобальної торгової війни.

У понеділок Трамп пригрозив підвищити мита для Китаю після того, як Китай відповів на мита США поряд контрзаходів, включаючи додаткові мита у розмірі 34% на всі американські товари та інші обмеження експорту — крок, який, як було помічено, придушив попит основного покупця американської сої.

Ф’ючерси на соєві боби на товарній біржі Чикаго в понеділок завершили торги зростанням після нестабільної торгової сесії на тлі мінливих новин про масштабні мита, введені адміністрацією Трампа.

Президент США Дональд Трамп у середу пригрозив запровадити додаткове мито у розмірі 50% на імпорт США з Китаю, якщо друге за величиною економіка світу не скасує 34% мита, введені на американську продукцію минулого тижня.

Китайське мито було введено у відповідь на «мита у відповідь у розмірі 34%, оголошені Трампом.

Травневі соєві боби CBOT виросли на 6 центів і закрилися на рівні $9,83 за бушель. Раніше контракт досяг нових мінімумів, які не спостерігалися з 19 грудня.

Травневі ф’ючерси на соєвий шрот на CBOT зросли на 5,30 дол. до 288,40 дол. за коротку тонну.

Травневі ф’ючерси на соєву олію CBOT знизилися на 0,69 цента до 45,15 цента за фунт.

У звіті Міністерства сільського господарства США про інспекції експорту зазначено, що загалом 804 270 тонн (29,5 млн. бушель) соєвих бобів було відвантажено за тиждень, що закінчився 3 квітня. Це лише на 1,1% менше, ніж минулого тижня, але на 63,5% більше, ніж за той самий тиждень у 2024 році. Це також третій показник за цей тиждень з 2002 року. Китай був найбільшим пунктом призначення з 341 278 тоннами, все відправлено до введення тарифу у відповідь в 34% (хоча він все ще включає мито в розмірі 10%), з них 140 658 тонн було відправлено до Єгипту. Постачання за маркетинговий рік склали 41,555 млн тонн (1,527 млн ​​бушель), що на 10,6% більше, ніж за той же тиждень минулого року.

May 25 Soybeans closed at $9.83, up 6 cents,

Nearby Cash  was $9.27, up 6 cents,

Jul 25 Soybeansclosed at $9.97, up 4 cents,

Nov 25 Soybeans closed at $9.81, down 3 1/4 cents,

New Crop Cash was $9.19 1/1, down 3 cents

За даними консалтингової компанії з агробізнесу та синоптика, зливи минулого тижня та прогнози подальших опадів у квітні принесли полегшення фермерам, які вирощують другий урожай кукурудзи у Бразилії.

Агрометеоролог Марко Антоніо душ Сантуш повідомив у понеділок, що цього тижня в основних районах вирощування кукурудзи розпочалися зливи, додавши, що це сприятливий час для вирощування рослин.

“Минулого тижня в кількох районах вирощування кукурудзи другого врожаю на півдні центральної частини Бразилії пройшла нова хвиля довгоочікуваних дощів”, ​​- йдеться у звіті, опублікованому в понеділок, консалтинговою компанією з агробізнесу AgRural.

Бразильська кукурудза другого врожаю, яка, як очікується, складе понад 75% урожаю кукурудзи в Бразилії в сезоні 2024/25, знаходиться в центрі уваги трейдерів тепер, коли більшість соєвих бобів вже зібрано.

Друга кукурудза висаджується на тих же полях, що й соя після її збирання. Перша кукурудза висаджується одночасно із соєю.

За даними AgRural, станом на четвер, 3 квітня, збирання соєвих бобів у Бразилії в сезоні 2024/25 року досягло 87% посівних площ. Компанія зазначає, що в даний час збиральні роботи зосереджені в штаті Ріу-Гранді-ду-Сул, де посуха призвела до зниження врожайності та виробництва.

За даними AgRural, бразильські фермери вже зібрали 88% першої площі кукурудзи, порівняно з 85% роком раніше.

Побоювання з приводу кукурудзи другого врожаю у Бразилії спровокували зростання внутрішніх цін, яке сповільнилося минулого тижня. За місяць до п’ятниці кукурудза впала на 3,5% до 84,63 реала за мішок вагою 60 кг, згідно з індикатором Cepea, що уважно відстежується.

«Як і на попередньому тижні, покращення вологості допомагає зупинити втрати виробничого потенціалу, спричинені спекотною та сухою погодою, що переважала в частині регіону у березні», — повідомляє AgRural.

Консалтингова компанія заявила, що розподіл опадів був нерівномірним, і «досі є райони, яким терміново потрібно більше вологи».

За прогнозами національного агентства з рослинництва Conab, цього року фермери планують зібрати 95,5 млн. тонн кукурудзи другого врожаю, що на 6% більше, ніж минулого сезону.

Міністерство сільського господарства США в понеділок оцінило стан 48% врожаю озимої пшениці в США як хороше або відмінне, що перевершило очікування аналітиків, але нижче за показник у 56% у цей же час рік тому.

Рейтинги пшениці у першому щотижневому звіті про перебіг посівної кампанії вегетаційного періоду 2025 року погіршилися з того часу, як Міністерство сільського господарства США опублікувало свій останній національний звіт перед зимою. Це відбиває повторне виникнення посушливих умов у житниці Рівнин. 25 листопада уряд оцінив 55% урожаю США як добрий чи відмінний, що є найвищим рейтингом на кінець листопада за шість років.

За даними Міністерства сільського господарства США, до 1 квітня 37% пшениці озимої в США було вироблено в районі, де спостерігалася посуха, порівняно з 17% роком раніше. Урожай озимої пшениці, посаджений минулої осені, буде зібрано у червні та липні.

Крім того, повінь у долині річки Огайо та північній частині дельти річки Міссісіпі могла торкнутися третини врожаю м’якої червонозернової озимої пшениці, йдеться у клієнтській записці Commodity Weather Group.

Аналітики, опитані агентством Reuters, у середньому очікували, що Міністерство сільського господарства США оцінить 47% поточного врожаю як добрий чи відмінний, при цьому оцінки варіювалися від 39% до 55%.

Тим часом селяни починають садити весняні культури. Міністерство сільського господарства США заявило, що до неділі посів кукурудзи було завершено на 2%, що відповідає середній оцінці аналітиків та п’ятирічному середньому показнику.

Посів ярої пшениці завершено на 3%, що вище за середню торгову оцінку в 2%, але відповідає середньому показнику за п’ять років.

За словами аналітиків, ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в понеділок закрилися зростанням, оскільки в пшеничному поясі США очікувалася суха погода, а новини про тарифи викликали занепокоєння в інвесторів.

Травневі ф’ючерси на м’яку червонозернову пшеницю озиму на CBOT зросли на 7,5 цента до 5,36,5 долара за бушель.

Тверда червонозернова озима пшениця у Канзас-Сіті у травні зросла на 1-3/4 цента до 5,59-1/4 долара за бушель, а яра пшениця у Міннеаполісі у травні зросла на 9-1/2 цента до 5,94 долара за бушель.

За даними синоптика Maxar, прогнозована суха погода у центральних та південних рівнинах США призведе до збільшення дефіциту вологи для озимої пшениці.

Початковий звіт NASS Crop Progress за рік показав, що загалом по країні зібрано 5% урожаю пшениці озимої, що відповідає середньому показнику за 5 років. Оцінки стану склали 48% «добре/відмінно» або 328 за індексом Brugler500 (шкала від 100 до 500 балів), що нижче за 56% та 348 балів з тієї ж точки минулого року. Це також зниження оцінок 55% та 348 відповідно порівняно з остаточним підрахунком минулої осені.

May 25 CBOT Wheat closed at $5.36 1/2, up 7 1/2 cents,

Jul 25 CBOT Wheat closed at $5.50 1/2, up 7 3/4 cents,

May 25 KCBT Wheat closed at $5.59 1/4, up 1 3/4 cents,

Jul 25 KCBT Wheat  closed at $5.72 3/4, up 2 3/4 cents,

May 25 MGEX Wheat  closed at $5.94, up 9 1/2 cents,

Jul 25 MGEX Wheat closed at $6.08 1/4, up 8 1/2 cents

Європейська пшениця зросла в понеділок до найвищого рівня за останні два тижні, оскільки інвестори оцінювали ймовірність запобігання масштабному миту США, тоді як трейдери пшеницею оцінювали повінь на Середньому Заході США та перспективи експорту західноєвропейської пшениці.

Великі короткі позиції, які утримуються інвестиційними фондами після недавніх цінових мінімумів, також сприяли зростанню ф’ючерсів на пшеницю.

Травневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій біржі Euronext закрилися зростанням на 1,3% до 225 євро (245,66 дол. США) за тонну після попереднього зростання до 226,00 євро, найвищого рівня з 21 березня.

Ринки також отримали підтримку від коментарів офіційних осіб Європейського Союзу, які закликають до переговорів із Вашингтоном щодо тарифів.

“Існує так багато коротких позицій, що ринок насправді не хоче знижуватися”, – сказав один із трейдерів ф’ючерсами.

Фізичний ринок у Європі стабільний, і якщо Алжир знову звернеться до французької пшениці, оскільки російська пшениця занадто дорога до кінця сезону, це може стати дуже оптимістичним фактором для травневих ф’ючерсів.

За словами трейдерів, Франції все ще необхідно здійснити деякі продажі, щоб скоротити свої старі запаси врожаю, а покращення політичних відносин Франції з Алжиром може відродити надії на постачання французької пшениці до Алжиру.

На Euronext також відзначено зростання цін на пшеницю Чикаго, чому сприяло зниження побоювань з приводу впливу китайських мит на пшеницю і побоювань з приводу повеней в районах вирощування пшениці на Середньому Заході США.

“Спочатку пшениця як товар, схоже, уникне основних наслідків мит США та Китаю”, – сказав один німецький трейдер.

Трейдери сподівалися, що закінчення свята Курбан-байрам може призвести до збільшення попиту з боку країн Близького Сходу та Північної Африки після затишшя в експорті.

Алжир оголосив тендер на пшеницю в неділю. Алжиру, Єгипту та Марокко, як і раніше, потрібна м’яка пшениця для поставок у травні та червні, повідомили трейдери.

Argus зберігає прогноз урожаю пшениці в Україні у 2025 році на рівні чотирирічного максимуму

Компанія, яка займається даними про товари, зберегла свій прогноз урожаю в Україні на рівні 23,7 млн ​​тонн, що на 6% більше, ніж у 2024 році, і не змінилося порівняно з прогнозом, зробленим у листопаді.

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго виросли в понеділок після нестабільної торгової сесії на тлі шквалу новин про масштабні мита, введені президентом США Дональдом Трампом на імпорт зі США.

Травневі ф’ючерси на кукурудзу CBOT закрилися зростанням на 4,1/4 цента до 4,64,2 долара за бушель.

Трамп заявив у середу, що введе додаткове мито у розмірі 50% на імпорт США з Китаю, якщо друге за величиною економіка світу не скасує 34% мита, введені на американську продукцію минулого тижня.

Китай відповів на введені Трампом мита США поряд контрзаходів, включаючи додаткові мита у розмірі 34% на всі американські товари.

За даними синоптика Maxar, сильні дощі продовжуються в долині Огайо та північній дельті річки Огайо в США, де вже сталася сильна повінь, через яку в цих районах зупинилися посіви кукурудзи.

May 25 Corn closed at $4.64 1/2, up 4 1/4 cents,

Nearby Cash was $4.35 1/2, up 4 1/2 cents,

Jul 25 Corn closed at $4.70 3/4, up 3 1/2 cents,

Dec 25 Corn closed at $4.46, down 3/4 cent,

New Crop Cash was $4.10 5/8, down 1/4 cent

Ринок ф’ючерсів на канолі ICE Futures останнім часом демонструє двозначне зростання, чому сприяло ралі на фондових ринках.

У понеділок зранку з’явилися повідомлення про те, що президент Дональд Трамп планує припинити тарифи на 90 днів для всіх країн, окрім Китаю. Білий дім заявив, що ці повідомлення були помилковими, а Трамп пізніше погрожував Китаю додатковими тарифами.

Аналітик заявив, що не відчуває «ніякої стабільності на ринках».

Тим часом інший аналітик заявив, що галузь відновлюваного дизельного палива «натиснула на гальма», очікуючи на вказівки від уряду США.

Чиказька соєва олія і малазійська пальмова олія впали, тоді як європейська ріпакова олія була змішаною. Сира нафта також впала. Ф’ючерси на нафту West Texas International трималися близько $61 за барель у понеділок.

Канадський долар залишався стабільним порівняно із закриттям п’ятниці.

У понеділок було продано 61 528 контрактів, що можна порівняти з п’ятницею, коли 69 590 контрактів перейшли з рук в руки. Спредінг становив 27 570 із проданих контрактів.

Розрахункові ціни вказані у канадських доларах за метричну тонну.

May 636.60 up 14.60

Jul 626.70 up 16.30

Nov 615.20 up 13.20

Jan 623.20 up 13.20

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.

Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!