Ф’ючерси на сою на Чикаго у вівторок виросли до найвищого рівня з липня на тлі загострення торгових воєн

Джерело:  Oilworld
доллар

Аналітики стверджують, що ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго у вівторок зросли до найвищого рівня з липня на тлі послаблення побоювань, що торгові суперечки можуть порушити експорт сільськогосподарської продукції зі США.

Березневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT зросли на 16 3/4 центів до 10,75 долара за бушель.

Березневі ф’ючерси на соєвий шрот на CBOT завершили торги з підвищенням на 10,30 дол. до 314 дол. за коротку тонну, а березневі ф’ючерси на соєву олію впали на 0,75 цента до 45,76 цента за фунт.

Останнім часом трейдери зосередилися на ризик очікуваних мит проти Канади, Мексики та Китаю, які можуть зашкодити попиту на сільськогосподарську продукцію США, оскільки ці країни є великими імпортерами.

Китай, найбільший у світі імпортер сої, ввів обмежені мита на американські товари, до яких не входить олійне насіння.

Звістка про те, що президент США Дональд Трамп планує провести переговори з головою КНР Сі Цзіньпіном, також дала трейдерам підстави вважати, що Китай має можливість отримати тимчасову відстрочку, як це зробив Трамп у понеділок щодо Мексики та Канади.

Ринок сої був обмежений спадом на ринку побічного продукту соєвої олії, оскільки відстрочення введення мит США проти Канади дозволило зберегти конкуренцію з боку імпорту канадської каноли.

Трейдери стежать за дощами в Аргентині, які можуть послабити побоювання щодо перспектив урожаю кукурудзи та сої через стресову посушливу погоду.

Очікується, що врожай сої у Бразилії у 2024/25 році досягне рекордних 174 мільйонів тонн, повідомила у понеділок консалтингова компанія з агробізнесу Celeres, підвищивши свій попередній прогноз у 170,8 мільйона тонн.

У вівторок спотові ціни на кукурудзу на переробних підприємствах та елеваторах Середнього Заходу США були неоднозначними: у кількох місцях, де попит перевищив пропозиції фермерів, ціни зросли, а інших місцях знизилися.

Продажі фермерами кукурудзи та сої зросли минулого місяця, оскільки ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго досягли багатомісячних максимумів, проте попит з боку деяких кінцевих споживачів знизився у зв’язку з припливом зерна.

Базис кукурудзи впав на 2 центи в Декейтері, Іллінойс, ключове місце переробки, і на заводі з виробництва етанолу в Ліндені, Індіана. Але базис покращився на переробнику в Сідар-Рапідс, Айова, та на елеваторах у Лінкольні, Небраска, і Толедо, Огайо.

Базисні ціни на сою здебільшого залишилися на колишньому рівні

Падіння рентабельності переробників може обмежити їхній попит на соєві боби після агресивних темпів переробки в останні місяці. Міністерство сільського господарства США повідомило у понеділок, що переробники США переробили рекордні 217,7 млн ​​бушелів соєвих бобів у грудні, що близько до середнього показника очікувань аналітиків.

Денні торги

Mar 25 Soybeans are at $10.75, up 16 3/4 cents,

Nearby Cash is at $10.13 1/4, up 16 cents,

May 25 Soybeans are at $10.88 1/4, up 15 1/2 cents,

Nov 25 Soybeans are at $10.74 1/4, up 11 cents,

New Crop Cash is at $10.10 3/4, up 10 3/4 cents,

За попередніми оцінками трейдерів, у міжнародному тендері, який відбудеться у вівторок від державного закупника зерна Йорданії, на закупівлю 120 000 тонн пшениці, на даний момент, як вважають, беруть участь сім торгових компаній.

Передбачається, що в угоді візьмуть участь такі торгові будинки: CHS, Cargill, Viterra, Ameropa, Buildcom, Cereal Crops та Al Dahra.

За їхніми словами, про якісь покупки поки не повідомлялося.

Відвантаження в тендері вимагають у серії можливих комбінацій партіями по 50 000–60 000 тонн. Можливі комбінації відвантаження: 16–30 квітня, 1–15 травня, 16–31 травня та 1–15 червня.

На попередньому тендері на пшеницю 28 січня Йорданія закупила близько 50 000 тонн у болгарського торгового дому Buildcom за оцінною вартістю 265,25 дол. США за тонну з урахуванням вартості та фрахту (c&f) для відвантаження у першій половині червня. GRA/TEND

Державний закупник зерна Бангладеш оголосив міжнародний тендер на закупівлю 50 тисяч тонн продовольчої пшениці, повідомили європейські трейдери у вівторок.

За їхніми словами, останній термін подання цінових пропозицій — 19 лютого.

В останні кілька місяців Бангладеш активно імпортувала пшеницю та рис після того, як повені у серпні та жовтні 2024 року знищили, за оцінками, 1,1 мільйона тонн урожаю.

Компанія також оголосила два окремих тендери на постачання 50 000 тонн рису кожен, які будуть закриті 6 та 13 лютого.

Цінові пропозиції у новому тендері на пшеницю приймаються за умов CIF liner out, які включають витрати продавця на розвантаження судна.

Відвантаження запитується через 40 днів після дати укладання договору. Пшениця може бути отримана з будь-якого світового джерела, крім Ізраїлю, і вимагається для відправлення в два порти: Чаттограм та Монгла.

Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго у вівторок закрилися зростанням, досягнувши найвищого рівня з листопада на тлі технічних покупок, слабкого долара і полегшення з приводу призупинення запланованих США мит проти Мексики.

Березневі ф’ючерси на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT зросли на 10,1/4 цента до 5,77 долара за бушель.

Тверда червонозерна пшениця озима марки KC March подорожчала на 9 центів до 5,94-3/4 долара за бушель.

Березневі торги на ярій пшениці у Міннеаполісі завершилися без змін на рівні 6,16-1/2 долара за бушель.

Послаблення долара також сприяло зростанню цін, оскільки це робить сільськогосподарську продукцію США привабливішою для світових покупців.

Пшениця, як і раніше, перебуває під тиском через слабкий експортний попит і поліпшення щомісячних оцінок стану врожаю в Канзасі, найбільшому виробнику озимої пшениці в США.

Міністерство сільського господарства США повідомило у понеділок, що у січні стан посівів озимої пшениці покращився в Канзасі, але погіршився в Оклахомі, Колорадо та Небрасці — штатах, де знизилася вологість ґрунту.

Зерновий консалтинговий холдинг «Совєкон» підвищив прогноз експорту російської пшениці в сезоні 2025/2026 до 38,3 млн. тонн з 36,4 млн. тонн. За даними «Совєкону», експорт російської пшениці в сезоні 2024/2025 оцінюється на рівні 42,8 млн тонн.

За даними State Crop Progress, у Канзасі показник gd/ex становив 40%, а рейтинг Brugler500 – 317, тоді як рейтинги озимої пшениці OK склали 50% gd/ex і 339 за шкалою індексу Brugler500, а рейтинги Техасу – 37% gd/ex і 37%.

Японія подає заявку на 96 725 тонн пшениці зі США та Канади, з яких 62 545 тонн призначені для США та мають бути представлені у четвер. Південна Корея також подає заявку на 50 000 тонн пшениці UD, яка має бути представлена ​​в середу.

Деннні торги

Mar 25 CBOT Wheat is at $5.75 3/4, up 9 cents,

May 25 CBOT Wheat is at $5.87 1/4, up 8 3/4 cents,

Mar 25 KCBT Wheat is at $5.91 3/4, up 6 cents,

May 25 KCBT Wheat is at $6.01 1/4, up 6 cents,

Mar 25 MGEX Wheat is at $6.18, up 1 1/2 cents,

May 25 MGEX Wheat is at $6.26 1/2, up 2 cents

Вищі ціни на російську пшеницю надають підтримку ф’ючерсам на пшеницю CBOT. Сільськогосподарська дослідницька фірма SovEcon повідомляє, що середня внутрішня ціна на російську пшеницю зросла до 15526 рублів або 158 доларів за метричну тонну. У доларах США це на 9% більше, ніж на початку року, згідно з SovEcon. Фірма повідомляє, що експортери все більше скуповують російську пшеницю в останні місяці, підтримуючи вищу ціну. Проте експорт впав у січні, повідомляє SovEcon, і здатність росії постачати пшеницю на експорт може виявитися слабшою у 2025 році через погану погоду цієї зими. Пшениця CBOT зросла на 1,1%.

Ф’ючерси на пшеницю на Euronext у вівторок трималися близько тритижневого піку, оскільки припинення дії мит США проти Канади та Мексики, а також обмежена відповідь Пекіна на мита США на китайський імпорт послабили побоювання з приводу перебоїв у торгівлі зерном.

Ознаки скорочення пропозиції пшениці в росії та зростання цін на кукурудзу також надали підтримку Euronext, хоча стримуючим фактором, як і раніше, залишалося відставання французького експорту.

Березнева пшениця на паризькій біржі Euronext зросла на 0,1% до 234,75 євро ($243,51) за тонну до 17:30 за Грінвічем. Раніше вона досягла найвищого рівня з 13 січня на рівні 235,50 євро, що трохи вище за попередній тритижневий максимум з понеділка.

Після того, як під час понеділкової сесії з’явилися новини про те, що президент США Дональд Трамп погодився відкласти заплановані мита США проти Мексики, аналогічна відстрочка, погоджена з Канадою, ще більше усунула безпосередній ризик потрясінь у торгових потоках.

У вівторок Вашингтон ввів нові 10-відсоткові мита на всі китайські товари, проте мита, оприлюднені Пекіном, були розцінені як обмежені, а сільськогосподарські культури не увійшли до товарів, що підпадають під санкції.

«Торгові суперечки та тарифні війни становлять велику загрозу для сировинних товарів, але принаймні перша відповідь Китаю на тарифи США не зосереджена на зернових та соєвих бобах», — сказав один німецький трейдер.

Аналітик Argus Максенс Девіллерс зазначив, що невизначеність щодо тарифної політики США привернула увагу на тлі зростання цін на кукурудзу на тлі погіршення погодних умов у Південній Америці, що може змістити частину попиту на корми у бік пшениці.

Зростання російських цін на тлі уповільнення експорту найбільшого у світі постачальника пшениці на тлі скорочення пропозиції також підтримало Euronext.

Однак, за словами німецького трейдера, при ціні близько 240 доларів за тонну франко-борт (FOB) на березневе постачання пшениці із вмістом протеїну 12,5%, російські ціни на початку цього тижня були приблизно на 10 доларів нижчими, ніж ціни з країн Західного ЄС та Балтії.

Тим часом російська та аргентинська пшениця 11,5% коштували приблизно однаково — близько 233–236 доларів за тонну, додав він.

За даними Європейської комісії, опублікованими у вівторок, експорт м’якої пшениці з Європейського союзу цього сезону досяг 12,51 млн. тонн, що на 37% менше, ніж роком раніше.

Експорт із ЄС стримується низькими постачаннями з Франції.

“Поки французький експорт так сильно відстає, ціни на Matif (Euronext) можуть залишатися нижче 240 євро”, – сказав Девієрс.

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго закрилися зростанням у вівторок на тлі полегшення ситуації з призупиненням запланованих мит США проти Мексики, найбільшого імпортера американської кукурудзи, а також технічних покупок і послаблення долара, повідомили трейдери.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу на CBOT зросли на 5 3/4 цента до 4,94 1/2 долара за бушель.

Останнім часом трейдери зосередилися на ризик очікуваних мит проти Канади, Мексики та Китаю, які можуть зашкодити попиту на сільськогосподарську продукцію США, оскільки ці країни є великими імпортерами.

Звістка про те, що президент США Дональд Трамп планує провести переговори з головою КНР Сі Цзіньпіном, дало трейдерам підстави вважати, що Китай має можливість отримати тимчасову відстрочку, як це зробив Трамп у понеділок щодо Мексики та Канади.

Настрої ринку щодо того, що торгівельна суперечка між Китаєм та США може швидко завершитися, сприяли зростанню цін на ф’ючерси на зерно на біржі Чикаго.

Міністерство сільського господарства США підтвердило приватний продаж 132 000 тонн американської кукурудзи до Південної Кореї для постачання в 2024-2025 маркетинговому році, який розпочнеться 1 вересня 2024 року.

У сільськогосподарських районах Аргентини пройшли сприятливі дощі, що послабило побоювання щодо перспектив урожаю кукурудзи та сої через напружену посушливу погоду.

торги

Mar 25 Corn is at $4.97 1/4, up 8 1/2 cents,

Nearby Cash is at $4.63 3/4, up 8 3/4 cents,

May 25 Corn is at $5.07 1/2, up 7 3/4 cents,

Dec 25 Corn is at $4.68 1/2, up 3 1/4 cents,

New Crop Cash is at $4.38 1/2, up 3 1/2 cents

Ф’ючерси на малазійську пальмову олію перервали серію перемог, що тривала п’ять сесій, і у вівторок завершили торги зниженням на тлі падіння цін на соєву олію на біржі в Чикаго після того, як США оголосили про відстрочку запровадження імпортних мит для Мексики та Канади. Базовий контракт на пальмову олію FCPOc3 з постачанням у квітні на біржі деривативів Bursa Malaysia подешевшав на 63 рінггіти, або на 1,44%, до 4304 рінггітів (969,37 дол. США) за тонну на момент закриття.

Ринок каноли ICE Futures демонстрував стійке зростання протягом більшості місяців, оскільки торговельна війна з США, що насувається, була призупинена як мінімум на місяць.

Тарифи США та заходи Канади у відповідь мали набути чинності 4 лютого, що скоротило б попит США на канадську ріпакову олію та шрот. Однак у понеділок увечері було досягнуто згоди про призупинення тарифів на 30 днів.

Зростання цін на соєві боби в Чикаго у вівторок також надав супутню підтримку ріпаку.

Однак соєва олія різко впала в ціні, оскільки останнім часом вона зміцнилася на тлі очікувань збільшення попиту, якщо в США надходитиме менше канадської ріпакової олії.

Зміцнення канадського долара, який виріс приблизно на півцента до свого американського аналога, також стримало зростання цін на канолу.

Розрахункові ціни у канадських доларах за метричну тонну.

Зміна ціни контракту

Бер 647,20 зріс на 6,70

Травень 654,50 зріс на 6,90

Липень 659,10 зріс на 5,50

Листопад 643,00 зріс на 0,50

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!