Ф’ючерси на сою на CBOT виросли до тижневих максимумів на тлі побоювань, що дощі пошкодили посіви в Аргентині

Джерело:  Oilworld
доллар

За словами трейдерів, у середу на маслоекстракційних заводах та елеваторах Середнього Заходу США спотові ціни на сою в основному залишалися стабільними і потроху зростали на тлі низьких продажів фермерів і того, що деяким переробним підприємствам потрібні свіжі поставки після планового простою на технічне обслуговування та ремонт.

Базисні ціни на експортних терміналах узбережжя Мексиканської затоки загалом залишалися стабільними та зміцнилися на тлі побоювань щодо виробництва сої в Аргентині.

Ф’ючерси на соєві боби на товарній біржі Чикаго в середу зросли до майже тижневого максимуму на тлі побоювань ринку, що сильні дощі могли пошкодити посівам сої в Аргентині — найбільшому експортері соєвого шроту, повідомили трейдери.

Аналітики ринку зазначають, що ціни на соєві боби також зросли на тлі затримок сівби на Середньому Заході США, особливо у східних районах.

Однак зростання ринку було обмежене, оскільки нещодавні дощі на Середньому Заході США пішли на користь вже посадженої сої.

Липневі ф’ючерси на соєві боби на CBOT зросли на 9,3/4 цента до 10,62,3/4 долара за бушель.

Раніше в ході сесії найактивніший ф’ючерсний контракт на сою на постійній основі досяг максимуму 10,67-1/2 долара за бушель — найвищої ціни з 15 травня.

Соєва олія CBOT у липні зросла на 0,33 цента до 49,83 цента за фунт. Соєвий шрот CBOT у липні зріс на $1,50 до $294,10 за коротку тонну.

Ф’ючерси на насіння олійних культур також отримали підтримку від долара США після обережних зауважень про економіку США з боку чиновників Федеральної резервної системи. Більш слабкий долар може зробити постачання США дешевшим на експортних ринках.

Jul 25 Soybeans closed at $10.62 3/4, up 9 3/4 cents,

Nearby Cash  was $10.13 1/2, up 10 cents,

Aug 25 Soybeans closed at $10.59, up 8 3/4 cents,

Nov 25 Soybeans closed at $10.52 1/4, up 11 1/4 cents,

New Crop Cash  was $9.89 1/4, up 11 1/4 cents

За словами аналітиків ринку, однією з причин є те, що співвідношення світових запасів кукурудзи до її споживання в майбутньому маркетинговому році, за прогнозами, буде найнижчим з того часу, як у 2012 році сильна посуха спустошила поля Середнього Заходу, що призвело до різкого зростання цін на зерно.

Ціни на соєві боби зросли майже до тижневого максимуму на тлі побоювань, що сильні дощі могли пошкодити посівам сої в Аргентині — найбільшому експортері соєвого шроту.

За словами аналітиків ринку, ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в середу продовжили зростання і в якийсь момент досягли місячного максимуму, чому сприяло ослаблення долара і покриття коротких позицій, викликане побоюваннями з приводу виробництва.

Липневі ф’ючерси на м’яку червонозернову пшеницю озиму на CBOT зросли на 3,5 цента до 5,49,5 долара за бушель.

Раніше під час сесії найактивніший контракт на пшеницю на CBOT досягла $5,56-1/4, найвищого рівня з 21 квітня.

Липнева тверда червонозернова пшениця озима в Канзас-Сіті (KWN25) зросла на 4,4 цента до 5,40,2 долара за бушель, а липнева яра пшениця в Міннеаполісі зросла на 6,2 цента до 6,04,4 долара за бушель.

За словами Майка Зузоло, президента Global Commodity Analytics, найбільше зростання спостерігалося на ринках пшениці в Міннеаполісі та Канзас-Сіті на тлі питань про збитки врожаю в Китаї та росії, загальні перспективи врожаю в Північній півкулі та ознаки збільшення світового попиту на пшеницю.”Зараз фонди налаштовані на покриття коротких позицій”, – сказав Зузоло.

У деяких частинах Китаю, включаючи основний регіон виробництва пшениці Хенань, у вівторок температура досягла 104 градусів за Фаренгейтом (40 градусів за Цельсієм), у зв’язку з чим влада оголосила попередження про спеку і запропонувала фермерам допомогу для захисту виробництва продовольства.

За словами трейдерів, поки що не ясно, чи завдала хвиля тепла збитків урожаю пшениці.

Очікується, що високі температури та відсутність опадів у найближчі місяці можуть вплинути на врожай у найбільшому зерновому регіоні росії – Ростові.

Jul 25 CBOT Wheat  closed at $5.49 1/4, up 3 1/4 cents,

Sep 25 CBOT Wheat  closed at $5.63 3/4, up 4 cents,

Jul 25 KCBT Wheat  closed at $5.40 1/2, up 4 1/4 cents,

Sep 25 KCBT Wheat  closed at $5.54 3/4, up 4 3/4 cents,

Jul 25 MGEX Wheat  closed at $6.04 1/4, up 6 1/2 cents,

Sep 25 MGEX Wheat  closed at $6.17, up 6 3/4 cents

У середу ф’ючерси на пшеницю на Euronext зросли у другу сесію і досягли місячного максимуму, оскільки прорив опору на графіку та побоювання щодо погодних умов у виробничих зонах Північної півкулі спровокували зростання коротких позицій після недавніх цінових мінімумів.

Базова вереснева продовольча пшениця на паризькій біржі Euronext закрилася на 1,4% вище, до 212,00 євро за тонну. Раніше вона досягла 213,00 євро, найвищого значення з 17 квітня, оскільки вона ще більше віддалилася від мінімуму контракту 201,00 євро, досягнутого минулого тижня.

Чиказька пшениця виросла другий день поспіль, продовживши відновлення

з п’ятирічного мінімуму минулого тижня.

Інвестиційні фонди наростили великі короткі позиції щодо ф’ючерсів на пшеницю на тлі рясих світових поставок і млявого попиту на імпорт, що робить ринок схильним до спалахів покриття коротких позицій. Дані в середу показали, що фінансові учасники розширили свої короткі позиції щодо пшениці Euronext минулого тижня.

“По суті, це технічне покриття коротких позицій, але воно спонукає всіх закривати позиції”, – сказав один із трейдерів ф’ючерсами.

Заголовки про сувору погоду в Китаї та росії спровокували шквал коротких продажів, хоча трейдери заявили, що ознак значної шкоди посівам пшениці замало.

Також висловлювалися побоювання з приводу малої кількості опадів цієї весни в Північній Європі, хоча прогнозовані цього тижня зливи мали полегшити навантаження на посіви.

Після штормів на півдні на початку цього тижня в середу на півночі Франції пройшли дощі, хоча на дуже сухих рівнинах на крайній півночі, як очікується, опади випадуть не раніше ніж у вихідні.

Зростання на Euronext, а також чергове підвищення курсу євро щодо долара, стримали надії на експортні продажі західноєвропейської пшениці наприкінці сезону після недавніх цінових мінімумів.

Тендери, проведені Алжиром та Саудівською Аравією минулого тижня, також послабили експортні настрої, вказуючи на наявність достатніх запасів чорноморської пшениці для сезону, що розпочнеться у липні.

“Як експортний, так і внутрішній попит у Німеччині нині слабкий, оскільки очікується, що цього літа в Чорному морі буде хороший урожай, що породить серед покупців очікування нижчих цін і більших поставок”, – сказав один німецький трейдер.

«Внутрішній попит також невисокий, оскільки прогнози опадів на півночі Німеччини та в інших частинах Північної Європи можуть розвіяти побоювання з приводу збитків, які завдають посухою врожаям пшениці».

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в середу зросли до двотижневого максимуму слідом за ф’ючерсами на пшеницю, оскільки трейдери уважно стежать за ходом збирання врожаю в США, який планується зібрати цієї осені, повідомляють аналітики ринку.

Дощі на більшій частині Середнього Заходу США затримали посівну та посилили побоювання, що загальна площа посівів може скоротитися.

Проте, за словами аналітиків, успіхи виявились обмеженими, оскільки дощі сприяли зростанню вже посаджених культур.

Липневі ф’ючерси на кукурудзу на CBOT зросли на 6,5 цента до 4,61 долара за бушель.

Раніше в ході сесії найбільш активний контракт на кукурудзу на CBOT на постійній основі досяг максимуму в 4,62 долара за бушель — найвищої ціни з 7 травня.

Трейдери уважно стежать за ходом посівної кампанії в США, оскільки, за прогнозами, співвідношення світових запасів до споживання в наступному маркетинговому році буде найнижчим з тих пір, як сильна посуха на Середньому Заході США спустошила поля в 2012 році, що призвело до різкого зростання цін на зерно.

Jul 25 Corn closed at $4.61, up 6 1/2 cents,

Nearby Cash  was $4.34 3/4, up 6 3/4 cents,

Sep 25 Corn closed at $4.42 3/4, up 7 1/2 cents,

Dec 25 Corn closed at $4.55 1/2, up 7 cents,

New Crop Cash  was $4.14 1/2, up 7 cents

У середу липневий контракт на канолу на Intercontinental Exchange взяв перепочинок, тоді як позиції нового врожаю продовжили зростати.

Дощ у південних преріях найближчими днями покращить стан урожаю, але він також може чинити тиск на ціни. Послаблення базисних рівнів може бути індикатором зниження комерційного попиту олійні культури.

Європейська ріпакова та малазійська пальмова олія подешевшали, а чиказька соєва олія подорожчала. Сира нафта подешевшала через збільшення запасів США, але потенційний напад Ізраїлю на Іран може підвищити ціни у найближчій перспективі.

У середині дня канадський долар зріс до долара США порівняно із закриттям вівторка.

У середу було продано 38 158 контрактів на канолу, що можна порівняти з вівторком, коли з рук в руки перейшло 47 983 контракти. Спредінг становив 18 280 із проданих контрактів.

Розрахункові ціни вказані у канадських доларах за метричну тонну.

Jul 716.00 DN 2.30

Nov 686.00 up 5.00

Jan 692.40 up 5.40

Mar 698.20 up 5.60

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!